صداوسیما و سانسور رهبری، از انتقاد دانشجویان تا انتقاد هاشمی

?????? ???? ?? ???? ????????? ?? ???? ??????

پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی با انتشار مطلبی با عنوان «رهبری را هم صدا و سیما سانسور می‌کند!» که به حاشیه‌های دیدار رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با نمایندگان ادوار مجلس (27 مرداد 93) پرداخته، سخنانی از قول آقای هاشمی در نقد صداوسیما مطرح کرده که دو سال قبل انتشار آن از قول نمایندگان تشکل‌های دانشجویی موجب برخورد تند با آنان شده بود.

حاشیه‌های دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب

KHamenei.ir

او همان حرف‌های همیشگی در اعتراض به بازنشستگی اساتید و فشار بر تشکل‌شان را می‌گوید و از سهمیه‌بندی جنسیتی دانشگاه گلایه می‌کند. در پایان هم از ماجرای کوی دانشگاه می‌پرسد که وقتی با اعتراض مخاطبین به تکراری بودن حرفهایش مواجه می‌شود، توضیح می‌دهد که مساله کوی دانشگاه را زنده نگه می‌دارند که بعدها تکرار نشود.

متن مواضع دفتر تحکیم وحدت در دیدار با رهبری:

انتقاد از برخوردهای تبعیض آمیز مدیران دانشگاهی با تشکلها

sadegifar

مسئله ای که موجب دلسردی فعالین دانشجویی می گردد، برخورد تبعیض آمیز مدیران دانشگاهی با تشکل های دانشجویی است که در صدور مجوز ها، امکانات و حمایت های مادی و معنوی به چشم می خورد. برخی با حضور و فعالیت در تشکلی می توانند امتیازاتی ویژه بگیرند اما عده ای با فعالیت در تشکلی دیگر نه تنها امتیازی نمی گیرند بلکه این حضور در مواردی مثل گزینش و استخدام سوء سابقه محسوب می شود.

سخنان دبیر انجمن اسلامی دانشجویان تهران در دیدار با رهبری

anjoman tehran

تهاجم به کوی دانشگاه تهران در سالهای 78 و 88 وقایع دردناکی است که بارها و بارها شرح آن رفته، ظلمی که دل رهبری را خون کرد تا از آن تعبیر به جنایت کنند. اما علیرغم اعلام صدور احکام قضایی و رسیدگی به این دو پرونده، یک سوال همچنان در ذهن دانشجویان باقی مانده، و آن اینکه چرا هنوز عاملان اصلی تعدی به حریم دانشجویان و جوانان که با ظلم آشکار، حرمت لباس خدمت به نظام را هتک کردند به مردم معرفی نگردیده اند؟!

مواضع جنبش عدالتخواه دانشجویی در دیدار با رهبر انقلاب

مواضع انتقادی جنبش عدالتخواه دانشجویی در دیدار با رهبر انقلاب

didar

یکی از مسائلی که در این زمینه وجود دارد، ورود مجموعه های نظامی در سیاست، اقتصاد و فرهنگ است. سوال اینجاست که به نظر رهبر معظم انقلاب حدومرز ورود نیروهای نظامی در عرصه های گوناگون تا کجاست؟ چه تدبیری بایستی اندیشیده شود تا این نهادها عرصه را بر گروه های خودجوش مردمی تنگ نکنند؟ علاوه بر این، رهبر معظم انقلاب کدام ساختار حکومت را موظف به نظارت بر این نهادهای نظامی جهت جلوگیری از انحراف آنها می دانند؟

مهدی امیریان دبیر سابق دفتر تحکیم وحدت:

دیداری متفاوت تر از همیشه

didar rahbari 3

ایشان با لبخند و روی باز فرمودند خیلی خوب بود و آرزوی توفیق کردند و متن کتبی را نیز درخواست نمودند و فرمودند که سلام ما را نیز به دوستان برسانید. به گواه حاضرین و همانطور که در برخی سایت ها منتشر شد رهبری بنده را مورد تفقد ویژه قرار دادند.