۱۶:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۵/۲

عکس: این شهید را شناسایی کنید

13-47.JPG «مبارزه» (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):برنامه «ماه عسل» جمعه گذشته شبکه سه سیما تصویر پیکر نوجوان شهیدی را برای چند بار پخش کرد که پیکرش سال ۱۳۶۶ در منطقه عملیاتی «کربلای۴» پیدا شده بود اما پیکر این شهید نوجوان به دلیل شباهت بیش از اندازه به «جعفر زمردیان» از رزمندگان گردان تخریب «لشکر۳۲ انصارالحسین(ع)» استان همدان و به نام وی به خاک سپرده شده بود.

 

در بخش‌هایی از برنامه «ماه عسل» جمعه گذشته( ۲۸ تیرماه) که میزبان جعفر زمردیان، مادر، دایی و یکی از برادرانش بود، تصویر نوجوان شهیدی برای چند بار پخش شد تا مخاطبان این برنامه او را شناسایی کنند.

 

 

به دنبال پخش این برنامه، جعفر زمردیان که سال ۱۳۶۵ و در جریان عملیات «کربلای۴» توسط نیروهای عراقی اسیر شده بود در گفت‌وگو با ایسنا می‌گوید: به دلیل آنکه شرایط منطقه عملیاتی و شواهد موجود، حاکی از به شهادت رسیدن من بود، به عنوان شهید مفقودالاثر اعلام می‌شوم تا اینکه سال ۶۶ به دنبال تفحص منطقه یاد شده، پیکر یک نوجوان شهید کاوش می‌شود. از آنجایی که این شهید از نظر اندام و شکل و قیافه بسیار به من شباهت داشت بعد از شناسایی توسط خانواده‌ام به جای من به خاک سپرده می‌شود.

 

وی اظهار کرد: آنچه ضروری است درباره این شهید یادآور شوم این است که او حتما در مقطع زمانی دی و بهمن‌ماه سال ۱۳۶۵ و در منطقه عملیاتی کربلای ۴ به شهادت رسیده است. علاوه بر این شهیدی که تصویر آن را مشاهده کردید از رزمندگان غواص حاضر در عملیات مذکور بوده است.

 

پیکر این شهید در تابستان ۱۳۶۶ به دست آمده است.

 

جعفر زمردیان هم‌اکنون مدیرکلی بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان را بر عهده دارد.

 

از همه کسانی که این شهید را می‌شناسند و یا احتمالا دوست و همرزم شهید بوده‌اند درخواست می‌شود هرگونه اطلاعی از خانواده یا خود وی دارند آن را به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اعلام کنند.

منبع: ایسنا

:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

74 - 67 =