۰۸:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۱

از بیعت با مجتهدین تا خدمت به منافقین!!

اتفاقا من یک دوستی اوایل انفلاب داشتم که همین حرف ها را می زد. البته او یک قدم از شما جلوتر بود چون راهکار آلترناتیو هم ارائه می داد. آنهم اینکه مراجع تقلید جای احزاب را بگیرند و مقلدان آنها همچون یک حزب از ایشان اطاعت کنند. تفاوت آراء فقهی مراجع جایگزین رقابت سیاسی احزاب بشود.

resized_309648_347«مبارزه» (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام) – سرویس جامعه مجازی:

رضا نساجی در صفحه پلاس خود در پاسخ به مطلبی از وحید یامین‌پور – مجری سابق تلویزیون و از افراد نزدیک به جبهه پایداری- نوشت:

جناب یامین پور مجری سابق و منتقد فعلی صدا و سیما چندی پیش در صفحه گوگل‌پلاس خود نوشته بودند:

“دیروز یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری – که به ایشان ارادت دارم – از من خواست که مسوولیت ستادش رو بپذیرم؛ من سکوت کردم. هم به این معنا که تو دیگه برای چی میخوای کاندیدا بشی و هم اینکه واقعا مونده بودم چی جواب بدم. دوباره و چندباره خیلی جدی درخواستش رو مطرح کرد… من بعد از سکوت و شرمندگی یک جواب به ذهنم رسید: «من در بیعت علامه مصباح هستم.»… تمام!

پ ن: مهمترین آموزه ی مدرسه ی علامه مصباح، ولایت پذیری است.

پ ن برای عکس: تواضع لنکرانی واقعی است.”

این مطلب مرا یاد ما داستانی انداخت که یکی از دانشجویان کارشناسی ارشد علوم اجتماعی دکتر عماد افروغ برایم تعریف می کرد. این دوست من می گفت که سر کلاس با افروغ بحث کردم که: اصلا در مملکت اسلامی چه نیازی به حزب هست؟ باید به دنبال آلترناتیو باشیم.

افروغ گفت: اتفاقا من یک دوستی اوایل انفلاب داشتم که همین حرف ها را می زد. البته او یک قدم از شما جلوتر بود چون راهکار آلترناتیو هم ارائه می داد. آنهم اینکه مراجع تقلید جای احزاب را بگیرند و مقلدان آنها همچون یک حزب از ایشان اطاعت کنند. تفاوت آراء فقهی مراجع جایگزین رقابت سیاسی احزاب بشود.

این دوست ما می گفت که به دکتر افروغ گفتم: اتفاقا حرف خوبی زده است. حالا این دوستتان کجاست؟

دکتر افروغ جواب داد: چه عرض کنم. چندی بعد سمپات مجاهدین خلق شد و طرفدار جنگ خیابانی با جمهوری اسلامی. در جریان محاربه با نظام کشته شد!

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

- 3 = 5