۱۰:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۵ کاندیدای ریاست جمهوری شما چه کسی است؟ (0)

احساس تکلیف کنید/ تو رو خدا کاندید بشوید

از وقتی خیل عظیم کاندیداهای اصولگرا همچون آقایان محسن رضایی، ابوترابی، متکی، ولایتی، حدادعادل، پورمحمدی و ... به واسطه احساس تکلیف و برخی نیز مثل محمدرضا باهنر بواسطه زمین نیانداختن روی رفقا؛ احساس وظیفه کرده اند تا کاندیدای ریاست جمهوری شوند، و ایضا خیلی دیگری از علما و روسا که همه احساس تکلیفشان زیادی کرده است؛ این ظن به وجود آمده که اگر همین جور پیش برود و همه کاندیدا بشوند، اصلا کسی هم می ماند که رأی بدهد؟

«مبارزه» (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام) – سرویس طنز

محمد ملاعبدالوهاب

از وقتی خیل عظیم کاندیداهای اصولگرا همچون آقایان محسن رضایی، ابوترابی، متکی، ولایتی، حدادعادل، پورمحمدی و … به واسطه احساس تکلیف و برخی نیز مثل محمدرضا باهنر بواسطه زمین نیانداختن روی رفقا؛ احساس وظیفه کرده اند تا کاندیدای ریاست جمهوری شوند، و ایضا خیلی دیگری از علما و روسا که همه احساس تکلیفشان زیادی کرده است؛ این ظن به وجود آمده که اگر همین جور پیش برود و همه کاندیدا بشوند، اصلا کسی هم می ماند که رأی بدهد؟

طبق اصل لانه کبوتری: اگر دو عدد طبیعی n و m را با خاصیت n>m داشته باشیم، اگر n شیء در m لانه کبوتر قرار گیرد، آن‌گاه حداقل یک لانه کبوتر (یا قفسه) دارای بیش از یک شیء خواهد بود.

حال اگر m کاندیدا داشته باشیم (که شرایط کاندیداتوری از قبیل سن ۴۵ تا ۷۵ سال و تحصیلات کارشناسی ارشد را داشته باشند) و n نفر واجد شرایط رای دادن (که بالای ۱۸ سال داشته باشند)؛

با توجه به اینکه تعداد افراد بالای ۱۸ سال از تعداد افراد بین ۴۵ تا ۷۵ سال بیشتر است؛

بنابراین:  n>m

و لذا حداقل یک نفر خواهد بود که بیش از دو رای داشته باشد و درنتیجه بدون رئیس جمهور نخواهیم ماند!

جای هیچ نگرانی نیست!

منظور اینکه رسانه ها سیاه نمایی نکنند. وسط این تحریم ها نباید شایعه بی صاحب موندن مملکت رو دامن زد.

لذا به دوستان توصیه می شود با خیال راحت احساس تکلیف کرده در اسرع وقت به تکلیف عمل کنند. هر چی بیشتر بهتر. ملت بیم آن دارند که برخی به احساس تکلیف خود بی توجهی کرده، بعدا دچار عقده شوند و تا انتخابات بعدی غمباد بگیرند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

15 - = 8