۱۶:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۵/۵

دفاع تمام قد معاون اول احمدی‌نژاد از یک متهم مالی

نسبت به این بازداشت اعتراض کنید تا فرد نامبرده آزاد شود

بدون هیچ دلیلی زندانی است، اعتراض کنید تا آزاد شود!

مبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

محمد رضا رحیمی شامگاه جمعه در مراسم افتتاح مرکز جراحی قلب شهید بروجردی در سنندج اظهار داشت: بیان کرد: دو دستگاه و سازمان در کشور اختلاف دارند و این فرد قربانی این اختلاف شده و وی را زندانی کرده اند این در حالی که ما در کشور قوه قضائیه داریم و اگر این فرد تخلفی کرده است باید دستگاه قضا با وی برخورد کند نه اینکه از سوی یک نهاد دیگر بازداشت شود و کسی هم در این خصوص پاسخگو نباشد.معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: من امروز از آقای استاندار در مورد وضعیت وی پرسیدم که وی اعلام کرد این فرد همچنان بازداشت است و این برای کردستان خیلی بد است و همه باید به این موضوع اعتراض کنند و من انتظار دارم که نماینده ولی فقیه در کردستان و نمایندگان مردم در این استان به این موضوع اعتراض کرده تا زمینه برای آزادی وی فراهم شود.

وی اظهار داشت: جرم مدیرعامل این شرکت و این سرمایه گذار کردستانی این است که این فرد آمده و در کردستان سرمایه گذاری کرده است، اگر وی سرمایه گذاری اش را در کشور خارجی انجام می داد کسی با وی کاری نداشت ولی وقتی که در کردستان سرمایه گذاری کرده است همه به وی گیر می دهند و امروز هم بازداشت شده است.

رحیمی با انتقاد از بی تفاوتی نمایندگان مردم کردستان در مجلس گفت: اگر شما به عنوان نماینده مردم به دنبال منافع مردم کردستان هستید بسم الله وارد میدان شده و نسبت به این بازداشت اعتراض کنید تا آزاد شود و افراد بیشتری ترغیب شوند تا در کردستان سرمایه گذاری کنند.

وی یادآور شد: یکی از نخبگان کردستان همین فرد است که بدون هیچ دلیلی زندانی است و وقتی که ما از نخبگان این استان حمایت نکنیم در حوزه سرمایه گذاری برای صنعت کردستان هم دچار مشکل می شویم و باز هم من اعلام می کنم که در طول زندگی حتی یک بار این فرد را ندیده‌ام و هیچ ارتباطی با من ندارد.

معاون اول رئیس جمهور کردستان را منبع و منشاء سرمایه انسانی عنوان کرد و افزود: ما در کردستان باید یک جنبش راه انداخته تا این استان به سمت تعالی راه پیدا کند نه مثل آن آقایی که به عنوان نماینده مردم مجلس راه پیدا کرده و هی حرف‌های بی ربط می زند، از استاندار و مدیران کردستان انتقاد می کند؟ باید به وی بگوییم که اگر تو راست می گویی در این مدت برای مردم چه کار کرده ای، باید جواب دهد که آیا توانسته حتی یک پزشک متخصص برای این استان جذب کند در حالی که دولت در حوزه بهداشت و درمان در کردستان غوغا کرده است.

رحیمی گفت: کردستان قشنگ است و مردم این استان هم قشنگ تر هستند و به همین دلیل باید برویم و گام‌های بزرگی در راستای توسعه همه جانبه این استان برداریم و به همین دلیل من در زادگاهم بار دیگر اعلام می کنم که من با تمام وجود وفایم را به کشورم و زادگاهم کردستان اعلام کرده و بار دیگر اعلام می کنم و در حضور شما مدیران استان می گویم که برای توسعه کردستان هیچ کم نگذاشته ام.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به عبدالله رمضان زاده استاندار کردستان دولت اصلاحات در طول سالهای ۷۶ تا ۸۰ حمله کرد و افزود: زمانی که در سال ۷۶ ما استانداری کردستان را تحویل دادیم نرخ بیکاری در این استان کمتر از میانگین کشوری بود و در آن زمان نرخ بیکاری در کشور ۹.۴ بود و در استان کردستان این میزان ۹.۱ بود ولی استاندار بعدی که آمد به همراه یکی از دوستان نماینده اش اعلام کردند که رحیمی آمار بیکاری را کمتر اعلام کرده تا بودجه و اعتبارات کردستان کاهش یابد.

معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: این حرف بی ربطی بود و خدماتی که در طول چهار سال استانداری من در کردستان به مردم ارائه شد واضح است و اگر امروز مردم از آبیدر صحبت می کنند من باید بگویم که ما در تمامی حوزه ها در کردستان کار کردیم و فضا به سمتی پیش رفته بود که کرباسچی شهردار تهران اعلام کرد که دیگر جوانان کردستان بیکار نبوده و به همین دلیل به تهران نمی آیند. وی ادامه داد: امروز بعضی ها مانع توسعه کردستان هستند و مزاحم هستند و نمی گذارند که این استان توسعه پیدا کند و مردم باید فریب این حرف ها را نخورند و باز هم می گویم استان کردستان محروم نیست چرا که محرومیت کلمه بدی است و انگیزه برای کار و فعالیت را از آدم می گیرد.

وی گفت: به عنوان نمونه همین سد سیازاخ که امروز آبگیری شد را سال ۷۴ کلنگ زنی کردیم ولی کار تمام نشده بود تا دولت احمدی نژاد آن را به سرانجام برساند و بسیاری پروژه‌های دیگر نیز مربوط به دورانی است که من استاندار کردستان بودم و این آقایان باید بگویند که برای کردستان چه کاری کرده اند. رحیمی بیان کرد: ما کردستان را با این وضعیت تحویل می دهیم و آقایان بعد از هشت یا ۱۶ سال باید بیایند و ببینم چه اتفاقی می افتد آیا می توانند استان را با وضعیت امروزی بعد از گذشت ۱۶ سال تحویل دهند.

رحیمی همچنین مدعی شد که کردستان دیگر استان محرومی نیست چرا که در تمام شاخص ها این استان رشد بسیار خوبی پیدا کرده است و به همین دلیل دیگر واژه محروم زیبنده این استان نیست. کردستان یکی از استانهای زیبا و قشنگ در کشور است که مردم این استان نیز قشنگ هستند و دیگر نباید این استان را محروم دانست ولی باید به این نکته هم اشاره کرد که این استان تنها در حوزه صنعت محروم است که البته زیرساخت ها در این بخش آماده شده و باید سرمایه گذار برای توسعه آن جذب شود.

منبع: پایگاه خبری بهار نیوز

:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

2 + 8 =