۱۲:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۸

اخبار پرونده‌های مهدی و فائزه هاشمی، ستار بهشتی، سعید مرتضوی، تالارهای کیش و …

امیدوارم پس از پایان محاکمات متهمان این پرونده، احکام آن‌ها صادر شود. این پرونده بسیار مهمی در مبارزه با مسائل جاسوسی دستگاه‌های خارجی و نیز پرونده بزرگی برای دستگاه‌ امنیتی کشور بوده است که توانسته‌ایم تمام این متهمان را دستگیر، شناسایی و تعقیب کنیم. امیدوارم رییس محکمه، حکم متهمان این پرونده را سریعا صادر کند تا ما آن را اطلاع‌رسانی کنیم.

«مبارزه» (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

دادستان عمومی و انقلاب تهران آخرین اخبار پرونده‌های مطرح در دادستانی را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عباس جعفری‌ دولت‌آبادی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه سرپرست دادسرای جرایم رایانه‌ای و فناوری ارتباطات در مورد متهمان ترورهای شهدای هسته‌ای، گفت: در مورد این پرونده کار بسیار منظمی انجام شد. در حدود یک سال و نیم تحقیقات مفصلی در مورد متهمان ترور شهدای هسته‌ای انجام شد و برای بیش از ۲۰ نفر از متهمان کیفرخواست صادر شد که محاکمه هجده نفر از آن‌ها با حضور وکیل و نماینده دادستان انجام شده است.

وی ادامه داد: امیدوارم پس از پایان محاکمات متهمان این پرونده، احکام آن‌ها صادر شود. این پرونده بسیار مهمی در مبارزه با مسائل جاسوسی دستگاه‌های خارجی و نیز پرونده بزرگی برای دستگاه‌ امنیتی کشور بوده است که توانسته‌ایم تمام این متهمان را دستگیر، شناسایی و تعقیب کنیم. امیدوارم رییس محکمه، حکم متهمان این پرونده را سریعا صادر کند تا ما آن را اطلاع‌رسانی کنیم.

وی یادآور شد: حدود یک سال و نیم بر روی این پرونده کار شد، البته تعدادی متهم در آستانه محاکمه و تعدادی آزاد شدند؛ بنابراین پرونده بسیار سنگین بوده است.

دادستان عمومی و انقلاب تهران درباره شکایت سازمان بازرسی از تالارهای کیش که سوال یکی دیگر از خبرنگاران بود، اظهار کرد: این پرونده در دادسرای کارکنان دولت است و تحقیقات درباره آن ادامه دارد.

جعفری دولت‌آبادی درباره شکایت دولت از دو نماینده مجلس، گفت: این پرونده جدیدا ارجاع شده و زمان می‌برد و ما در حال رسیدگی به آن هستیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه وکیل مهدی هاشمی از روند طولانی شدن این پرونده ناراضی است، توضیحات لازم را بیان کنید،‌ گفت: بازپرس پرونده تحقیقاتش را در مورد این پرونده شروع خواهد کرد، البته روند پرونده طولانی شده؛ زیرا پرونده نواقصی دارد و آقای سراج آنها را بیان کرده است. امیدواریم هر چه زودتر رسیدگی به این پرونده انجام شود.

دادستان عمومی و انقلاب تهران درباره پرونده فائزه هاشمیگفت: این پرونده در مرداد ماه رسیدگی می‌شود، البته خانم هاشمی اعتراض کردند ولی با این حال زمان رسیدگی به هر دو پرونده وی در مرداد ماه است.

خبرنگاری سوال خود را اینگونه مطرح کرد که چند روز گذشته خبری در رسانه‌ها منتشر شد مبنی بر اینکه یکی از متهمان تعاونی اداره برق با قرار وثیقه آزاد شده است، اگر امکان دارد در این زمینه توضیح دهید که جعفری دولت‌آبادی پاسخ داد: این پرونده کارهای زیادی لازم دارد؛ زیرا شاکیان این پرونده زیاد هستند و همچنان تحقیقات در این مورد ادامه دارد.

