۰۹:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۲

وزیر علوم استیضاح شود، اسامی بورسیه‌ها را اعلام می‌کنیم

وی با بیان اینکه مسوولین وزارت علوم در کمیسیون آموزش مجلس حضور یافتند و درباره دلایل بازگشت دانشجویان ستاره‌دار به تحصیل توضیحاتی ارایه و نمایندگان را قانع کرده‌اند، خاطر نشان کرد: بعد از اینکه دیدند در این زمینه نمی‌شود سنگ‌اندازی کرد، به سراغ بهانه عزل و نصب‌ها رفتند و در موضوع بورسیه‌ها متمرکز شدند که البته درباره عزل و نصب‌ها نیز پس از توضیحات وزیر علوم قانع شدند.

مبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشچویان خط امام): عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: اگر وزیر علوم استیضاح شود اسامی بورسیه‌های غیر‌قانونی که برخی در داخل مجلس در این موضوع دست داشته‌اند را اعلام می‌کنیم.

«حجت‌الله درویش‌پور» در گفت‌وگو با ایرنا افزود: آغاز استیضاح وزیر علوم به اصرار نمایندگان بر این سوال خود که چرا دانشجویان ستاره‌دار به تحصیل بازگشته‌اند‌، باز می‌گردد. وی با بیان اینکه مسوولین وزارت علوم در کمیسیون آموزش مجلس حضور یافتند و درباره دلایل بازگشت دانشجویان ستاره‌دار به تحصیل توضیحاتی ارایه و نمایندگان را قانع کرده‌اند، خاطر نشان کرد: بعد از اینکه دیدند در این زمینه نمی‌شود سنگ‌اندازی کرد، به سراغ بهانه عزل و نصب‌ها رفتند و در موضوع بورسیه‌ها متمرکز شدند که البته درباره عزل و نصب‌ها نیز پس از توضیحات وزیر علوم قانع شدند.

نماینده ایذه و باغ ملک تصریح کرد: اما پس از اینکه وزارت علوم بورسیه‌ها را غیرقانونی اعلام کرد، برخی از دوستان در مجلس برافروخته شدند و گفتند که وزارت علوم نباید در این زمینه که چرا در گذشته این افراد با ضابطه یا رابطه بورسیه شده‌اند یا خیر ورود پیدا می‌کرد، زیرا این موضوع در گذشته اتفاق افتاده و به اتمام رسیده است. وی ادامه داد: در اسامی‌بورسیه‌های غیرقانونی، نام برخی نمایندگان نیز وجود دارد و همین موضوع باعث فشار و استیضاح علیه وزیر علوم شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: البته با صحبت‌ها و جلساتی که رییس مجلس با وزیر علوم و برخی نمایندگان استیضاح‌کننده داشت، قرار شد به وزیر علوم یک ماه فرصت داده شود تا تعاملاتی صورت گیرد و باید وزارتخانه روشن کند که به دنبال چه هدفی در زمینه بورسیه‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: عد‌ای هنوز بر استیضاح اصرار دارند، اما در یک ماه آینده باید دید که چه اتفاقی برای استیضاح وزیر علوم رخ خواهد داد. درویش‌پور خاطر نشان کرد: اگر قرار باشد هر موضوعی که به ضرر وزیر علوم است، مطرح شود، باید تمامی موضوعاتی هم که به نفع وی می‌باشد عنوان شود.

:::::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

3 + 5 =