۱۳:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۲

خانه آخر انحصار طلبی در تحکیم

این نشست در شرایطی برگذار می شود که سایه ی سنگین عدم مشروعیت و وجاهت قانونی باعث ایجاد حاشیه هایی بهت آور و تخلفاتی انکار ناپذیر شده است. در حالیکه این افراد در مهلت داده شده از جانب وزارت علوم هم چنان که گفته شد نتوانستند مشکلات قانونی خود را بر طرف کنند و هنوز از حداقلی ترین شرایط برای وجاهت قانونی برخوردار نیستند. نشست سالانه را نیز بدون حد نصاب لازم برای به رسمیت رسیدن برگذار کرده اند!

مبارزه(رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام) :

روز گذشته(جمعه) در حالی در دانشگاه امیرکبیر نشستی تحت عنوان «نشست سالانه ی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور (دفتر تحکیم وحدت)» برگذار شد. که به نقل از حاضرین، تعداد شرکت کنندگان به عدد دانشجویان یک کلاس دانشگاه هم نمی رسید.

13930620143028510_PhotoL 139306201358137023614604 13930620143040350_PhotoL

این نشست در شرایطی برگذار می شود که سایه ی سنگین عدم مشروعیت و  وجاهت قانونی باعث ایجاد حاشیه هایی بهت آور و تخلفاتی انکار ناپذیر شده است. در حالیکه این افراد در مهلت داده شده از جانب وزارت علوم هم چنان که گفته شد نتوانستند مشکلات قانونی خود را بر طرف کنند و هنوز از حداقلی ترین شرایط برای وجاهت قانونی برخوردار نیستند. نشست سالانه را نیز بدون حد نصاب لازم برای به رسمیت رسیدن برگذار کرده اند!

پس از اعلام خروج انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه و تاکید بر نداشتن هیچ گونه نماینده ای در این نشست و عدم حضور نمایندگان انجمن های اسلامی دانشگاه فردوسی و آزاد پرند و سجاد مشهد و قوچان به نشانه ی اعتراض به اقدامات دون شان تشکیلات، این انتخابات بر اساس نص صریح ماده ۲۳ اساسنامه ی دفتر تحکیم وحدت مبنی بر حضور حداقل دو سوم نمایندگان دارای حق رای از رسمیت می افتد اما برگذار کنندگان که شامل اکثریت اعضای خودخوانده شورای مرکزی سابق هم نمی شدند برخلاف قانون، انتخابات را تنها با حضور ۱۱ حق رای از ۲۰ حق رای برگذار می کنند.

اما همه ی ماجرا به اینجا نیز ختم نمی شود و با اعلام نتایج این انتخابات غبرقانونی و نمایشی موجی دیگر از بهت و تاسف بی سابقه فعالین دانشجویی کشور را در برمی گیرد. با نگاهی به اسامی معرفی شده مشخص می شود که در بین اسامی چهار نفر از دانشگاه امیرکبیر {سه نفر از دانشجویان فعلی و یک نفر از فعالین سابق این دانشگاه که سابق بر این کاندیداهای آن به دلیل اشتهار به همراهی با جریان انحرافی از سوی شورای تحقیق تایید صلاحیت نمی شدند} دو نفر از دانشگاه قزوین و دو نفر از دانشگاه شهید بهشتی معرفی شده اند. در حالیکه بر اساس کسب اطلاع موثق مبارزه اساساً تشکلی به نام «انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی» وجود خارجی ندارد و انجمن اسلامی دانشکده های آن هم طبق تبصره ۳ ماده ۶ اساسنامه ی تحکیم تنها می توانند بعد از طی روند قانونی به عضویت یکی از انجمن های عضو درآیند و حق حضور به عنوان یک عضو مجزا یا داشتن حق رای در اتحادیه را ندارند.

