مرتضی مهدوی راد:

شوخی‌ها را جدی بگیریم؟

imam 77

جای از شوخی‌ها، می‌دانیم که همواره توهین و نقل‌قول‌های موهن درباره امام وجود داشته که به صورت تحریف سخنان امام در صحیفه یا نسبت دادن سخنان دروغین به ایشان تکثیر و برای بسیاری باورپذیر شده است. عمده اشکالات این گروه متوجه ادبیات مردمی امام است که برخلاف رویه برخی روحانیون و روشنفکران، در مواجهه با توده‌های مردم، بی‌تکلف سخن گفته‌اند.

سعید رجایی:

سخنان خود را به امام نسبت ندهید!

mesbah (4)

آنان برای توجیه رفتارهایی غیراخلاقی خود در قبال آیت الله منتظری (همچون حمله به بیت و حسینیه و منع فعالیت علمی ایشان که در سالهای پس از رحلت امام(ره) بارها مرتکب شدند)، نهی امام از دخالت از دخالت مرحوم منتظری در سیاست را مستمسک قرار می‌دهند، اما نهی امام از دخالت نیروهای مسلح در سیاست (خاصه سپاه و بسیج) را نادیده می‌گیرند.

گفتگو با فروز رجایی فر از دانشجویان سابق پیرو خط امام:

کفن پوشان در خم اولین کوچه تحلیل مانده اند

rajaeefar

چه تفکری معتقد است که نظام هیچ نقصی ندارد و نیازی هم به اصلاح ندارد؟ همان جریانی که بحث عصمت استراتژیک را تدوین و ترویج می‌کند و سپس آن را به مابقی ساختارهای قانونی نظام تسری می‌دهد و در عمل نیز با هر نوع امر به معروف و نهی از منکر از جانب مردم و دلسوزان مبارزه می‌کند. اشتباه ما این است که انحرافات را با مبانی فکر امام نمی‌سنجیم و بر اساس ظاهر حکم می‌کنیم.

توصیه های امام به رهبران پس از خود

khamene-emam

امام از رهبر یا رهبران نظام می خواهد که مراقب انحراف در اصحاب و بیوت خود باشند. مشکل جماعتی از سیاسیون در میهن ما بیش از آنکه ناشی از توجه وافر به تهدیدها باشد از نشناختن درست تهدیدها و فرصت ها و از نشناختن ایدئولوژی انقلاب که از سوی بنیانگذار انقلاب به بیان آمده، ریشه می گیرد. امام به صراحت در پیام مزبور به خطر نفوذ در بیت رهبران و آسیب زائی اصحاب ایشان (ولو در چهره ای اسلامی و انقلابی)، اشاره کرده است.

چه کسانی خط امام را تحریف می کنند؟

آسیب شناسی هرمنوتیک صحیفه امام(ره)

61_sahife

اگر ضدانقلاب و دشمنان قسم خورده انقلاب، جملات دروغین را به امام نسبت می دهند و برخی جملات را هم تحریف می کنند تا رهبر کبیر انقلاب را فردی متناقض گو با ادبیاتی سطحی جلوه دهند، گروهی از سیاسیون داخلی هم هستند که جملات امام را به صورت محدود، تقطیع شده و یا تحریف شده مورد تمسک قرار می دهند تا منافع خویش را تأمین کنند.

شاگردان مدرسه امام خمینی از امام عبور می‌کنند

گذار از امام و مطهری به مصباح؟!

mesbah yazdi

باید به ایشان و دوستانشان گفت که آیت الله مصباح چه ظرفیتی بیش از امام و شهید مطهری دارند که باید از به سوی ایشان گذار کرد؟ کدام بعد علمی آفای مصباح افزون بر امام و اسناد مطهری است؟ فقه؟ فلسفه؟ اخلاق و عرفان نظری یا عملی؟ کدام سابقه سیاسی آقای مصباح نمود سطح افزون‌تر ایشان است؟

حجت الاسلام المسلمین محمد سروش محلاتی:

امام خمینی در حصار تفسیرهای قشری

sorosh mahalati

چون نگاه «جامع» و همه جانبه به شخصیت، اندیشه و رفتار امام، جائی برای قشری گری باقی نمی گذارد، از این رو آنان چاره ای جز آن ندارند با «برش» شخصیت و زندگی امام، "بخشی" از امام را که با قالب های ذهنی خود سازگار است، مبنای معرفی ایشان قرار دهند. آنچه را که آن ها نقل می کنند الزاما «دروغ» نیست، ولی واقعیت را به شکل کامل نشان نمی دهند.

پروژه امام زدایی به سبک رجانیوز:

چگونه می توان به اسم رهبر از امام عبور کرد؟

rajanews

برادر عزیز! چه اصراری دارید از طریق تخفیف جایگاه امام، مقام معظم رهبری را بالا ببرید؟ مگر ایشان خود را "شاگرد مکتب امام(ره)" نخوانده اند؟ شما چرا کاسه داغ تر از آش می شوید؟ لابد یادتان نرفته که دوست سابق دوستان شما – حشمت الله طبرزدی- که می کوشید با مجیز گویی خود را به رهبر انقلاب» نزدیک جلوه دهد، به کجا رفت؟

نامه سرگشاده خطاب به کسانی که از امام عبور کردند

imam khomeyni

برخی از افراد که خود را ذوب شده در ولایت دانسته و ولایت را منحصر در خود می‌­دانند، با انواع و اقسام حیله‌­ها و ترفندهای عکاسی، خبری و فیلمبرداری سعی می­‌کنند نام و یاد امام از صحنه‌­ها حذف شود و اگر برخی موارد مجبور باشند از امام یادی بکنند به گونه‌­ای کمرنگ و یا بعضاً تحریف شده عمل می‌­کنند که خسارتش بیشتر است.