۲۰:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۴/۹ تدکر مرحوم فاضل لنکرانی به آیت الله یزدی و جنتی:

این آقایی که جلوی مراجع می ایستد، جلوی رهبری هم خواهد ایستاد

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: در زمان طرح موضوع ورود بانوان به ورزشگاه‌ها، مرحوم والد به آقایان یزدی و جنتی گفتند که این فرد جلوی پنج مرجع تقلید ایستاد، در آینده نزدیک جلوی رهبری هم خواهد ایستاد.

«مبارزه» (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام): آیتالله محمد جواد فاضل لنکرانی در دیدار مسئولان ستاد دکتر حسن روحانی در قم طی سخنانی حماسه ۲۴ خرداد را از همه نظر لطف الهی دانست و گفت: همه کسانی که به انتخاب آقای روحانی نظر داشتند، افرادی هستند که در درجه اول دلسوز دین و کشور و نظام بودند.

وی تصریح کرد: در مناطره‌ها مردم به خوبی آقای روحانی را شناختند و به این رسیدند که آنچه ایشان مطرح می‌کند مشکلات کشور است که آنها را به خوبی می‌شناسد و مطالب را بسیار پخته مطرح می‌کند و نظرات وی از یک پشتوانه تجربی و علمی خوبی برخوردار است و مردم به خوبی دریافتند که آقای روحانی درد دین و دنیای مردم را متوجه شده و برای درمان آنها به میدان آمده است.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم گفت: من خبر دارم بسیاری از بزرگان حوزه به ایشان نظر داشتند، برخی آقایان حتی ریاست جمهوری را متعین می‌کردند به انتخاب آقای روحانی.

وی اظهار داشت: در دوره گذشته تلاش مجموعه‌ای از مسئولان اجرایی بر این بود که توجه مردم را از روحانیت و مرجعیت برگرداند و مرحوم والد اینجانب اساس این مطلب را در همان ابتدای تشکیل دولت آقای احمدی‌نژاد با  آیت‌الله جنتی و آیت‌الله یزدی مطرح کردند و فرمودند: اینها که دم از ارتباط با امام زمان می‌زنند می‌خواهند بگویند ما خودمان با امام زمان ارتباط داریم. نمی‌خواهند شما مردم به سراغ نائب امام زمان بروید.

آیت‌الله فاضل ادامه داد: در همان موقع طرح موضوع ورود بانوان به ورزشگاه‌ها مرحوم والد به آقایان یزدی و جنتی گفتند که این فرد جلوی پنج مرجع تقلید ایستاد، در آینده نزدیک جلوی رهبری هم خواهد ایستاد.

نقشه تضعیف روحانیت و مرجعیت نقش بر آب شد

وی ادامه داد: یکی از آثار مهم این حماسه سیاسی مبارک، نقشه تضعیف مرجعیت و روحانیت را نقش بر آب کرد. اینها ۸ سال تلاش کردند که توجه مردم را از روحانیت برگردانند، خداوند کاری کرد که مردم یک روحانی فاضل را به ریاست جمهوری انتخاب کنند.

عضو برجسته جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: در این سال‌ها مراجع و علما نگران بودند که در این دوره جدید این خط ادامه پیدا کند و اگر این خط ادامه پیدا می‌کرد معلوم نبود عاقبت انقلاب و اسلام و کشور چه می‌شد. مرحوم والد‌ما می‌گفت: اگر دولت احمدی‌نژاد ادامه پیدا کند تمام زحمات امام را بر باد خواهد داد.

وی با بیان این که ۸ سال سختی بر این کشور گذشت وضعیت، اقتصادی، فرهنگی و آمار بیکاری و گرانی را مورد توجه قرار داد و گفت: وقتی در خبرها می‌شنویم ۸۰۰ میلیارد تومان سهم سلامت مردم صرف شهرسازی و جاده سازی می‌شود در حالی که جان مردم به خاطر کمبود دارو به خطر افتاده است، این جرم بزرگی است که باید به آن رسیدگی شود.

رفع مشکلات کشوری که ۱۵۰ میلیارد بدهی دارد سخت است

آیت الله فاضل لنکرانی اضافه کرد: ما باید برای آقای روحانی و همکارانشان دعا کنیم. کشوری که ۱۵۰ هزار میلیارد بدهکار است، رفع مشکلات آن بسیار دشوار خواهد بود.

