۱۶:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۲/۲ هیات منصفه شکایت مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام را وارد ندانست

حمید رسایی محکوم شد و تخفیف گرفت

در پی برگزاری دادگاه «9 دی» و محاکمه حجت‌الاسلام حمید رسایی مدیرمسئول این هفته‌نامه در دادگاه ویژه روحانیت، قاضی شعبه سوم این دادگاه حکم خود را صادر کرد. شاکیان مدیرمسئول «9 دی»، قدرت‌الله علیخانی، علی اکبر جوانفکر، حسین مظفر، مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) و هیئت نظارت بر مطبوعات بودند.

13910823000174_PhotoA«مبارزه» (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام): دادگاه ویژه روحانیت با صدور حکم توقیف «۹ دی»، مدیرمسئول این هفته‌نامه را به یک‌ سال و نیم حبس تعزیری و محرومیت از فعالیت‌های مطبوعاتی محکوم کرد.

در پی برگزاری دادگاه «۹ دی» و محاکمه حجت‌الاسلام حمید رسایی مدیرمسئول این هفته‌نامه در دادگاه ویژه روحانیت، قاضی شعبه سوم این دادگاه حکم خود را صادر کرد. شاکیان مدیرمسئول «۹ دی»، قدرت‌الله علیخانی، علی اکبر جوانفکر، حسین مظفر، مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) و هیئت نظارت بر مطبوعات بودند.

از این میان علیخانی عضو سابق هیئت منصفه دادگاه ویژه و مشاور پارلمانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و جوانفکر مدیر عامل سابق خبرگزاری دولت، قبل از برگزاری دادگاه از شکایت خود انصراف دادند.

بر اساس رأی هیئت منصفه دادگاه، مدیر مسئول «۹ دی» در خصوص شکایت مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام و هیئت نظارت بر مطبوعات، با ۱۲ رأی از آرای ۱۳ عضو این هیئت از اتهامات وارده تبرئه شده بود.

حجت‌الاسلام رسایی همچنین در خصوص شکایت مظفر نماینده تهران در مجلس با توجه به اقدامات صورت گرفته توسط هفته‌نامه، مستحقق تخفیف دانسته شده بود. با این حال؛ قاضی شعبه سوم دادگاه روحانیت رسایی را به یک سال و نیم حبس تعزیری، ممنوعیت انتشار «۹ دی» و یک سال محرومیت از فعالیت‌های مطبوعاتی محکوم کرد.

بر اساس شنیده‌ها، یک سال و نیم حبس حجت‌الاسلام رسایی با توجه به موقعیت شغلی وی (نمایندگی مجلس شورای اسلامی)، به یکصد میلیون ریال جزای نقدی تبدیل شده است.

هفته گذشته مدیر مسئول «۹ دی» در گفت‌وگو با فارس اعلام کرده بود: در پی طرح شکایاتی از مطالب منتشر شده در هفته‌نامه، دو جلسه دادگاه برگزار شد و توضیحات لازم را ارائه کردم.

وی درباره شکایت هیئت نظارت بر مطبوعات از برخی مطالب انتقادی مندرج در «۹ دی» در خصوص توقیف این هفته‌نامه در سال گذشته، توضیح داده بود: نماینده حقوقی دبیرخانه هیات با توجه به گذشت زمان زیاد از این موضوع و توضیحات ارائه شده توسط اینجانب، از ادامه پیگیری شکایت انصراف داد.

حجت‌الاسلام رسایی گفته بود: ظاهراً در پایان جلسه نماینده دادستان اعلام کرده بود در خصوص شکایت هیئت نظارت باید جنبه عمومی جرم نیز مورد بررسی قرار گیرد که در این زمینه نیز پس از ارائه دفاعیه، «۹ دی» به اتفاق آرا تبرئه شد.

مدیر مسئول «۹ دی» در خصوص شکایت مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) از این هفته‌نامه نیز توضیح داده بود: آقای «حمید انصاری» شخصاً در دادگاه حاضر شد و مطالب خود را بیان کرد.

وی گفته بود که «پس از ارائه پاسخ‌های مستند و مستدل در خصوص گزارش‌هایی که درباره عناصر نفوذی در مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره) و هشدار نسبت به تحریف مجموعه صحیفه حضرت امام منتشر کرده‌ایم، هیات منصفه شکایت مؤسسه را وارد ندانست و با اکثریت آرا «۹ دی» را تبرئه کرد».

 

منبع: خبرگزاری فارس

۱ دیدگاه

  1. کم سواد اما دنیادیده :

    بر اساس شنیده‌ها، یک سال و نیم حبس حجت‌الاسلام رسایی با توجه به موقعیت شغلی وی (نمایندگی مجلس شورای اسلامی)، به یکصد میلیون ریال جزای نقدی تبدیل شده است.
    عجب !!!!
    حتما برای پرداخت این مبلغ نجومی نیز قول پرداخت وام دراز مدت نیز به ایشان داده شده.
    آیا این عادلانه است و آیا درست آن نیست که ایشان پس از اتمام کار در مجلس حاضر روانه زندان شود؟

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

+ 11 = 20