۰۸:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۵

امام: مردم وقتی آزاد هستند یک نفر صالح را انتخاب می کنند

حضرت امام خمینی(س)، در جمع دانشجویان و ایرانیان مقیم خارج انتخاب یک ملت را بری از اشتباه خوانده اند.

58_1«مبارزه» (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام): امام خمینی(س)، بهترین راه اداره انتخابات را تنظیم انتخابات به دست خود مردم می‌دانند.

حضرت امام خمینی(س)، در جمع دانشجویان و ایرانیان مقیم خارج انتخاب یک ملت را بری از اشتباه خوانده اند.

در این سخنان که دهم دی ماه سال ۱۳۵۷ در نوفل لوشاتوی پاریس ایراد شده و در جلد پنجم صحیفه امام(ص ۳۲۲ و ۳۲۳) آمده است، امام راحل فرمودند: برنامه ما این است که رجوع کنیم به آرای عمومی، به آرای مردم. قوای انتظامی را کنار بگذاریم؛ خود مردم را، محول کنیم تنظیم انتخابات را به دست خود جوان‌های مردم. در هر شهری جوان‌ها خودشان؛ که قوای انتظامی، شهربانی، شهرداری همه کنار بروند. آن کسی که دخالت می‏خواهد بکند برای حفظ صندوق آرا و امثال ذلک، خود ملت باشد.

ایشان پیشنهاد می‌دهند: در هر شهری به حَسَب اقتضای آن شهر عده‏ای را معتمدین آن شهر، مطلعین و دلسوزهای برای مملکت، عده‏ای را تعیین کنند که نظارت کنند در این. حفاظت کنند این صندوق ها را و نظارت کنند آرا را. مردم یکی را تعیین کنند برای اینکه رئیس جمهور باشد، ما هم رأیمان را علناً به مردم اظهار می‏کنیم که آقا آنکه من می‏خواهم این است؛ شما میل دارید به این رأی بدهید، میل دارید هم خودتان آزادید.

رهبر کبیر انقلاب اسلامی هم چنین تاکید می‌کنند: قهراً مردم وقتی آزاد هستند یک نفر صالح را انتخاب می‌کنند و آرای عمومی نمی‌شود خطا بکند. یک وقت یکی می‏خواهد یک کاری بکند اشتباه می‏‌کند، یک وقت یک مملکت سی میلیونی نمی‏شود اشتباه بکند.

ایشان در ادامه می‌فرمایند: ما می‌گوییم کسی که می‌خواهد یک مملکتی را اداره بکند، کسی که ما می‌خواهیم مقدراتمان را دستش بدهیم باید آدمی باشد که مردم انتخاب کنند و با انتخاب مردم پیش بیاید. قهراً وقتی با انتخاب مردم پیش آمد، صالح است.

 منبع: جماران

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

+ 38 = 46