۱۳:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۹

نقش ابوعایشه در حمله شیمیایی سوریه

سایت خبری مینت پرس در گزارشی اختصاصی از ارتباط بندر بن سلطان رئیس سازمان اطلاعات عربستان با سلاح های شیمیایی در غوطه شرقی خبر داده است.

اعتراف مخالفان سوری به استفاده از تسلیحات شیمیاییمبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

بر اساس گزارشی اختصاصی که سایت مینت پرس به قلم دالی گالاک و یحیی ابادنه تهیه کرده است، برخلاف ادعای کشورهای غربی به رهبری آمریکا که حمله شیمیایی روز چهارشنبه هفته گذشته را نظامیان بشاراسد تهیه کرده اند و دولت سوریه تنها گروهی است که در این کشور به تسلیحات شیمیایی دسترسی دارد، تحقیقات میدانی این دو خبرنگار نشان می دهد که سازمان اطلاعات عربستان به ریاست بندر بن سلطان مقادیر زیادی تسلیحات شیمیایی در سوریه به خصوص در منطقه غوطه شرقی توزیع کرده است و این مطلب بر کسی پوشیده نیست.

جنگجویان محلی مخالف نظام بشار اسد که به جبهه النصره وابسته هستند می گویند این تسلیحات را جنگجویی عربستانی به نام ابوعایشه که از فرماندهان میدانی است از عربستان وارد می کند و می گوید بندر بن سلطان رئیس سازمان اطلاعات عربستان این تسلیحات شیمیایی را تهیه کرده است.

ابو عبدالمنعم پدر یک شورشی سوری است که فرزندش را از دست داده است. وی می گوید فرزندم سلاحی عجیب داشت که حتی نمی توانست از آن استفاده کند. او دو هفته پیش نزد من آمد و گفت به او گفتند سلاحی را حمل کند و از من پرسید نظرم در مورد این سلاح چیست؟ وی به همراه ۱۲ تن از همرزمانش در حالی که می خواستند تسلیحاتی را که ابو عایشه به آنها داده بود در یک تونل انبار کنند، جان خود را از دست دادند.

ابو عبدالمنعم این سلاح ها را استوانه ای شکل و دیگران آن را شبیه یک کپسول گاز توصیف می کنند.

یک جنگجوی زن در غوطه به خبرنگار مینت پرس می گوید آنها به ما نگفتند که این سلاح چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد. حتی یک فرمانده میدانی جبهه النصره نیز این موضوعات را تایید می کند و از اینکه به آنها هیچ اطلاعاتی در مورد این تسلیحات و چگونگی کاربرد آنها نداده اند، شکایت می کند. وی نیز می گوید این تسلیحات را بندر بن سلطان تهیه کرده است.

او می گوید: ما برای حمل این تسلیحات خیلی محتاط بودیم اما برخی از سربازان بی احتیاطی کردند و باعث چند انفجار شدند.

منبع: شبکه العالم

:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

3 + 6 =