۰۰:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۱

برنامه های ۸ کاندیدای تأیید صلاحیت شده برای دولت یازدهم

بعد از اعلام رسمی اسامی 8 کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، این کاندیداها در اخبار سراسری رسانه ملی برنامه ها و شعارهای انتخاباتی خود را اعلام کردند.

IMG16132119«مبارزه» (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام): بعد از اعلام رسمی اسامی ۸ کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، این کاندیداها در اخبار سراسری رسانه ملی برنامه ها و شعارهای انتخاباتی خود را اعلام کردند.

با پایان یافتن مهلت بررسی صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان لحظانی پیش وزارت کشور در اطلاعیه ای اسامی کاندیداهای ریاست جمهوری را به طور رسمی اعلام کرد.

جلیلی: برنامه ام بر مبنای گفتمان انقلاب اسلامی است

۱- سعید جلیلی فرند رضا، دبیر شورای عالی امنیت ملی، متولد ۱۳۴۲ از مشهد، دارای تحصیلات دکترای علوم سیاسی

جلیلی در مورد برنامه های انتخاباتی اش گفت: رویکرد اصلی ما در عرصه انتخاب بر این باور است که گفتمان انقلاب اسلامی می تواند موجب پیشرفت و تعالی کشور باشد.

جلیلی افزود: برنامه ای که بر این مبنا قرار داده ایم  این است که باید سازوکاری اندیشیده شود که ظرفیت آحاد جامعه و ظرفیت نرم افزاری و سخت افزاری کشور آزاد شود و معطل نماند و بتواند شکوفا شود.

حدادعادل: شعارم تقوا و تدبیر است

۲- غلامعلی حداد عادل، نماینده چنددوره مجلس شورای اسلامی، متولد ۱۳۲۴ از تهران با تحصیلات دکترای فلسفه.

حدادعادل مهمترین شعار انتخاباتی اش را تقوا و تدبیر خواند و گفت: دولت آینده باید دولت تقوا و تدبیر باشد.

وی افزود: علت حضورم در صحنه انتخابات این است که کشور را محتاج آرامش و سازندگی و خردورزی می دانم و بسیاری از مشکلات ما در اثر بی توجهی به این اصل است؛ مهمترین برنامه ام هم توجه به مشکلات اقتصادی مردم است.

رضایی: هدفم این است که اجازه ندهیم خرمشهر سقوط کند

۳- محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، متولد ۱۳۳۳، از شهرستان مسجد سلیمان دارای تحصیلات دکترای اقتصاد.

رضایی گفت: مهمترین انگیزه ام از ورود به انتخابات این است که اجازه ندهیم خرمشهر سقوط کند.

وی با بیان اینکه تحریم های اقتصادی را یک خطر می دانم گفت: باید به فضل پروردگار این خطر را کنار بزنیم.

رضایی بازگشت اخلاق در سیاست و کارآمدی در اقتصاد را از دیگر برنامه هایش نام برد و گفت: برای اینکه آرامش و نشاط را به خانواده ها برگردانیم باید عمل کنیم چرا که با شعار نمی شود مسائل و مشکلات را حل کرد.

روحانی: برای خلق حماسه سیاسی آمده ام

۴- حسن روحانی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، متولد ۱۳۲۷ از سمنان، دارای مدرک تحصیلی دکترای حقوق.

روحانی  شعارش را اعتدال، عقلانیت و تدبیر خواند و گفت: علت حضورم زمینه سازی برای مشارکت فعال مردم در انتخابات و تحقق حماسه سیاسی است.

وی افزود: محور برنامه اقتصادی ام تولید ثروت ملی و توزیع عادلانه آن است.

روحانی همچنین در مورد برنامه های فرهنگی و سیاست خارجی اش گفت: برنامه فرهنگی ام اصلاح ساختار فرهنگی و تامین امنیت فرهنگی است و در زمینه سیاست خارجی نیز تعامل سازنده با جهان است.

وی تاکید کرد برنامه ام در زمینه سیاست داخلی تدوین حقوق شهروندی و انسجام وحدت ملی است.

عارف: بیکاری را تک نرخی می کنم

۵- محمدرضا عارف، معاون اول دولت اصلاحات، متولد ۱۳۳۰ از یزد ، دارای مدرک تحصیلی دکترای برق.

عارف مهمترین شعارش را معیشت، منزلت و عقلانیت برشمرد و گفت: برای تحقق این سه مولفه برنامه دارم و مهمترین برنامه ام برای اقتصاد ، مهار تورم و کنترل نرخ بیکاری است.

وی با تاکید بر اینکه بیکاری را به عدد تک رقمی می رسانم تصریح کرد: برای عبور از بحران ها ، رشد اقتصادی ۸ درصدی را پیش بینی کردیم.

عارف گردشگری را از دیگر اولویت های برنامه خود دانست و گفت: توسعه مناطق غیر برخوردار و مناطق مرزی با شعاع صد کیلومتر را در برنامه ام دارم.

۶- سید محمد غرضی، وزیر اسبق پست و تلگراف و تلفن، متولد ۱۳۲۰ از شهر اصفهان، دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس مکانیک.

قالیباف: برای پایان دادن به شعارها آمده ام

۷- محمد باقر قالیباف، شهردار تهران، متولد ۱۳۴۰ از مشهد، دارای مدرک تحصیلی جغرافیای سیاسی.

قالیباف مهمترین انگیزه اش برای ورود به انتخابات را بازگرداندن روح امید ، ثبات و آرامش به جامعه خواند وگفت: این موضوع را اساسی ترین کار خود می دانم.

قالیباف گفت: امیدوارم که بتوانم مشکلات و معضلات اقتصادی را برطرف و یک زندگی خوب را در همه ابعاد مادی و معنوی برای مردم فراهم کنم که برنامه هایی در این خصوص نیز دارم که به اطلاع مردم رسیده است.

وی تاکید کرد: شعار من این است که به شعارها پایان دهیم.

ولایتی: اولویت برنامه هایم بهبود معیشت مردم است

۸- علی اکبر ولایتی، وزیر اسبق امور خارجه، متولد ۱۳۲۴ از شمیرانات ، دارای دکترای تخصصی اطفال.

وی مهمترین شعارش را اخلاق مداری و ثبات مدیریت در کشور نام برد و گفت: انگیزه من برای ورود به انتخابات ساختن ایرانی آباد و سربلند و تحقق چشم انداز ۲۰ ساله است.

ولایتی گفت: برنامه های مهمی برای دولت آینده دارم که مهمترین آن بازسازی سیاست خارجی و اقتصاد کشور است و اولویت برنامه هایم بهبود معیشت مردم است.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

77 - 74 =