۰۷:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۸ رضا نساجی:

تاریخ درباره ما و شما قضاوت خواهد کرد

همچنان که عسگراولادی امروز در جوار رحمت حق است، والسابقون جناح چپ هم خیلی‌هاشان در غربت و تنهایی درگذشته‌اند. کسانی چون مرحوم حاج احمد خمینی، آیت الله توسلی، عبایی خراسانی، فخرالدین حجازی، مهندس کتیرایی و... که صدا و سیما در حیات و مماتشان هیچکدام را - به جز یادگار امام- هرگز یاد نکرد! که انگار فقط تنها انقلابی درگذشته جمهوری اسلامی، عسگر اولادی بوده است!

مبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام) – رضا نساجی: به عنوان یک جوان دوستدار انقلاب، برای مرحوم حبیب الله عسگراولادی به عنوان یکی از یاران صدیق امام(ره)، همواره احترام زیادی قائل بودم. الان هم در جوار رحمت حق است و هرچه بگویم، در کارنامه من ثبت می‌شود نه او.

ما چپ‌ها همیشه به راست‌های سنتی به تندی حمله کرده‌ایم که اینها نماد اسلام آمریکایی و لیبرالیسم اقتصادی هستند. به گواه تاریخ؛ سالها عسگراولادی و دوستان جناح راستی‌اش بر فقه سنتی و اقتصاد بازار خودشان پای فشردند و دولت موسوی را در دوران جنگ تحت فشار گذاشتند. همه کار کردند که دولت موسوی منافع اقتصادی بازاری‌ها و دلال‌های وارداتچی‌ را تهدید نکند. اما این یک سوی ماجراست.

askar ovladi

روی دیگر حقیقت اینست که همین مرحوم عسگراولادی که به عنوان متمول بازاری به او نقد می‌کردیم، سالها در زندان و تبعید طاقت‌فرسای برازجان مبارزه کرد. زمانی در دوران جوانی در کنار اعضای هیئت‌های موتلفه، مشی انقلابی تندتر از امام(ره) را پیش گرفته بود که چون امام روش‌های چریکی و اعدام‌های انقلابی ایشان را تایید نمی‌کرد از علمای دیگر چون مرحوم میلانی فتوای اعدام عوامل رژیم شاه را گرفتند. البته در دادگاه ابراز ندامت کرد تا حکم اعدامش به حبس ابد تقلیل داده شود. (برخلاف حنیف‌نژاد، رهبر موسس سازمان مجاهدین خلق که در دادگاه کفشش را به سمت عکس شاه پرتاب کرد و حکمش را به اعدام افزایش دادند). در مجموع؛ آن مرحوم هر چه که بود، از لحاظ سوابق انقلابی، اخلاق سیاسی و… بر قاطبه جریان راست سابق و اصولگرای فعلی می‌چربید. اینها همه سوابق اوست و حقیقت آن مستقل از گفته‌های ما و شما قابل کشف است.

عسگراولادی هر که بود، تاریخ در این دنیا و پروردگارش در آن دنیا درباره او قضاوت خواهد کرد. من و امثال من او را نقد می‌کردیم و می‌کنیم، همچنان که رقبای سیاسی‌اش را. او و همفکرانش را “ضدانقلاب” و “ضدولایت فقیه” نمی‌دانیم اما دوستان او – که البته خودش چنین نبود، همچنانکه در اواخر عمرش تلاش کرد با میانجی‌گری سیاسی در مقابل افراطیون سیاسی، باقیات الصالحات مضاعفی از خود بگذارد – رقیب‌شان را چنین جلوه می‌دادند و با امکانات حاکمیتی، به حاشیه می‌راندند. همچنان که عسگراولادی امروز در جوار رحمت حق است، والسابقون جناح چپ هم خیلی‌هاشان در غربت و تنهایی درگذشته‌اند. کسانی چون مرحوم حاج احمد خمینی، آیت الله توسلی، آیت الله عبایی خراسانی، حجت الاسلام خلخالی، فخرالدین حجازی، مهندس مرتضی کتیرایی و… که صدا و سیما در حیات و مماتشان هیچکدام را - به جز یادگار امام(ره) – هرگز یاد نکرد! که انگار فقط تنها انقلابیِ درگذشته ی جمهوری اسلامی، عسگر اولادی بوده است!

اینک دوستان اصولگرا باید پاسخگو باشند که چرا سالهاست با استفاده رانت سپاه، شورای نگهبان، کیهان، صداوسیما، رقیبشان را ضدانقلاب و ضدولایت فقیه جلوه داده و می ‌دهند و ردصلاحیت و زندانی و… می‌کردند و می‌کنند؟ به تاریخ که بنگریم، خواهیم دید که لیست ردصلاحیت های مجلس دوم خبرگان و مجلس چهارم شورای اسلامی، یکی از نقاط تاریک تاریخ ماست. البته جدا از آنکه بسیاری از اینان توسط شورای نگهبان ردصلاحیت شدند، جناح راست، باقیمانده لیست چپ‌ها را هم “فتنه‌گر” نامیدند و با امکانات سپاه و صداوسیما علیه‌شان تبلیغ کردند تا رأی نیاورند!

اما این فتنه‌گران چه کسانی بودند؟

کسانی چون همسران شهیدان رجایی و حمید باکری، ابراهیم اصغرزاده (طراح تسخیر لانه جاسوسی)، بهزاد نبوی (یار و وزیر شهید رجایی) و هادی غفاری ردصلاحیت شدند و خانم مرضیه دباغ (محافظ امام در نوفل لوشاتو و فرمانده سپاه همدان در اوایل انقلاب)، مرحوم آیت‌الله توسلی (رئیس دفتر و یار دیرین امام)، محمود دعایی (مسئول رادیو روحانیون در دوران تبعید امام در عراق)، مرحوم فخرالدین حجازی (خطیب و نویسنده انقلابی)، محمدحسن رحیمیان (که امروزه برای انتقاد از فتنه کروبی و موسوی در تلویزیون دعوت می‌شود)، علی اکبر محتشمی‌پور (که به پدر مقاومت فلسطین و لبنان مشهور بود و یک دست و ۷ انگشتش در انفجار بمب اسرائیلی قطع شد)، عباس دوزدوزانی (از فرماندهان اولیه سپاه)، مرحوم کتیرایی (از موسسین انجمن اسلامی معلمان و یاران شهید رجایی) هم توسط سپاه “فتنه‌گر” اعلام شدند!

همه ما خواهیم مُرد و تاریخ درباره ما قضاوت خواهد کرد. آخرتی هم هست اما نمی‌دانم اعضای شورای نگهبان که این افراد را ردصلاحیت کردند، مسئولان قوه قضائیه و وزارت اطلاعات که برخی‌شان را به جرم انتقاد از دولت هاشمی زندانی کردند و یا مسئولان سپاه و صداوسیما که با پول و امکانات بیت‌المال علیه‌شان تبلیغ کردند، در برابر امام شهدا چگونه پاسخگوی امانت انقلاب خواهند بود و در پیشگاه خدای خود چطور می‌خواهند پاسخگو باشند. اینک تاریخ درباره گذشته انقلاب خواهد گفت همین‌ها بودند که والسابقون انقلاب را به حاشیه راندند و همین‌ها باید درباره انحراف مسیر انقلاب پاسخ دهند.

:::::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

95 - = 86