۱۵:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۵/۹

منتخب ملت درمقابل فشارها ایستادگی کند

مبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام): انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران در آستانه روی کار آمدن دولت جدید، با صدور بیانیه ای خواستار تغییر در مسیر امید و اعتدال شدند. این بیانیه که با هدف وزارت علوم نوشته شده است، در قسمتی از آمده است: بسیاری از اصلاح طلبان هنوز [...]

shiraz anjomanمبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران در آستانه روی کار آمدن دولت جدید، با صدور بیانیه ای خواستار تغییر در مسیر امید و اعتدال شدند.

این بیانیه که با هدف وزارت علوم نوشته شده است، در قسمتی از آمده است: بسیاری از اصلاح طلبان هنوز با محدودیتهای فراوانی مواجه­اند، اما هستند اصلاحگران معتدلی که توان مدیریت جامعه علمی کشور و پشتیبانی از آن دربرابر فشارهای بیرونی را دارند. با پایمردی منتخبان ملت و به یاری خداتصدی این افراد بر دستگاه آموزش عالی میسر خواهد شد.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

در طول سالهای گذشته روزگار سختی بر دانشگاه و دانشجو گذشت. تحمل این دشواری­ها و نابسامانی­ها تنها با امید به آینده میسر بود. امید به روزهایی که فضای ننگین پادگانی از دانشگاه رخت بندد
و سایه سنگین بازی های سیاسی از سر دانشگاهیان کوتاه گردد. امروز که چشم انداز روشن تری برای تحقق این انتظاراتِ به­حق پدیدار گشته، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران _بقیت السیف جنبش اصیل دانشجویی
با سابقۀ هفت دهه صبر و ایستادگی_شناسایی کاستی های پیشین ، یافتن راه حل آن ها و بیان مطالبات نادیده دانشگاه را وظیفه خود می داند.

ما دانشجویان دشواریها و فشارهای گذشته را دیده و با تمام وجود حس کرده ایم، بنابر این انتظار داریم تغییراتی در مسیر امید و اعتدال را ببینیم و حس کنیم.
چنانچه نشانه های این تغییرات و اراده مسئولان در اصلاح آلودگی­ها و کژی­ها مشهود باشدصبر و شکیبایی در مسیر طولانی اصلاحات نیز آسان­تر خواهد شد.

انتخاب مناسب افرادی که  عهده دار ریاست دستگاه آموزش عالی کشور، دانشگاه ها و دانشکده ها  می شوند به عنوان اولین و مهم ترین نشانه تغییر هم می تواند نوید بخش راهی روشن باشد یا دلسردی و نومیدی به بار آورد.

امروز تهدیدهای کسانی شنیده می شودکه گویی هنوز پیام رأی معنادار مردم را درنیافته اند و فشارهای پنهان و آشکاری به عناوین مختلف برای ممانعت از واگذاری مسئولیت وزارت علوم­ به شخصیت­های اصلاحگرا وجود دارد.
بسیاری از اصلاح طلبان هنوز با محدودیتهای فراوانی مواجه­اند، اما هستند اصلاحگران معتدلی که توان مدیریت جامعه علمی کشور و پشتیبانی از آن دربرابر فشارهای بیرونی را دارند. با پایمردی منتخبان ملت و به یاری خداتصدی این افراد بر دستگاه آموزش عالی میسر خواهد شد.

چند صباحی است شادی و امید در جامعه­ ما و بخصوص درمیان دانشگاهیان جانشین یأس و اندوه شده­است. شادمانیِ امروز جامعه ناشی از امید به گام نهادن در راهی است که هنوز در ابتدای آن ایستاده­ایم. مشاهده عزم منتخب مردم دراین راه قطعاً به روشنیِ افق کمک خواهدکرد.

 منبع: وبسایت رسمی انجمن اسلامی دانشگاه تهران

:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

53 + = 60