همچنین برخی دیگر از کاندیدا ها شرایط مندرج در ماده ۶۱ اساسنامه برای حضور در شورای مرکزی را ندارند برای مثال بندهای ۱ و ۱۱ و ۱۲ این ماده به ترتیب تصریح می کند:

«سابقه تشکیلاتی و نیز حسن مدیریت به مدت حداقل دو سال در انجمن اسـلامی خـود یـا یکی از واحدهای اتحادیه داشته باشد»

«سابقة یک دوره عـضویت در شـورای مرکـزی انجمـن دانـشگاه خـود و یـا دو دوره در انجمن اسلامی دانشجویان یکی از دانشکده های دانشگاه مربوطه»

«کاندیداها میبایست حتماً یکسال عضو شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت بوده باشند.»

اکنون با این تفاسیر باید علاوه بر عدم مشروعیت و وجاهت قانونی موارد تاسف آور یاد شده را هم به کارنامه این گروه افزود اگرچه خبرها حاکی از عزم جدی هیات نظارت مرکزی وزارتین برای برخورد قانونی و قاطع با این افراد دارد اما به نظر می رسد قطار عمر این انحصار طلبی در خانه ی آخر خود قرار دارد و اضمحلال درونی بیش از هر زمان دیگری ریشه های این عمارت خودساخته را تهدید می کند.

::::

۵ دیدگاه

 1. تحکیمی دهه هشتادی :

  آقای نساجی، آقای امیریان، دوستان دیگه! توروخدا خجالت بکشید بجای اینکه بشینید باهم بحث کنید و مشکلاتتون رو رفع کنید، فرتی اتحادیه رو منشعب میکنید؟!
  زمانی که آقای امیریان دبیر تشکیلات بود بدلیل اقلیت بودن یا هر دلیل دیگه هیچکار نتونست بکنه حالا اومدید بیرون و سروصدا راه میندازید؟
  برید کار تشکیلاتی رو از جامعه اسلامی یاد بگیرید که بچه های جامعه اسلامی با وجود اونهمه اختلاف، محکم پشت همدیگه هستند و حتی یک دفترشون هم فکر به جدایی نمیکنه، چه برسه به اینکه بخواد حرفشو بزنه و بعد عملشو بکنه! حالا انجمن که کلا پنج تا دفتر درست و حسابی هم نداره و بقیه همه دانشگاه غیرانتفاعی و پیام نور و … هستند، هر روز یه بامبولی در میارن!

 2. هما :

  کی گفته سجاد مشهد به نشانه اعتراض جلسه رو ترک کرد ؟ یک نفر از اعضای شورای مرکزی سجاد چون با یک نفر از اعضای سابق فردوسی مشهد نسبت برادری داره خواست به داداشش وفادار بمونه پاشد رفت . و خاک … فردوسی که ماسئل درون تشکیلاتی رو می ره جار میزنه بعد اداعای کار تشکیلاتی میکنه .

 3. محسن :

  شما اگه اطلاعات دقیق ندارید،لطفا اول اطلاعات خودتون رو تکمیل کنید،بعد اظهار نظر کنید!
  در انجمن سجاد اون فردى که شما مى گید نسبت برادرى با عضو سابق انجمن فردوسى داره اصلا جزو شوراى مرکزى نیستن!!
  افرادى که در نشست سالانه از طرف انجمن سجاد حضور داشتن،دبیر انجمن ،همین فردى که شما اعلام مى کنید و یکى از اعضاى هیئت مؤسس سابق انجمن سجاد بودند که با تصمیم جمعى و از قبل تعیین شده جلسه رو ترک کردن.

 4. محمد :

  کلمه غیر قانونی یعنی مخالف و ضد و روبرو و ناقض و در مقابل قانون . ادامه کلاس درس تفسیر جلسه ی بعد.

 5. دانشجو :

  لطفا جوسازی نکنید نمایندگان دانشگاه آزاد پرند در این جلسه تا آخر حضور داشتند و رای هم دادند

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

+ 65 = 75