وی فراجناحی بودن رئیس جمهور منتخب را مورد توجه قرار داد و گفت: باید از همه نیروهای کارآمد و دلسوز و با تجربه از اصول‌گرایان معتدل و اصلاح طلبان واقعی بهره جست. البته اصلاح طلبانی که دنبال اصلاح در مبانی هستند ما آنها را انقلابی و دلسوز نمی‌دانیم ولی اصلاح طلبانی که در چارچوب نظام دنبال اصلاح امور هستند باید از آنها هم استفاده کرد.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) افزود: یکی از ضربه های بزرگ این دو دوره جداشدن قاطبه نخبگان از مجموعه مدریت کشور است. بسیاری از اقتصاددانها، متخصصین، افراد حاذق و کارآمد دلسرد شده بودند. الآن مجالی واقع شده است تا دوباره از آنها استفاده شود. نظامی که به نخبگان توجه نکند بطور قطع پیشرفت نمی‌کند. نظامی که بینش مسئولان آن این باشد که آنچه من می‌گویم درست است، آن نظام به بن بست می‌رسد.

رای به فرد، رأی به اسلام نیست

وی با اشاره به وجود برخی تفکرات افراطی در قم گفت: بعضی وقتها حرفهایی زده می‌شود که خلاف اسلام است و موجب بدبینی می‌شود. گفته می‌شود اگر به فلانی رأی دهید جزو یاران امام حسین(ع) محسوب می‌شوید! این فکرها غلط است. یا اینکه در دوره ای گفتند که امام زمان(عج) نظر دارد روی فلانی. باید دوستان از این افکار خود را جدا کنند. طلبه‌های جوان ما نباید فکر کنند که رأی دادن به فلان فرد یعنی رأی دادن به اسلام است.

ایت الله فاضل لنکرانی، نشاط و آرامش جامعه پس از انتخابات ریاست جمهوری را مورد توجه قرار داد و خطاب به مسئولان ستادی انتخاباتی دکتر حسن روحانی در قم گفت: شما در شرایط حساس آن هم در فضای مخصوص قم این وظیفه را به دوش گرفتید. واقعا کار مهمی انجام دادید که نشان دهنده دلسوزی شما برای نظام و انقلاب و کشور است.

منبع: مهر

:::

۴ دیدگاه

 1. آزاد منش :

  این آقا در همین انتخابات اخیر سعی نمود با پخش شایعه فرد مورد نظر خود را نامزد مورد نظر رهبر ما معرفی نماید اما رهبر دور اندیش با استمرار در این سخن که احدالناسی حتا خانواده من از نظر من آگاه نخواهد شد این دروغ کذابان را انکار نمود .

 2. آزاد منش :

  ایکاش این آقا که در حیات پر برکت امام عزیز در پس از پیروزی انقلاب از طرف امام(ره) در انزوای کامل قرار داشت دلیل انزوای خود از طرف امام امت و همچنین دلیل عدم حضورش در جبهه ها را صریحا پاسخ میداد .

 3. بسیجی دهه شصت :

  این آقایی که جلوی مراجع می ایستد، شاگرد مکتب و اندیشه همان کسی است که از فردای سال ۴۲ از اندیشه امام فاصله گرفت و در همه سالهای عمر شریف بنیانگذار جمهوری اسلامی از سوی امام عزیز در انزوا قرار داشت و هرگز حکمی و دستخطی از امام امت دریافت ننمود و حتا یک دقیقه نیز ۸ سال جبهه های حق علیه باطل حضور پیدا نکرد .

 4. بسیجی دهه شصت :

  عضو برجسته جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود:
  در این سال‌ها مراجع و علما نگران بودند که در این دوره جدید این خط ادامه پیدا کند و اگر این خط ادامه پیدا می‌کرد معلوم نبود عاقبت انقلاب و اسلام و کشور چه می‌شد.
  مرحوم والد‌ما می‌گفت: اگر دولت احمدی‌نژاد ادامه پیدا کند تمام زحمات امام را بر باد خواهد داد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

55 - = 49