۱۵:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۷

اینفوگرافی: نبرد نابرابر

تحولات منطقه به خصوص تهدیدهای آمریکا و همپیمانانش در خصوص سوریه به شکلی جدی در حال ادامه است. تمام منطقه و حتی کشورهای فرامنطقه‌ای تاثیرگذار در این خصوص به اظهار نظر پرداخته و هر آن احتمال برپا شدن جنگی جدید در سوریه وجود دارد.

مبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

آمریکا پس از جنگ‌های مستقیمی که در نیم قرن اخیر داشته و آتش افروزی از ویتنام تا عراق و افغانستان، به شکلی شتابزده و بر اساس همان مدل حمله به عراق که در نتیجه اتهامی واهی آغاز شد، اکنون در سوریه یکی از مهمترین محورهای مقاومت در پی برپا کردن آتشی جدید است.

همه دنیا به شکل غریبی پیگیر اخبار سوریه است و تا زمان انتشار این اینفوگرافی مشخص نیست که آیا تهدیدهای غرب، شکل جدی و عملی به خود می‌گیرد یا در سطح تحرکات تهدیدآمیز باقی خواهد ماند. آمریکا به عنوان اولین قدرت نظامی دنیا با همکاری همپیمانان همیشگی خود در حالی سوریه را هدف قرار داده که بیش از دو سال جنگ فرسایشی و داخل نتوانسته اهدافش را محقق کند و به ورود مستقیم به این عرصه هولناک در حال نزدیک شدن است.

در ادامه مقایسه‌ای خواهیم داشت از توان فیزیکی دو طرف که به شدت و به شکلی یک سویه در حال نزدیک شدن به یک نبرد نابرابر هستند. نبردی که مانند همیشه آمریکا در نقش یک متجاوز و سوریه به عنوان یک مدافع از حقوق قانونی خود در آن نقش بازی خواهند کرد.


برای دیدن اینفوگرافی در ابعاد بزرگتر بر روی آن کلیک کنید.
منبع: خبرگزاری نسیم
:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

+ 16 = 24