۱۳:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۵

رقابت برای کاندیداتوری اصلاحات: عارف، روحانی را اصلاحطلب ندانست

عارف در پاسخ به سئوال یکی از دانشجویان درباره مهندسی انتخابات توسط سپاه اظهار داشت: اگر همان گونه که عنوان شده منظور از مهندسی انتخابات برگزاری پرشور انتخابات باشد، اشکالی ندارد. جایگاه سپاه در قانون اساسی مشخص شده و باید در خدمت نظام و انقلاب باشد.

dr aref«مبارزه» (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام): محمدرضا عارف در جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان اظهار داشت: به اجماع حول محور خاتمی تمکین می‌کنم.

وی در پاسخ به سئوالی در خصوص تصمیم نهایی خاتمی مبنی بر حضور و یا عدم حضور در انتخابات افزود: در این مورد خود خاتمی باید اظهارنظر کند.

اصولگرایان به اندازه اصلاح‌طلبان برای انقلاب زحمت کشیدند

نامزد احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این سئوال که چرا اصولگرایان خود را سهامدار انقلاب می‌دانند؟ خاطرنشان کرد: اصولگرایان همانند اصلاح‌طلبان قبل و بعد از انقلاب زحمت کشیدند و باید حقوق آنها محترم شمرده شود.

عارف با بیان اینکه گلایه ما از اصولگرایان نسبت به برخی از بی‌انصافی‌هاست، تصریح کرد: اینکه یک گروه، رقیب خود را حذف کند، طبیعی است و اگر بتواند این کار را انجام ندهد، جای سؤال دارد.

به گفته نامزد احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، نباید از امکانات دولت علیه رقیب استفاده شود.

به طور سنتی اصلاح‌طلبان ۷ – ۶ میلیون و اصولگرایان ۶ – ۵ میلیون رای دارند

عارف خود را اصلاح‌طلب معتدل دانست و این دیدگاه که اصولگرایان رقیب اصلاح‌طلبان هستند را رد کرد.

وی بیان کرد: اصولگرایان به طور سنتی ۶ – ۵ میلیون رأی و اصلاح‌طلبان هم به طور سنتی ۷ – ۶ میلیون رأی دارند.

نامزد احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: بنابراین بیشترین آرا مربوط به قشر خاکستری است که باید تلاش شود، دو سوم آنها آرای خود را به نفع اصلاح‌طلبان به صندوق‌ها بریزند.

عدم حضور مردم رقیب اصلاح‌طلبان است

عارف در ادامه تحصن نمایندگان مجلس ششم را از تندروی‌های آن زمان دانست و گفت: من آن زمان مخالف جدی این گونه رفتارها بودم و نتیجه این مخالفت‌ها این شد که سایت‌های خارجی گفتند عارف اصلاح‌طلب‌نما است.

وی افزود: منش اصلاح‌طلبی مشخص و رهبر آن هم سیدمحمد خاتمی است، خاتمی هیچ‌گاه از خطوط قرمز عبور نکرد و دغدغه‌ای غیر از اصلاح جامعه نداشت.

به گفته نامزد احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، اگر مردم حضور پر شور در انتخابات داشته باشند اصلاح‌طلبان پیروز انتخابات خواهند بود و اگر هم در انتخابات ریاست جمهوری پیروز نشوند، اکثریت کرسی‌های شوراها را به دست می‌آورند.

از موضع ضعف نمی‌توان با آمریکا مذاکره کرد

عارف در پاسخ به سئوال دانشجوی دیگری درباره سخت‌گیری‌ها و برخوردهای امنیتی در دانشگاه‌ها اظهار داشت: این گونه برخوردها را نباید به حساب نظام گذاشت، بنابراین لازم است مدیران و حراست دانشگاه‌ها با سعه‌صدر با دانشجویان برخورد کرده و به خاطر هر چیزی آنها را به کمیته انضباطی نبرند.

وی در پاسخ به سئوال یکی از دانشجویان مبنی بر معرفی ضدانقلاب گفت: کسی که تیشه به ریشه انقلاب بزند و نوکری اجانب را بکند، ضدانقلاب است.

مذاکره با آمریکا سئوال یکی دیگر از دانشجویان از نامزد احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بود که معاون اول دولت اصلاحات تأکید کرد: مذاکره با آمریکا باید در شرایط متعادل که توانایی دفاع از حقوق خود را داریم، صورت گیرد.

عارف با بیان اینکه از موضع ضعف نمی‌توان با آمریکا مذاکره کرد، اظهار داشت: دولت آینده نباید اجازه ضایع شدن حقوق مردم را بدهد.

کمک مالی به سوریه و لبنان نیاز به مجوز مجلس دارد

وی در پاسخ به این سئوالی که اگر شما رئیس جمهور شوید، پول نفت را به سوریه و لبنان می‌دهید؟ خاطرنشان کرد: پول نفت درآمد دولت نیست و اگر هم بخواهد کمک کند باید مجوزهای قانونی را داشته باشد.

نامزد احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: نفت سرمایه کشور است و هرگونه کمکی به کشورهای خارجی باید با مجوز مجلس صورت گیرد؛ مگر اینکه دولت قصد معامله داشته باشد.

عارف در پاسخ به سئوال یکی از دانشجویان درباره مهندسی انتخابات توسط سپاه اظهار داشت: اگر همان گونه که عنوان شده منظور از مهندسی انتخابات برگزاری پرشور انتخابات باشد، اشکالی ندارد.

وی تصریح کرد: جایگاه سپاه در قانون اساسی مشخص شده و باید در خدمت نظام و انقلاب باشد.

منبع: خبرگزاری فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

- 1 = 6