۰۷:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۵/۵

مرکز آمار: متوسط اشتغالزایی سالانه هفت سال گذشته، فقط ۷۸ هزار نفر

مبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام)

amarمبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

مرکز آمار، روایت جدیدی از افزایش شاغالان کشور طی دو دولت نهم و دهم را منتشر کرد.
تازه‌ترین گزارش مرکز آمار نشان می‌دهد که در فاصله سال های ۸۴ تا ۹۱، تعداد شاغلان کشور با افزایش ۵۴۲ هزار و ۷۶۹ هزار نفری از ۲۰۶۱۸۵۷۹ نفر در سال ۱۳۸۴ به ۲۱۱۶۱۳۴۸ در سال ۱۳۹۱ نفر رسیده و به این ترتیب به طور میانگین سالانه حدود ۷۸ هزار نفر بر تعداد شاغلان افزوده شده است.

بنابراین گزارش، در هفته ها و ماه های گذشته، منتقدان دولت محمود احمدی نژاد با استناد به آمار سرشماری های ۸۵ و ۹۰ مدعی شده بودند طی این دوره به طور خالص در مجموعا حدود ۷۰هزار و سالانه به طور متوسط صرفا حدود ۱۴ هزار نفر شغل ایجاد شده است. این اظهارات برای اولین بار توسط مسعود نیلی در تلویزیون مطرح شد و پس از آن رییس جمهور منتخب، حسن روحانی، در دیدار با نمایندگان مجلس به آن اشاره کرده و این آمار را گواه عملکرد نامناسب اقتصادی دولت احمدی نژاد دانست.

پس از این اظهارات بود که مقامات دولتی پشت سر هم به اظهار نظر پرداخته و از اشتغالزایی گسترده، با ارقام متفاوت از حداقل دو میلیون تا فراتر از چهار میلیون سخن گفتند.

اما آمار جدید مرکز ظاهر هیچ کدام از این اظهارنظرات را قبول ندارد و با اعلام اشتغال زایی بیش از ۵۴۰ هزار نفر طی هفت سال دولت های محمود احمدی نژاد، متوسط اشتغالزایی را نیز حدود ۷۸ هزار نفر در سال ارزیابی می کند.

البته باید توجه کرد که رقم هفتاد هزار شغل سالانه نیز برای دولتی که مدعی ایجاد صدها هزار تا میلیونی شغل در سال شده بود و نیز در مقایسه با عملکرد قبل از آن پایین است.

گزارش مرکز آمار را اینجا ببینید.

منبع: جامعه خبری تحلیلی الف

:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

22 - 15 =