۱۷:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۳۰

گزینه احتمالی وزارت اطلاعات

وی تحصیلات دانشگاهی خود را در مدرسه عالی قضایی تربیتی قم آغاز و مدرک کارشناسی خود را در رشته علوم تربیتی اخذ نمود و سپس کارشناسی ارشد را در رشته فلسفه محض دانشگاه تهران به پایان رسانید و سرانجام دکترای خود را در رشته فلسفه محض با دفاع از پایان‌نامه‌ای تحت عنوان «مبانی نظری پست‌مدرنیسم با تأکید بر دیدگاه فرانسوا لیوتار» و با راهنمایی دکتر رضا داوری اردکانی و با رتبه ممتاز به پایان رسانید.

«مبارزه» (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

شنیده ها حاکی از آنست که حجت الاسلام محسن قمی که هم اکنون معاون ارتباطات بین الملل دفتر رهبری است برای وزارتخانه های ارشاد و اطلاعات مطرح شده است.

شنیده شده است حجت الاسلام قمی روابط خوبی هم با دکتر حسن روحانی دارد و این مسئله باعث شده گمانه زنی ها در خصوص معرفی ایشان به عنوان یکی از اعضای کابینه دولت تدبیر و امید تقویت گردد.

با توجه به تجربه و تحصیلات حجت الاسلام قمی که دارای درجه اجتهاد است و همچنین جز نیروهای مورد اعتماد رهبری است، به نظر می رسد احتمال معرفی ایشان برای تصدی وزارت اطلاعات زیاد است.

در عین حال حجت الاسلام قمی چهره متعدلی است که در زمانیکه تصدی نهاد رهبری در دانشگاه ها را برعهده داشت مقبول دو جناح اصولگرا و اصلاح طلب بود و توانست تعامل خوبی با هر دو جناح داشته باشد.

گفتنی است که حجت‌الاسلام والمسلمین «محسن قمی» پس از پیروزی انقلاب اسلامی به تحقیق و تحصیل و تدریس در حوزه پرداخت و با شروع جنگ تحمیلی راهی جبهه شدند و در سال ۱۳۶۰ در هنگام محاصره آبادان مجروح گردیده و درجه جانبازی نائل شدند.

حجت‌الاسلام قمی از سال ۱۳۵۷ به بعد با شرکت در دروس خارج فقه و اصول از محضر حضرات آیات وحید خراسانی، سید موسی شبیری زنجانی، حاج شیخ آقا تبریزی و شمس خراسانی و دیگر اساتید گران‌سنگ حوزه علمیه به مدت ۲۰ سال بهره گرفت و دروس فلسفه و عرفان نظری را در محضر اساتید بزرگوار حضرت آیت‌الله جوادی آملی، حضرت آیت‌الله آملی، و آیت‌الله مصباح یزدی و انصاری شیرازی فرا گرفت.

ایشان ضمن تحصیل و تدریس در حوزه علمیه قم، تحصیلات دانشگاهی خود را در مدرسه عالی قضایی تربیتی قم آغاز و مدرک کارشناسی خود را در رشته علوم تربیتی اخذ نمود و سپس کارشناسی ارشد را در رشته فلسفه محض دانشگاه تهران به پایان رسانید و سرانجام دکترای خود را در رشته فلسفه محض با دفاع از پایان‌نامه‌ای تحت عنوان «مبانی نظری پست‌مدرنیسم با تأکید بر دیدگاه فرانسوالیوتار» و با راهنمایی دکتر رضا داوری اردکانی و با رتبه ممتاز به پایان رسانید.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محسن قمی، علاوه بر تدریس در حوزه و دانشگاه و تألیف کتب و مقالات متعدد، مسئولیت‌های مهمی را در جمهوری اسلامی بر عهده گرفته است که از آن‌جمله می‌توان به عضویت در مجلس خبرگان رهبری به نمایندگی از مردم تهران در دوره سوم و نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و معاونت امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری اشاره نمود.

منبع: خردادنیوز

:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

- 3 = 5