۰۷:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۲

کاندیدایی که خودش هم جدی نگرفته بود!

شاید آقای غرضی که از سال 76 تا به حال، مسئولیت رسمی نداشت و فعالیت سیاسی خاصی هم انجام نمی داد، خودش هم انتخابات را جدی نگرفته و تصور نمی کرد که شورای نگهبان او را به این صورت تأیید صلاحیت کند. در هر حال به نظر می رسد بخت و اقبال شامل حال او شده و باید قدر این شانس بزرگ را بداند!

IMG12114343«مبارزه» (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام) – سرویس جامعه مجازی: رضا نساجی در صفحه فیسبوک خود نوشت:

دوران دانشجویی، استاد مسنی داشتیم که دروسی مثل «نسبیت»، «تاریخ علم» و «فلسفه علم» ارائه می داد، اما برگه های امتحانی را تصحیح نمی کرد؛ بلکه به صورت رندوم، تصادفی، عشقی و یا سیستم علی اصغری، نمره می داد.

یک بار استاد محترم، امتحان تاریخ علم و فلسفه علم را اشتباه کرده، لیست نمرات پایان ترم درس فلسفه علم را یک روز قبل از برگزاری امتحان! در تابلوی اعلانات گروه نصب کرده بود. دانشجوهای او هم که عموما ترم آخری و در آستانه فارغ التحصیلی بودند دور تابلو جمع شده و متعجب بودند که این چه وضعی است؟

خبر به استاد مربوطه که رسید، در کمال بی تفاوتی برگه را از تابلو کند و فردای آن روز بلافاصله پس از برگزاری امتحان، مجددا همان را در تابلوی اعلانات نصب کرد!

جالب تر این بود که ماکزیمم نمره کلاس به دانشجویی رسیده بود که درس مربوطه را حذف کرده و اصلا سر جلسه امتحان نرفته بود! بنده خدا توی سرش می زد که خدایا! چرا من نمره ۱۸ را مفت از دست دادم؟؟

این ماجرا در گوشه ذهن من بود تا اینکه نتیجه تأیید صلاحیت کاندیداها توسط شورای محترم نگهبان اعلام شد. نتیجه تلاش های شورای نگهبان این بود که علاوه بر کاندیداهای ائتلاف های قدرت و ثروت، در میان این همه کاندیدای مستقلی که هر کدام سوابق و برنامه های مفصلی داشتند، تنها آقای سید محمد غرضی تأیید صلاحیت شد که نه برنامه ای ارائه داده بود، نه ستادی تشکیل داده بود و نه اصلا موضع گیری خاصی داشت!

آنچنانکه خود ایشان می گوید: “ستاد انتخاباتی و سخنگو ندارم و بنا دارم از طریق رادیو و تلویزیون با مردم صحبت کرده و برنامه های انتخاباتی ام را اعلام نمایم.”

شاید آقای غرضی که از سال ۷۶ تا به حال، مسئولیت رسمی نداشت و فعالیت سیاسی خاصی هم انجام نمی داد، خودش هم انتخابات را جدی نگرفته و تصور نمی کرد که شورای نگهبان او را به این صورت تأیید صلاحیت کند. در هر حال به نظر می رسد بخت و اقبال شامل حال او شده و باید قدر این شانس بزرگ را بداند!

البته ایشان در پاسخ به این سوال که ارزیابی شما از عملکرد شورای نگهبان و اینکه از بین چهره های مختلف سیاسی، یکی از کسانی هستید که صلاحیت تان احراز شده چیست، پاسخ داده اند: “شورای نگهبان مسئولیت بررسی صلاحیت ها را برعهده داشته و براساس همین مسئولیت به وظیفه خود عمل کرده است.”

این ماجرا مرا یاد دوستی می اندازد که بدون رفتن به سر جلسه امتحان نمره ۱۸ گرفته بود. چراکه در پاسخ به دوستانی که به او طعنه می زدند، می گفت: من سر کلاس دانشجوی منظمی بودم و لابد استاد در من چیزی دیده که نمره خوبی داده است!

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

+ 41 = 45