۱۷:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۲

امام خمینی: اگر بشر پشت به پشت یکدیگر دهند و بخواهند یک لا إلهَ إلاَّ اللَّه امیرالمؤمنین را بگویند نمى ‏توانند!

خیال مى‏ کنى که امتیاز نماز حضرت امیر المؤمنین، علیه السلام، با ما این است که «مدّ» «و لا الضّالین» را طولانیتر مى‏ کند؟ یا قرائتش صحیحتر است؟ یا طول سجود و رکوع و اذکار و اورادش بیشتر است؟ یا امتیاز آن بزرگوار به این است که شبى چند صد رکعت نماز مى‏ خواند؟ یا مناجات سید الساجدین، علیه السلام، هم مثل مناجات من و تو است؟ او هم براى حور العین و گلابى و انار این قدر ناله و سوز و گداز داشت؟

مبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام): جایگاه انسان کامل و شایسته ای همچون حضرت علی (علیه السلام ) که مظهر بندگی محض در درگاه ربوبی و تجسم عدالت و آزادگی در جوامع انسانی است، امام خمینی را که خود نمونه ای ارزشمند و پیروی راستین از آن اسوه حسنه است، بر آن می دارد که با شناخت عمیق خود از آن بزرگوار چهره و موقعیتی ترسیم کند که در کمتر بیان و قلمی شنیده و دیده شده است و در عین حال هم مدعیان ولایتمداری را و هم بهتان آفرینان به ظاهر مدافع جایگاه رسوالله الاعظم را وادار می کند که زبان در کام کشند و به ناچار سرتعظیم و تکریم فرود آورند. آن چه در پی می آید نمونه ای از مجموعه مطالب پیرامون حضرت علی در خامه و کلام امام خمینی است که به مناسبت سیزدهم رجب _سالروز تولد مولی الموحدین _ تقدیم می شود:

emam ali (2)

«تو خیال مى‏ کنى که امتیاز نماز حضرت امیر المؤمنین، علیه السلام، با ما این است که «مدّ» «و لا الضّالین» را طولانیتر مى‏ کند؟ یا قرائتش صحیحتر است؟ یا طول سجود و رکوع و اذکار و اورادش بیشتر است؟ یا امتیاز آن بزرگوار به این است که شبى چند صد رکعت نماز مى‏ خواند؟ یا مناجات سید الساجدین، علیه السلام، هم مثل مناجات من و تو است؟ او هم براى حور العین و گلابى و انار این قدر ناله و سوز و گداز داشت؟ به خودشان قسم است- و إنَّهُ لَقَسمٌ عظیم که اگر بشر پشت به پشت یکدیگر دهند و بخواهند یک لا إلهَ إلاَّ اللَّه امیر المؤمنین را بگویند نمى ‏توانند! خاک بر فرق من با این معرفت به مقام ولایت على، علیه السلام! به مقام على بن ابى طالب قسم که اگر ملائکه مقرّبین و انبیاء مرسلین- غیر از رسول خاتم که مولاى على و غیر اوست- بخواهند یک تکبیر او را بگویند نتوانند. حال قلب آنها را جز خود آنها نمى‏ داند کسى.»

( شرح چهل حدیث، ص: ۷۵و ۷۶)

منبع: جماران

::::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

36 - = 35