۱۱:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۸ حسن روحانی به مجلس معرفی کرد

وزیر جدید، محمد فرهادی

فرهادی در کارنامه اجرایی خود علاوه بر وزیر بهداشت دولت خاتمی، وزیر فرهنگ و آموزش عالی در دولت میر حسین موسوی، طی سال‌های 1364 تا 1368 بود. وی مدتی نیز به عنوان رییس دانشگاه تهران و قائم مقام جمعیت هلال‌احمر به فعالیت مشغول بوده است.

مبارزه(رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

رییس جمهوری امروز (چهارشنبه) در نامه ای به رییس مجلس شورای اسلامی، «محمد فرهادی» را برای اخذ رای اعتماد جهت تصدی مسوولیت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد.

 

tn67f8xu

فرهادی پنجمین گزینه دولت برای تصدی وزارت علوم تحقیقات و فناوری است. روز گذشته مجلس با صلاحیت و برنامه فخرالدین احمدی دانش آشتیانی برای وزارت علوم مخالفت کرد.

دکتر محمد فرهادی، متولد سال ۱۳۲۸ از شهرستان شاهرود است که وی در سال ۱۳۴۷ وارد دانشگاه فروسی مشهد شد و دوره طب عمومی و تخصصی را در همان دانشگاه گذراند و در سال ۱۳۵۹ به عنوان متخصص گوش و حلق و بینی فارغ‌التحصیل شد و در حال حاضر جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران است.

فرهادی که دارای چهره علمی و پژوهشی است در سال ۱۳۷۰ مرکز کاشت حلزون شنوایی ایران را تاسیس کرد و اولین عمل کاشت حلزون شنوایی را در سال۱۳۷۱ انجام داد. وی همچنین انجمن علمی پزشکی لیزری و نیز انجمن علمی پزشکی خواب ایران را تاسیس کرد.

همچنین او، رییس بخش و رییس مرکز تحقیقات گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن مجتمع بیمارستانی رسول‌اکرم (ص) است و چندی پیش نیز داروی گیاهی «ضدایدز» ایمود توسط گروه تحقیقاتی به سرپرستی این فرد به موفقیت‌های چشمگیری دست یافت.

فرهادی در کارنامه اجرایی خود علاوه بر وزیر بهداشت دولت خاتمی، وزیر فرهنگ و آموزش عالی در دولت میر حسین موسوی، طی سال‌های ۱۳۶۴ تا ۱۳۶۸ بود. وی مدتی نیز به عنوان رییس دانشگاه تهران و قائم مقام جمعیت هلال‌احمر به فعالیت مشغول بوده است.

در شامگاه چهارشنبه، ۱۳شهریورماه جلسه شورای عالی هلال‌احمر با حضور چهار تن از اعضای جدید در ساختمان صلح برگزار شد، در این جلسه که به میزبانی ابوالحسن فقیه برگزار شد، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه،‌ علی نوبخت و سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت -که چندی پیش از سوی دکتر حسن روحانی به عنوان نمایندگان رییس‌جمهور در شورای عالی جمعیت هلال‌احمر منصوب شدند- و جمعی از اعضای دیگر از جمله دامادی، حسین مظفر و مفتح (نمایندگان مجلس) برگزار شد.

در این جلسه دکتر فرهادی توانست ۱۴ رای، دکتر ابوالقاسم موسوی ۴ رای، اعضای شورای عالی هلال احمر را به خود اختصاص دهند.محمد فرهادی در حال حاضر رییس جمعیت هلال‌احمر است.

منبع:ایرنا

::::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

25 - = 18