۰۹:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۴/۳۱

ختم شهدای کهریزک و باز شدن ماجرای قربانی چهارم!

سال ۸۸ و مدتی بعد از به جریان افتادن موضوع پرونده کهریزک، آقای روح الامینی، پدر محسن روح الامینی در گفتگویی با هفته نامه پنجره، رامین آقازاده قهرمانی را چهارمین قربانی وقایع بازداشتگاه کهریزک معرفی کرد که بر اثر شدت جراحات وارده، جان باخته است. طبق اعلام روح الامینی رامین آقازاده بر اثر ضرب و شتم در بازداشتگاه کهریزک جان خود را از دست داده بود. البته با این تفاوت که او مدتی بعد از بازگشت به خانه جان سپرده بود.

«مبارزه» (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام): عصر پنجشنبه چهارمین سالگرد درگذشت قربانیان بازداشتگاه کهریزک در شرایطی برگزار شد که حکم اولیه متهمان قدرتمند این فاجعه هرچند سبک از نگاه افکار عمومی صادر شده و با تغییر دولت و فضای کشور، امیدواری به برخورد با آنان افزایش یافته است.

این مراسم همچون سالهای گذشته با میزبانی دکتر عبدالحسین روح الامینی، پدر محسن روح الامینی و همراهی خانواده محمد کامرانی و امیر جوادی فر در مسجد ولی عصر (خوزستانیها) برگزار شد.

در این مراسم که سخنرانش حجت الاسلام محمدرضا زائری بود، غیر از علی شمخانی، داوود دانش جعفری، حسین علایی کمتر چهره سرشناسی دیده می شد و کم جمعیت تر از گذشته بود.

اما این برنامه یک حاشیه ظریف داشت که از دید عکاسان نیز پنهان نماند.۱۵ دقیقه از شروع برنامه گذشته بود که دو نفر تاج گل بزرگی را با هم حمل کرده و بالای سالن قرار دادند و روی آن نوشته شده بود:
در چهارمین سالگرد عروج فرزندانمان در واقعه کهریزک به سوگ می نشینیم…
من تازه جوان بودم و اندر چمن حسن/ نشکفته، فرو ریخت همه بال و پر من
تقدیم به خانواده های داغدار روح الامینی، کامرانی و جوادی فر از طرف خانواده  آقازاده قهرمانی

روی تاج گل هم تصویر جوانی نصب بود که مقابل علم، کودکی را در آغوش گرفته بود.

اما خانواده آقازاده قهرمانی کیستند و چه نسبتی با ۳ قربانی کهریزک دارند؟
سال ۸۸ و مدتی بعد از به جریان افتادن موضوع پرونده کهریزک، آقای روح الامینی، پدر محسن روح الامینی در گفتگویی با هفته نامه پنجره، رامین آقازاده قهرمانی را چهارمین قربانی وقایع بازداشتگاه کهریزک معرفی کرد که بر اثر شدت جراحات وارده، جان باخته است. پیش تر مقام های قضایی از محسن روح الامینی، محمد کامرانی و امیر جوادی فر به عنوان سه قربانی این بازداشتگاه نام برده بودند و طبق اعلام روح الامینی رامین آقازاده بر اثر ضرب و شتم در بازداشتگاه کهریزک جان خود را از دست داده بود. البته با این تفاوت که او مدتی بعد از بازگشت به خانه جان سپرده بود. مادر این جوان در مصاحبه هایش گفته بود، بعد از احضار رامین، با هم مراجعه کرده بودند، اما رامین آقازاده را حدود دو هفته نگه داشته بودند و او چند روز بعد از بازگشت به دلیل پیامدهای ضرب و شتم ها جان سپرده است.
روح الامینی گفته که علت مرگ رامین آقازاده برای اینکه «وجدان عمومی جامعه خیلی جریحه‎دار» نشود، از سوی مسئولان اعلام نشده بود. وی در عین حال افزوده بود که پرونده این جوان، به همراه سه قربانی دیگر بازداشتگاه کهریزک در سازمان قضایی نیرو های مسلح در دست بررسی است. به نظر می رسد تاج گل بزرگ این خانواده در مراسم قربانیان کهریزک، تاکید مجدد آنان بر این است که جوانشان یکی از “۴″ قربانی کهریزک است.
منبع: انتخاب
:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

7 + 1 =