۰۸:۱۵ - ۱۳۹۲/۱۲/۸

خواص مثبت اپوزیسیون در ایران و اوکراین

خطاب به ملت همیشه در صحنه و خیابانِ غربِ اوکراین باید عرض کنم که برادران و خواهران! شاید امروز بوی کباب از اتحادیه اروپا بیاید اما مثل دفعه قبل که آن آقا را بر شما قالب و این خانم را غالب کردند، الان هم الاغ داغ کرده‌اند. خطاب به ملت بصیرت‌مدار شرق اوکراین هم باید عرض کنم اینکه در این اوضاع خر تو خر خواستار الحاق به خاک روسیه شده‌اید خیلی خیلی کار خرکی است. اگر راست می‌گویید و هنر دارید، به جای اینکه پرچم اوکراین را پایین بکشید، شلوار اتحادیه اروپا را پایین کشیده، خشتک آمریکا را پرچم کنید.

president_of_ukraine_890575مبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام) – سرویس طنز – محمد ملاعبدالوهاب: حوادث این روزهای کشور دور و همساده اوکراین مرا سخت به تأمل و تدبر واداشته. راستش بنده از مدتها قبل انتظار همچو روزهایی را داشتم و بارها و بارها به یانکوویچ گفته بودم که آقا نکن. نکن آقا. با آن خانم اینجور نکن. حالا درست است که این خانم خودش متهم به فساد است و شوهرش هم به خاطر فساد از مملکت متواری شده، ولی شما نکن. چه اشکالی دارد که مخالفین در مملکت آزاد باشند و حرفشان را بزنند؟

البته بنده اپوزیسیون نیستم ولی اپوزیسیون بازی را دوست دارم. اصلا اپوزیسیون یک خواص مثبتی دارد که نمی‌شود انکار کرد. نعوذ بالله خودِ خدا هم از ابتدا در عالم ملکوت به اپوزیسیون اجازه فعالیت داد. شما نگاه کن به شیطان رجیم (عزیزم! دنبال شیطان نگرد، به خودت نگاه کن) فکر می‌کنی برای خدا کاری داشت که بعد از تمرد آن ملعون؛ به ازای شش هزار سال عبادتی که یک‌شبه به باد داد، با یک اشاره به شش هزار قسمت مساوی تقسیمش کند؟ اما خدا این کار را نکرد و اجازه داد او هم برای خودش فعالیت کند. چرا؟ چون خدا مثل مسئولین مملکت ما و اوکراین اهل سخت گیری نیست.

ukrainنه تنها شیطان، که اصلا خود انسان یک اپوزیسیون بالقوه است. می‌فرماید برخلاف ملائکه که ذوب در ولایت مطلقه ملکوت هستند و اجازه و جرئت خطا ندارند، انسان ممکن‌الخطاست. خودِ خدای باری تعالی وقتی ملائکه اعتراض کردند که این انسانی که می‌آفرینی موجود خطرناکی است، در جوابشان فرمود من چیزهای می‌دانم که شما نمی‌دانید.

البته به نظر برخی، شیطان از ابتدا ماموریت محرمانه امنیتی داشته برای شناسایی و به دام انداختن نیروهای اپوزیسیون که در اولین مأموریت خودش موفق شده و آدم را تور کرده است. همین نظریه را درباره خانم حوا مطرح می‌کنند که این قضیه سیب خوردن و… یک ماموریت پیچیده اطلاعاتی بوده برای به دام انداختن پدر بزرگوار ما که موفق هم شده. و آدم ساده‌لوح آن سیب را خورده که چند ثانیه بعدش را نمی‌شود گفت و چند ساعت بعدش را هم که خودتان می‌دانید و تا به امروز گرفتارش هستیم.

البته این هم یک نظر است اما نظر بنده با این نظر متفاوت است. بنده معتقدم زنها بالذات اپوزیسیون اند. چرا؟ چون همیشه در حال نق زدن و ابراز مخالفت‌اند. (درست عین مسعود فراستی که البته او به گواه آن‌همه ریشی که دارد، زن نیست.) ممکن است برخی بگویند تو که زن نگرفته‌ای، از کجا می‌دانی؟ اتفاقا بنده چون می‌دانم زن نگرفته‌ام. و این نکته ظریفی است. (البته زنها؛ پوزیسیون به معنای پوز دادن هم هستند که آن هم بحث دیگری است.)

karikatur fьr tribьne-steinzeitخلاصه بنده به یانکوویچ عرض می‌کردم برادر یانکو که با یانکی‌ها در افتاده‌ای! این خانم تیموشنکو را از زندان رها کن. اپوزیسیون به این خوبی! چرا ناشکری می‌کنی؟ چه اپوزیسیونی بهتر از همچو خانم باکمالاتی؟ (در اینجا دقت کنید که هر زنی اپوزیسیون است اما هر اپوزیسیونی زن نیست. این هم خیلی نکته ظریف و بحث مهمی است.) اساسا اینکه اپوزیسیون اوکراین، یک زن است، فرصت مهمی بود که نباید به تهدید تبدیل می‌شد. اما یانکوویچ گوش نداد. حالا بِکِشد. آنقدر اپوزیسیونش را تحت فشار گذاشت تا پوست «اپوزیسیون دان»ش پاره پاره شد.

لذا بنده به شدت نگران اوضاع کشور دور و همساده اوکراین هستم. لازم به توضیح نیست که بنده کلا بی طرف هستم. دیدم رضا نساجی هم یک جایی نوشته بود که چون در مرحله فعلی و باقی تجرد است، هیچ دلبستگی به شرق و غرب عالم و مافیها ندارد. بنده هم بعله. برای من روس و انگلیز و آمریکا سر سوزنی توفیر ندارد. به قول رضا نساجی؛ حواله هر دو قطب عالم به خودشان و اللهم اشغل الظالمین بالظالمین. ان شاء ا… اوکراین هم عن‌قریب تجزیه می‌شود و دل شما طرفداران آمریکا و روسیه هم خنک می‌گردد.

در پایان خطاب به ملت همیشه در صحنه و خیابانِ غربِ اوکراین باید عرض کنم که برادران و خواهران! شاید امروز بوی کباب از اتحادیه اروپا بیاید اما مثل دفعه قبل که آن آقا را بر شما قالب و این خانم را غالب کردند، الان هم الاغ داغ کرده‌اند. خطاب به ملت بصیرت‌مدار شرق اوکراین هم باید عرض کنم اینکه در این اوضاع خر تو خر خواستار الحاق به خاک روسیه شده‌اید خیلی خیلی کار خرکی است. اگر راست می‌گویید و هنر دارید، به جای اینکه پرچم اوکراین را پایین بکشید، شلوار اتحادیه اروپا را پایین کشیده، خشتک آمریکا را پرچم کنید.

عزیزان من! مثل برخی سیاستمداران برخی کشورها نباشید که روی پرچم آمریکا راه می‌روند اما نه تنها قلب‌شان که شُش و آبشش‌شان به عشق آمریکا می‌تپد. من به شما علاقه دارم، برگردید به مواضع‌تان.

::::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

64 - 60 =