۱۵:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۵

افشاگری مجله فرانسوی از جنگ در سوریه

یک مجله فرانسوی از حضور ۲۷۰ تروریست فرانسوی که در کنارگروه های مسلح در سوریه می جنگند، پرده برداشت.

«مبارزه» (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام): یک مجله فرانسوی از حضور ۲۷۰ تروریست فرانسوی که در کنارگروه های مسلح در سوریه می جنگند، پرده برداشت.

فرانسه

مجله لونول آبزرواتور به نقل از یک مسئول برجسته فرانسوی از مشارکت آنچه جهادگران فرانسوی نامیده می شوند در سوریه خبر داد.

این مجله فرانسوی می نویسد: دستگاه اطلاعاتی فرانسه موفق به کشف هویت ۲۷۰ فرانسوی که در درگیری های سوریه در کنار گروه های مسلح و تروریستی حضور دارند، شده است.

به نوشته این روزنامه فرانسوی وزارت کشور فرانسه بازگشت این افراد را به مثابه خطری بزرگ محسوب کرده اند و به شدت از ان احساس نگرانی می کنند.

این مجله فرانسوی نوشت: تعداد اروپایی هایی که در سوریه می جنگند حدود ۱۵۰۰تا۲۰۰۰ نفر است و این در حالی است که صدها تونسی نیز در سوریه می جنگند.

این در حالی است که روزنامه دی ولت آلمان به نقل از دستگاه های امنیتی تاکید کرده بود که تعداد حضور مزدوران خارجی در صفوف آنچه ارتش آزاد نامیده می شود از ۹۵ درصد می گذرد در حالی که تعداد سوری ها در این ارتش از پنج درصد بیشتر نیست.

این روزنامه آلمانی از حضور افرادی از لیبی و کشورهای آفریقایی که با حمایت کشورهای حوزه خیلج فارس در سوریه می جنگند خبر داد و افزود: دستگاه اطلاعاتی آلمان گزارش رسمی و آمار دقیقی از افرادی که در کنار گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه می جنگند در اختیار دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

+ 38 = 42