۰۰:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۱

توهین رییس کمیسیون آموزش مجلس به وزیر علوم

دکتر محمدمهدی زاهدی، رییس این کمیسیون با رکیک‌ترین واژه‌ها، دکتر فرجی‌دانا، وزیر علوم دولت یازدهم را مورد فحاشی و تهدید قرار داد. یک نماینده مجلس با اعلام این خبر گفت: در پی انتصاب دکتر میلی‌منفرد و دکتر توفیقی در وزارت علوم، زاهدی، رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خطاب به یکی از معاونان این وزارتخانه که برای پاسخگویی به نمایندگان در این کمیسیون حضور یافته بود، به وزیر علوم فحاشی کرد.

مبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام): رییس کمیسیون آموزش خطاب به معاون وزیر علوم گفته است: «برو به این مرتیکه… بگو یا این چندنفر را عزل می‌کند یا با اردنگی از وزارتخانه بیرونش می‌کنم.»
در جریان حضور برخی از مسوولان حقوقی و پارلمانی دانشگاهی در جلسه روز یکشنبه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای‌اسلامی، دکتر محمدمهدی زاهدی، رییس این کمیسیون با رکیک‌ترین واژه‌ها، دکتر فرجی‌دانا، وزیر علوم دولت یازدهم را مورد فحاشی و تهدید قرار داد. یک نماینده مجلس با اعلام این خبر گفت: در پی انتصاب دکتر میلی‌منفرد و دکتر توفیقی در وزارت علوم، زاهدی، رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خطاب به یکی از معاونان این وزارتخانه که برای پاسخگویی به نمایندگان در این کمیسیون حضور یافته بود، به وزیر علوم فحاشی کرد. وی افزود: رییس کمیسیون خطاب به این معاون وزیر گفته است: «برو به این مرتیکه… بگو یا این چند نفر را عزل می‌کند یا با اردنگی از وزارتخانه بیرونش می‌کنم.»
در همین حال یک نماینده دیگر مجلس با تایید اظهارات هتاکانه و تهدید‌آمیز زاهدی تاکید کرد: جای تعجب است که این ادبیات از جانب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات و کسی که قبلا وزیر علوم و سفیر ایران در مالزی بوده و باید الگوی جامعه باشد، بیان می‌شود. این نماینده خواستار واکنش فوری و جدی رییس مجلس‌شورای‌اسلامی نسبت به این اظهارات قابل پیگرد و نیز اعاده حیثیت مجلس شد.
به گفته این نماینده، بعد از پیروزی روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری، محمدمهدی زاهدی، رییس کمیسیون آموزش مجلس، از راه‌های مختلف خود را به‌عنوان کاندیدای کمیسیون برای وزارت علوم معرفی کرد و برای رسیدن به این مقصود، به لابی‌های گسترده سیاسی متوسل شد. این نماینده ادامه داد: میل به قدرت به گونه‌ای رییس کمیسیون آموزش مجلس را دچار توهم کرده که می‌تواند حتی بعد از ۲۴خرداد نیز در راس وزارت علوم قرار گیرد. وی افزود: به‌کارگیری زشت‌ترین القاب و واژه‌ها از سوی چنین شخصی، چیزی جز به خطرافتادن منافع شخصی وی و ناراحتی از عدم معرفی ایشان به‌عنوان وزیر علوم در دولت یازدهم نیست.
اینها همه در حالی است که زاهدی در زمان حضور در راس وزارت علوم، بیشتر مدیران باسابقه را از سمت خود برکنار کرد و افرادی را که هیچ تناسبی با مدیریت دانشگاه نداشتند، از جمله صدرالدین شریعتی را در راس مهم‌ترین مدیریت‌های دانشگاه‌های کشور گمارد. یادآور می‌شود پیش از این برخی رسانه‌ها با انتشار اسنادی، موضوع پذیرش خارج از ضوابط محمد هادی زاهدی فرزند رییس کمیسیون آموزش را در دوره دکترای گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه اصفهان و انتقال غیرقانونی وی به دانشگاه فردوسی مشهد در سال ۱۳۸۶ را مطرح کرده بودند.
منبع: روزنامه قانون
:::::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

- 8 = 2