۱۳:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۷

موافقت ۷۶ درصدی با حذف یارانه دهک‌های پردرآمد

بیش از 76 درصد از شرکت کننده در نظر سنجی این برنامه با قطع یارانه دهک های بالا موافقت کردند و در مقابل نیز 22 درصد از شرکت کنندگان مخالف این بودند که برای استفاده از منابع سرمایه ای کشور یارانه دهک های برخوردار و پردرآمد حذف شود.

خبرگزاری فارس: موافقت ۷۶ درصدی با حذف یارانه دهک‌های پردرآمد

مبارزه (رسانه تحلیی خبری دانشجویان خط امام):

سوال نظر سنجی برنامه اقتصادی پایش از شبکه اول سیما این بود که برای استفاده بهینه از منابع سرمایه ایی کشور آیا با قطع یارانه دهک های برخوردار و پردرآمد موافقید؟

بیش از ۷۶ درصد از شرکت کننده در نظر سنجی این برنامه با قطع یارانه دهک های بالا موافقت کردند و در مقابل نیز ۲۲ درصد از شرکت کنندگان مخالف این بودند که برای استفاده از منابع سرمایه ای کشور یارانه دهک های برخوردار و پردرآمد حذف شود.

بر این اساس بیش از ۱۵۰ هزار نفر در نظرسنجی یاد شده شرکت کردند.

بر اساس این گزارش حذف یارانه نقدی دهک‌های پردرآمد از برنامه هایی بود که دولت یازدهم همزمان با انتخاب شدن بر آن تاکید کرد.محمدباقر نوبخت در تشریح برنامه های اقتصادی دولت  با بیان این‌که قانون هدفمندی‌ یارانه‌ها با شکل فعلی ادامه می‌یابد و دولت یازدهم قصد دارد به برخی دهک‌ها یارانه کالایی بدهد، اظهار کرد: طبق ماده ۷ قانون هدفمندی‌ یارانه‌ها دولت مجاز است حداکثر تا ۵۰ درصد از درآمدهای ناشی از افزایش قیمت حامل‌های انرژی را به نسبت درآمد خانوارها بین سرپرست خانوار تقسیم کند.

وی با بیان این‌که متاسفانه دولت در مرحله اول اجرای این قانون به کلیه دهک‌ها یارانه یکسان پرداخت کرد، افزود: در واقع تعدادی از دهک‌های پر درآمد که به این یارانه نیاز نداشتند نیز این مبلغ را دریافت کردند.

وی با اشاره به این‌که ۳٫۵ میلیون بیکار معادل نیم درصد یک دهک جامعه را به خود اختصاص می‌دهد، خاطرنشان کرد: اگر دو دهک ثروتمند را از دریافت یارانه حذف کنیم می توانیم یارانه این ۳٫۵ میلیون نفر را چهار برابر کنیم.

این موضوع بعد از استقرار دولت یازدهم نیز از سوی دولتمردان و شخص رئیس جمهور مطرح شد.

منبع: خبرگزاری فارس
:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

+ 83 = 87