۱۲:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱

مواضع جمهوری اسلامی در اجلاس شانگهای تبیین می‌شود

رییس‌جمهور پیش از سفر به قرقیزستان برای شرکت در اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری‌های شانگهای در جمع خبرنگاران به تشریح اهداف این سفر پرداخت.

erfan khoshkhoo (10 of 32)-2.jpgمبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی صبح روز پنجشنبه در پاویون جمهوری اسلامی فرودگاه مهرآباد در این ارتباط اظهار کرد: این سفر به دعوت رسمی رییس دوره‌ای شورای سران سازمان همکاری‌های شانگهای صورت می‌گیرد و در واقع این سفر در راستای دعوت رییس‌جمهور کشور دوست، قرقیزستان صورت می‌گیرد.

 

وی در ادامه به اهمیت اجلاس شانگهای اشاره کرد و گفت: این اجلاس یک اجلاس مهم منطقه‌ای است و جمهوری اسلامی ایران، سال‌هاست که به عنوان عضو ناظر در این اجلاس شرکت می‌کند.

 

وی افزود: این سازمان دارای شش عضو اصلی، پنج عضو ناظر و سه کشور به عنوان شریک گفت‌وگو و یک سازمان همکاری‌های مهم منطقه‌ای محسوب می‌شود.

 

رییس‌جمهور ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک عضو ناظر در این اجلاس شرکت می‌کند.

 

وی با اشاره به سخنرانی خود در اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری‌های شانگهای، گفت: بنده در این اجلاس سخنرانی خواهم کرد و مواضع جمهوری اسلامی ایران در مورد مسائل مهم منطقه‌ای و جهانی تبیین می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: تشکیل این اجلاس در این شرایط حساس منطقه‌ای بسیار مهم است.

 

رییس‌جمهور با اشاره به عضویت هم‌زمان روسیه و چین در این اجلاس و همچنین شورای امنیت سازمان ملل متحد و نقش مهم آن‌ها در مسائل منطقه‌ای و جهانی گفت: در این سفر با روسای جمهور روسیه و چین در ارتباط با مسائل مهم منطقه‌ای و جهانی گفت‌وگو خواهیم کرد و مواضع جمهوری اسلامی ایران را در مورد مسائل منطقه‌ای و جهانی تبیین خواهیم کرد.

 

وی با بیان این‌که در حاشیه این اجلاس علاوه بر دیدار با رییس جمهور قرقیزستان با سران برخی دیگر از کشورهای شرکت‌کننده در این اجلاس دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد، خاطرنشان کرد: امیدوارم مجموعه این سفر و بحث‌ها و ملاقات‌هایی که صورت می‌گیرد به گونه‌ای باشد که منافع مردم ایران به همراه منافع مردم ملت‌های منطقه بهتر از گذشته تضمین شود.

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران

:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

+ 64 = 68