۱۷:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶

اولین اطلاعیه انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام(ره) دانشگاه اصفهان

از یک سال قبل جمعی از دانشجویان منتقد با گرایش اصلاحطلب و خط امامی درخواست راه اندازی مجدد انجمن اسلامی را با عنوان «انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام(ره) دانشگاه اصفهان» داشتند که علیرغم احراز شرایط قانونی دانشگاه اصفهان از پاسخگویی به مطالبات آنان استنکاف نمود.

مبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام): انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام(ره) دانشگاه اصفهان پس از  دریافت مجوز فعالیٰت اطلاعیه ای صادر کرد.

در این اطلاعیه از وزارت علوم – تحقیقات و فناوری پیرامون تغییر ریاست دانشگاه اصفهان و پاسداشت بازگشت شایستگان برای خدمت تقدیر شده است.

«انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان» در حدود ۵ سال قبل منحل گردید و تشکل «انجمن اسلامی دانشجویان مستقل» این دانشگاه با حمایت هیئت نظارت بر تشکلهای دانشگاه؛ پسوند مستقل خود را حذف و به «انجمن اسلامی دانشجویان» تغییر نام داد.

از یک سال قبل جمعی از دانشجویان منتقد با گرایش اصلاحطلب و خط امامی درخواست راه اندازی مجدد انجمن اسلامی را با عنوان «انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام(ره) دانشگاه اصفهان» داشتند که علیرغم احراز شرایط قانونی دانشگاه اصفهان از پاسخگویی به مطالبات آنان استنکاف نمود.

متن کامل اطلاعیه «انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام(ره) دانشگاه اصفهان» در ادامه می آید:

بسمه تعالی

«اگر دانشگاه‌ها اصلاح بشود استقلال ما، آزادی ما، همه چیز ما، حفظ می شود. و حتما بدانید که در درازمدت هم بکلی ما مستغنی از غیر خواهیم شد.» امام خمینی(ره)

پس از انتخابات۲۴ خرداد ۱۳۹۲ و آغاز به کار دولت یازدهم شاهد آن بوده ایم که شور و نشاط به یغما رفته، آرام آرام به روح جامعه باز می گردد و مردم کشورمان به دنبال ایجاد تغییر در وضعیت سابق و در آرزوی آرامش و آبادانی، حضوری باشکوه در انتخابات اخیر را رقم زدند. انتخاباتی که نتیجه ی آن  بارقه هایی از امید را در بین ایرانیان ایجاد کرد. وضعیت ملال آور دانشگاه در طی ۸سال گذشته ویرانه ای را برجای نهاده است که نیازمند فرآیندی طولانی برای بازسازی خواهد بود. خوشبختانه با تدبیر ریاست محترم جمهوری و معرفی جناب آقای دکتر فرجی دانا بعنوان وزیر پیشنهادی علوم که البته مجلس هم بهانه ای برای رد کردن ایشان نداشت نقطه آغاز فرآیند اصلاحات در دانشگاه گردید و آتش التهاب و فتنه رسانه‌ها و گروه‌های اقلیت رادیکال و سودجویی که تصمیمات قانونی سرپرست وزارتخانه را بر نمی‌تابیدند و به بهانه «مقابله با فتنه» و «دفاع از اسلامی شدن دانشگاه‌‌ها» منافع شخصی و مطامع گروهی خود را دنبال می‌کردند تا حدی فروکش نماید؛ مطالبه به حق دانشگاهیان از وزارت علوم تغییر روندهای ناصوابی است که دولت گذشته بنا نهاد و امروز بهانه مدیران دانشگاه برای تصمیمات غیرعرفی و غیر منطقی‌شان شده است.

انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام(ره) دانشگاه اصفهان به عنوان تنها حامی دولت تدبیر و امید (در میان تشکلهای دانشگاه) مراتب تقدیر و تشکر خود ازمجموعه وزارت علوم به جهت تغییر مدیریت دانشگاه و انتخاب مدبرانه دکتر هوشنگ طالبی در این سمت را اعلام می دارد که تا حدی از آن چه بردانشگاه اصفهان و دانشجویانش در این ۸ سال، گذشته بود التیام بخشید.

امید است دولت تدبیر و امید با حضور فعال‌تر جامعه‌ی مدنی بتواند دریچه‌های امید را یکی پس از دیگری بر جامعه و به ویژه دانشگاه و دانشجو به عنوان همیشه‌پیشگام جامعه بگشاید.

و من الله توفیق…

انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام(ره) دانشگاه اصفهان

:::::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

- 5 = 2