۱۳:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۳

طباطبایی: والله عده ای اسلام را خوار کردند

استاد حوزه با ابراز تاسف از اینکه عده ای اسلام را خوار کردند، گفت: برخی سعی کردند دستاوردهای انقلاب را از بین ببرند اما نتوانستند.

«مبارزه» (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام): حجت الاسلام سید مهدی طباطبایی که پیش از ظهر امروز به نمایندگی از جامعه خطبا و وعاظ در دیدار علما و روحانیون با رئیس جمهور منتخب سخن می گفت، اظهار کرد: خدا را شکر که باز هم ملت و مردم از شدت ناگواری های وارده و حوادثی که برای انقلاب و اسلام به وجود آمد، تشخیص دادند که باز هم مرجع روحانیت است و به حمایت از روحانیت به آقای روحانی رای دادند.

وی با بیان اینکه روحانیون باید همیشه در حفظ دستاوردهای انقلاب و حفظ جایگاه مراجع تقلید و در راس آن رهبر معظم انقلاب بکوشند، افزود: انقلاب اسلامی با رهبری امام (ره) که یک مرجع تقلید بود شکل گرفت در حقیقت روحانیت قدرت نرمی است که در شرایطی که جنگ نرم به سراغ ما آمده است می تواند عملکرد ویژه ای داشته باشد.

این استاد اخلاق تصریح کرد: کم نبوده و نیستند افرادی که سعی کردند به دستاوردهای انقلاب لطمه بزنند اما به فضل خدا نتوانستند. در شرایط فعلی حفظ حرمت ها و حریم ها یکی از ضروریات است چرا که متاسفانه در این دوره بسیاری از حرمت ها شکست.

وی با بیان اینکه باید بکوشیم تا پشتیبان و حامی دستاوردهای انقلاب باشیم، گفت: در قانون مربوط به انتخاب رئیس جمهور آمده است که رئیس جمهور باید از رجال مذهبی و سیاسی باشد. توجه داشته باشید که تندروی هیچ گاه در شان روحانیت نبوده و نیست بلکه ویژگی بارز روحانیون اعتدال است.

طباطبایی یاری خداوند، هوشمندی رهبر معظم انقلاب و پذیرفتن مردم را باعث شکل گیری انتخابات باشکوه ریاست جمهوری دانست و ادامه داد: آقای حجت الاسلام حسن روحانی بدانید که خداوند بر شما منت نهاد و این مسئولیت را برعهده شما گذاشت. والله عده ای اسلام را خوار کردند. شما وظیفه دارید در مسائل اقتصادی و سیاسی وضعیت موجود را اصلاح کنید و امور را در جهت بهبود شرایط زندگی مردم پیش ببرید.

وی یادآور شد: وظیفه خود می دانم در هر وقت و زمانی اگر نکته ای را فهمیدم و درک کردم تذکر بدهم. شما صبور بوده اید و هستید و سعه صدر دارید اما از الان به بعد خیلی باید حواستان به این عنایت الهی بیشتر باشد چون سعه صدر لازمه برعهده گرفتن مسئولیت است.

نماینده پیشین مجلس خطاب به رئیس جمهور منتخب توصیه کرد که مراقب باشید آنان که تندرو و تئوریسین تندروی هستند و خود را وکیل المله می دانند نزدیک به گفتمان شما نباشند. نکند که حرفی از شما و اطرافیانتان شنیده شود که مورد سوء استفاده قرار گیرد. این موضوع را مخصوصا در مسائل مربوط به عوام فریبی، حجاب، عفت، فرهنگ و مسائل مهم باید مراقبت کرد و دقت در گفتار داشت.

وی با اشاره به اینکه آبروی روحانی، آبروی روحانیون و انقلاب اسلامی است خطاب به رئیس جمهور منتخب خاطر نشان کرد: خواهش من این است که زاویه ای از رهبری نگیرید البته تاکنون چنین نبوده است و من مطمئنم که زاویه نخواهید گرفت اما توصیه ام این است که مبادا سخنی زده شود که عده ای از آن برداشت زاویه گیری با رهبری کنند.

این استاد حوزه یکی از نکات دیگری که متذکر شد اعاده حیثیت و بازگشت حریم ها بود و گفت: آنهایی که در انقلاب نقشی داشته اند و از پایه های انقلاب بوده اند، باید محترم شمرده شوند. خدا برای حفظ انقلاب حتما افرادی می فرستد و در ذخیره دارد، که آقای روحانی از همین افراد است.

منبع: مهر

 :::

۱ دیدگاه

  1. Alireza Jafarian :

    بهتر نیست که متخصصین علوم اسلامی متفقا”رساله عملیه ارائه نمایند؟

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

37 - 36 =