۱۸:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۷

برادران شیعه و سنی تحت تأثیر تبلیغات تفرقه‌انگیز قرار نگیرند

بدون تردید کشتار مردم بی‌گناه و ارتکاب جنایات هولناک با نام اسلام و حکومت دینی نتیجه‌ای جز ایجاد انزجار از دین و بدبین کردن انسان‌ها از قرآن و اسلام نداشته و این اقدامات در جهت تأمین منافع قدرت‌های شیطانی و صهیونیسم برای حضور بیگانگان در بلاد اسلامی خواهد بود.

جلسه مجمع روحانیون مبارز یکشنبه شب به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد خاتمی تشکیل شد.

 

در این جلسه حوادث تأسف‌بار اخیر کشور عراق و حمله گروهک تروریستی موسوم به داعش مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر چند نکته در این ارتباط تأکید شد:

 

- بدون تردید کشتار مردم بی‌گناه و ارتکاب جنایات هولناک با نام اسلام و حکومت دینی نتیجه‌ای جز ایجاد انزجار از دین و بدبین کردن انسان‌ها از قرآن و اسلام نداشته و این اقدامات در جهت تأمین منافع قدرت‌های شیطانی و صهیونیسم برای حضور بیگانگان در بلاد اسلامی خواهد بود.

 

- حساب گروه‌های وابسته متعصب و طایفه‌گرای تروریستی با هر ادعایی از حساب مسلمانان و مذاهب اسلامی جدا بوده و باید همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی برای دفع این توطئه خطرناک دست در دست هم قیام نموده و آرامش را به کشور عزیز عراق بازگردانند.

 

- یکی از ابزارهای دشمنان اسلام برای تسلط بر بلاد اسلامی از دیرباز ایجاد اختلاف و راه انداختن جنگ‌های فرقه‌ای بوده است. مجمع روحانیون به همه برادران شیعه و سنی توصیه اکید دارد که تحت تأثیر تبلیغات تفرقه‌انگیز و تحریک احساسات مذهبی به هیچ وجه قرار نگیرند و با اقدامات نسنجیده خدای نخواسته اسباب گسترش این فتنه عظیم و خطرناک را فراهم نسازند و اتحاد امت اسلامی را که مهمترین هدف استراتژیک و عامل اساسی بقای اسلام است خدشه‌دار نکنند.

منبع : ایسنا

::::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

85 - 81 =