۱۲:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۵/۳

آقای‌«جیم» قرارست چه‌زمانی محاکمه‌شود؟

مبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

ابتدای مرداد سال ۹۰ پرده از راز یک فساد بزرگ برداشته شد که اخبار آن به سرعت در رسانه‌ها منتشر شد. ماجرا از این قرار بود که یک گروه تجاری با روش‌های متقلبانه و مجرمانه اقدام به گشایش اسناد اعتباری کرده و به این ترتیب بیش از ۲۸۰۰ میلیارد تومان از دارایی بانک‌ها را خراج کرده بود. رسیدگی به این پرونده از همان روزهای ابتدایی با قدرت آغاز شد و پرونده فساد بزرگ از اهواز به تهران احاله شد تا در دادسرای تهران به آن رسیدگی شود.

پس از دستگیری افراد متعدد سرانجام برای ۳۲ نفر از متهمان کیفرخواست صادر شد و این افراد در بیش از ۱۰ جلسه در دادگاه انقلاب تهران محاکمه شدند. در این میان ۲ بانک نیز به عنوان عوامل وقوع بخشی از این فساد تشخیص داده شدند زیرا اعتبارات اسنادی در یک بانک گشایش و در بانک دیگر تنزیل می‌شد. مدیر عامل بانک ملی تنها کمتر از ۴۰ روز گذشت از آغاز رسیدگی به این پرونده از کشور به بهانه شرکت در یک همایش خارج شد و به کانادا متواری شد اما مدیر عامل بانک دیگر در کشور ماند.

برای آقای “جیم” هم کیفرخواست صادر شد

اما جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران در حاشیه تودیع و معارفه سرپرست دادسرای جرایم رایانه‌ای با گلایه از رسانه‌ها درباره نپرداختن به کار بزرگ دستگاه قضایی در برخورد با فساد ۳ هزار میلیاردی گفت: رسانه‌ها اگر جایی کار منفی صورت بگیرد آن را منتشر می‌کنند اما به اقدامات خوب نمی‌پردازند. وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که از وی درباره سرنوشت آقای «جیم» پرسید گفت: در این پرونده بزرگ برای آقایی که شما نام بردید و در یکی از بانک‌ها سمت بزرگی داشت هم پرونده به صدور کیفرخواست منجر شده و در نوبت رسیدگی در دادگاه است.

برای ۴۶ متهم بانک صادرات کیفرخواست صادر شده است

پیش از آن نیز حجت الاسلام محسنی اژه‌ای دادستان کل کشور از صدور کیفرخواست برای ۴۶ متهم بانک صادرات که در فساد ۳ هزار میلیاردی نقش داشتند خبر داده بود. هرچند دادستان کل کشور نامی از آقای جیم به میان نیاورده بود و فقط به این نکته اکتفا کرد که این افراد از اعضای بانک صادرات هستند.

هنوز زمان برگزاری دادگاه متهمان بانک صادرات مشخص نیست

اما به سراغ قاضی سراج قاضی شعبه اول دادگاه انقلاب تهران رفتیم و از وی درباره زمان برگزاری جلسه متهمان بانک صادرات پرسیدم. سراج در پاسخ به این سوال گفت: پرونده در حال مطالعه است اما هنوز زمان برگزاری جلسه دادگاه تعیین نشده است. به این ترتیب هنوز مشخص نیست آقای «جیم» که نامش در میان ۴۶ متهم پرونده بانک صادرات وجود دارد چه زمانی در دادگاه حاضر خواهد شد.

منبع: بهار نیوز

:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

+ 72 = 76