۰۵:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۲

با شکایت نمایندگان مجلس: احضار زریبافان به دادگاه

مسعود زریبافان، در این مدت ارتباط خوبی با حلقه اول مدیران دولت احمدی‌نژاد داشت. وی جایی درباره اسفندیار رحیم‌مشایی گفته بود که مشایی دایم‌الذکر و اهل توسل است و او را ۳۰ سال است که می‌شناسد و رفاقت دیرینه‌ای با او دارد. او پیش‌تر شهردار و معاون فرماندار مهاباد، معاون عمرانی استاندار کردستان و قائم‌مقام معاونت عمران بنیاد مستضعفان و جانبازان بوده. تاکنون 80 مورد تخلف ثبت‌شده از بنیاد شهید و امور ایثارگران در اختیار کمیته ویژه تحقیق و تفحص قرار گرفته و پیگیری این کمیته در مورد تمامی تخلف‌های مالی صورت‌گرفته، همچنان ادامه دارد.

zaribaf 2مبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام): هنوز موعد دادگاه «محمود احمدی‌نژاد» فرانرسیده که خبر می‌رسد بازجویی از معاون اول دوران ریاست‌جمهوری وی آغاز شده و هنوز چند روزی از این خبر فاصله نگرفته‌ایم که پای مسعود زریبافان، رییس بنیاد شهید هم به دادگاه باز می‌شود. شاید این تازه آغاز راه باشد و در آینده شاهد تداوم روند رسیدگی‌های قضایی باشیم، آن هم دولتی که به زعم مسوولانش، پاک‌ترین و قانونمندترین دولت تاریخ ایران بوده و با وجود این، در روزهای پایانی حضور در قدرت، حتی از برداشت‌های مجرمانه میلیاردی – به تعبیر ترکان – دست‌بردار نبوده است.
تیم تحقیق و تفحص مجلس به هنگام انجام وظیفه خود متوجه سرنخ‌هایی از اختلاس در بنیاد شهید شدند و اعلام این موضوع از سوی یکی از نمایندگان، موجب ناخرسندی مسعود زریبافان، رییس سازمان بنیاد شهید شد. زریبافان از مدیریت فوتبال و ریاست مجمع باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال تهران به بنیاد شهید آمد و سال‌های حضورش در این سازمان، سال‌های تلخی برای اغلب خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان بود تا جایی که حالا چند هفته‌ای است مدام گروهی از خانواده شهدا برای اعتراض به معوقه‌های خود، مقابل در شمالی بهارستان تحصن می‌کنند. ناخرسندی زریبافان از نمایندگان مسوول تحقیق و تفحص موجب شد تا در یک برنامه تلویزیونی برخی نمایندگان را به تخلف مالی و سوءاستفاده از منابع بنیاد شهید در زمان حضور در این سازمان متهم کند. او در این برنامه تلویزیونی، سابقه مدیریتی برخی نمایندگان مجلس را زیر سوال برد: «این افراد از مدیران سابق بنیاد هستند که به علت سهل‌انگاری‌ها و تخلفات فراوان از سمت مدیریت در بنیاد برکنار شده‌اند و یکی از آنها بدون اینکه شش ماه قبل از ورود به مجلس از سمت خود در بنیاد استعفا دهد، در رقابت‌های انتخاباتی شرکت کرده و این یک تخلف انتخاباتی است.»
حالا غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، عضو هیات تحقیق و تفحص از بنیاد شهید، علیه رییس این بنیاد در دادسرای ویژه کارکنان دولت طرح شکایت کرده و قرار است همه مستندات را به مراجع قضایی ارایه کند: «برای من یک حق حقوقی و قانونی برقرار است که نسبت به این بداخلاقی‌ها که از دولت قبل به ارث مانده، پیگیری داشته باشم.»زریبافان حتی مدعی شد که مصاحبه‌های جعفرزاده و تلاش‌های هیات تحقیق و تفحص به علت مخالفت بنیاد در انتقال او به دانشگاه گیلان و با انگیزه‌های شخصی است.
جعفرزاده ایمن‌آبادی در همین زمینه به «شرق» می‌گوید: «مسعود زریبافان به دنبال طرح شکایت چند نماینده به دادگاه احضار شده است.»ا و البته پیش‌تر هم در تذکر شفاهی در صحن علنی روز سه شنبه (۵ شهریور) مجلس نیز با بیان اینکه «زریبافان در برنامه‌ای در شبکه خبر، اسم من را آورده و تهمت‌ها و توهین‌هایی را به یک نماینده مجلس وارد کرده» از این پیگیری خبر داده بود. زریبافان به دنبال آغاز طرح تحقیق و تفحص مجلس از بنیاد شهید، در یک برنامه تلویزیونی صفت‌ها و اتهام‌هایی را به برخی نمایندگان مجلس منتسب کرد.
مسعود زریبافان در نهمین انتخابات ریاست‌جمهوری در سال ۸۴، مسوول ستاد مردمی حمایت از احمدی‌نژاد بود و پس از پیروزی احمدی‌نژاد علاوه بر عضویت در شورای شهر تهران، به‌عنوان دبیر هیات دولت منصوب شد. چندی بعد، با مصوبه مجلس مبنی بر ممنوعیت اشغال چند پست توسط کارکنان دولت، ناچار به استعفا شد. زریبافان در دولت دهم، به جای حسین دهقان به‌عنوان معاون رییس‌جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران منصوب شد و پس از چندی، از ریاست مجمع باشگاه استقلال کناره‌گیری کرد. مسعود زریبافان، در این مدت ارتباط خوبی با حلقه اول مدیران دولت احمدی‌نژاد داشت. وی جایی درباره اسفندیار رحیم‌مشایی گفته بود که مشایی دایم‌الذکر و اهل توسل است و او را ۳۰ سال است که می‌شناسد و رفاقت دیرینه‌ای با او دارد. او پیش‌تر شهردار و معاون فرماندار مهاباد، معاون عمرانی استاندار کردستان و قائم‌مقام معاونت عمران بنیاد مستضعفان و جانبازان بوده. تاکنون ۸۰ مورد تخلف ثبت‌شده از بنیاد شهید و امور ایثارگران در اختیار کمیته ویژه تحقیق و تفحص قرار گرفته و پیگیری این کمیته در مورد تمامی تخلف‌های مالی صورت‌گرفته، همچنان ادامه دارد.
منبع: شرق
:::

۱ دیدگاه

  1. اشنا :

    معوقات ایثارگران نه چیزی است که در دوره زریبافان شروع شده باشد نه چیزی است که با رفتنش درست شود!

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

75 + = 82