۱۳:۴۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۳

حسن سبحانی در برنامه پایش: حدود ثروتمندی در اسلام

مدیر گروه اقتصاد اسلامی دانشگاه تهران در هفتاد و هفتمین برنامه پایش افزود: مال و ثروت در جامعه هیچ حد و مرزی ندارد و در اسلام نه تنها مذموم نیست بلکه از احترام برخوردار است. عبارت "جوامع اسلامی جوامعی فقیر هستند" از نظر نظری دارای تناقضات است زیرا اگر جامعه‌ای اسلامی باشد نمی‌تواند فقیر باشد. آن چیزی که مورد مورد توصیه دین است ثروت به معنای تولید کالا و خدماتی است که در خدمت تولید کالا است. آنچه در جامعه ما ثروت نامیده می‌شود و پشتوانه کالایی و تولید ندارد، در ثروت بودن آن تردید وجود دارد.

مبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام): دکتر حسن سبحانی؛ اقتصاددان و نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در برنامه شب گذشته پایش به بررسی حدود ثروتمندی در اسلام پرداخت.

ax771

مدیر گروه اقتصاد اسلامی دانشگاه تهران در  هفتاد و هفتمین برنامه پایش (یکشنبه ۲۲ دی ماه ۹۲) افزود:

- مال و ثروت در جامعه هیچ حد و مرزی ندارد و در اسلام نه تنها مذموم نیست بلکه از احترام برخوردار است.

- عبارت “جوامع اسلامی جوامعی فقیر هستند” از نظر نظری دارای تناقضات است زیرا اگر جامعه‌ای اسلامی باشد نمی‌تواند فقیر باشد.

- ارتباطی بین اسلام و فقر وجود ندارد.

- آن چیزی که مورد مورد توصیه دین است ثروت به معنای تولید کالا و خدماتی است که در خدمت تولید کالا است. آنچه در جامعه ما ثروت نامیده می‌شود و پشتوانه کالایی و تولید ندارد، در ثروت بودن آن تردید وجود دارد.

- صاحب ثروت های کلان شدن آن هم در مدت کوتاه در مورد سالم بودن آن تردید وجود دارد.

- ثروت به جای اینکه در غالب ویلاهای گرانقیمت یا ماشین‌های لوکس باشد می تواند سهام کارخانه ای باشد و پشتوانه تولید قرار بگیرد.

- جایزه باید قبل از صادرات به تولید داده شود.

منبع: پایش

::::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

5 + 1 =