خبرنگار دیگری سوال خود را اینگونه مطرح کرد که استاندار تهران از تحویل ۱۵۰۰ قاچاقچی مواد مخدر به دادستانی تهران خبر داده است ولی چند روز گذشته دادستان قزوین اعلام کرده که اعدام این افراد به دلیل بحث حقوق بشر متوقف شده،‌ در این باره توضیح دهید؟

دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت:‌ کارهای قضایی تعطیل نمی‌شود. دستگاه‌های قضایی کارهای خود را انجام می‌دهند. سخنی که دادستان قزوین گفته نشنیده‌ام. شاید منظور وی درباره معتادان بوده است. سیاست دادستانی این است که در مبارزه با مواد مخدر کارها طبق قانون انجام شود.

جعفری دولت‌آبادی درباره پرونده دوم آقای مرتضوی که سوال یکی دیگر از خبرنگاران بود، گفت: پرونده در دادستانی به نتیجه نرسیده و نمی‌توانم درباره آن‌ها اظهارنظر کنم. البته پرونده اول ایشان به نتیجه رسید.

خبرنگار دیگری سوال خود را اینگونه مطرح کرد که رییس سازمان پزشکی قانونی اعلام کرده که ما نتیجه قتل ستار بهشتی را اعلام کرده‌ایم و قتل در کیفرخواست صادر شود، در این زمینه توضیح دهید؟ که جعفری دولت‌آبادی گفت: تحقیقات بازپرس این پرونده به اتمام رسیده و بازپرس در حال گرفتن اخذ آخرین دفاع از متهمان این پرونده است و به زودی اظهارنظر نهایی در مورد این پرونده را خواهد کرد تا ان‌شاءالله این پرونده به دادگاه برود.

جعفری دولت‌آبادی درباره پرونده بمب‌گذاری مهدیه تهران، گفت: بنده مطلب جدیدی در این زمینه ندارم؛ زیرا اتفاق محدودی بوده است.

خبرنگار دیگری سوال خود را اینگونه مطرح کرد که از ابتدای سال تاکنون شاهد چهار حادثه ناگوار به دلیل تخریب‌ها و گود‌برداری‌ها نامعتبر بودیم، همچنین می‌توان اشاره داشت به فوت سه خانم در مسجد به دلیل گودبرداری‌ها، دادستانی تهران چه اقداماتی را در این زمینه انجام می‌دهد؟

دادستان عمومی و انقلاب تهران پاسخ داد: الزاما جابجایی مرجع رسیدگی مانع پیشگیری از وقوع جرم نمی‌شود. ما می‌خواهیم تخصصی به این مسائل رسیدگی کنیم. در مسائلی مربوط به مسجد، هم مالکین، هیات امنا، شهرداری، ناظرین، پیمانکاران مقصر در این قضیه تحت تعقیب قرار گرفتند و پرونده به دادگاه رفت.

خبرنگار دیگری درباره پخش فیلم «ف. ل» در مجلس شورای اسلامی از دادستان تهران سوال کرد که وی پاسخ داد: تحقیقات خوبی در این زمینه انجام شده، آخرین متهم این پرونده یعنی نفر پنجم در بازپرسی باید در دادسرا حاضر شود.

جعفری دولت‌آبادی درباره متواری شدن مدیرعامل شرکت صدرا که سوال خبرنگار ایسنا بود، گفت: افرادی برای تحویل ماشین فرسوده به بانک مراجعه و از بانک وام می‌گرفتند و در کنار پولی که بانک می‌داد خودشان هم پول می‌دادند و این سپرده‌گذاران سپرده‌های خود را به این شرکت دادند اما کسی پاسخگو نیست. این شرکت ۶۰۰ شاکی دارد و احتمال دارد تا سه هزار شاکی هم برسد. از پلیس درخواست می‌کنم در دستگیری این افراد اقدامات لازم را انجام دهد. ان‌شاءالله به زودی متهمان این پرونده و متهم اصلی این پرونده دستگیر شود البته با همکاری پلیس.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

34 - 24 =