۰۸:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۰ نوشتاری از محمدرضا عارف:

محمدرضا عارف: روز جهانی قدس، نماد آزادی‌خواهان جهان

مبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام): روز جهانی قدس، نمادی است از اراده آزادی خواهان جهان برای حمایت از حق و عدالت. عهدی است برای بیزاری از ظلم، تجاوز، اشغال، سرکوب و آوارگی.  ملت های بزرگ و حق طلب نمی توانند به آنچه که این روزها در سرزمین مقدس فلسطین می گذرد، بی تفاوت [...]

mobareze.ir - arefمبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

روز جهانی قدس، نمادی است از اراده آزادی خواهان جهان برای حمایت از حق و عدالت. عهدی است برای بیزاری از ظلم، تجاوز، اشغال، سرکوب و آوارگی.  ملت های بزرگ و حق طلب نمی توانند به آنچه که این روزها در سرزمین مقدس فلسطین می گذرد، بی تفاوت باشند. مقاومت ملت فلسطین محدود به یک ملت، مذهب و یا گرایش خاص نیست. گرچه مبارزان مسلمان و مسلمانان در این مقاومت پیشتاز هستند . همراهی با ملت مظلوم فلسطین مبتنی بر یک حرکت و جریان اسلامی بنیان گذاشته شده است ولی حمایت از این ملت مظلوم هم یک باور انسانی است وهم آزمونی است برای مدعیان حقوق بشر.
ابتکار بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران در تعیین روز جهانی قدس به عنوان روز حمایت از مردم مظلوم فلسطین در امتداد رسالت الهی و انسانی است. ملت بزرگ ایران نیز همراه با دیگر مردم آزاداندیش و آزادی خواه دنیا با اعلام همبستگی با مردم مظلوم فلسطین، خواهان برقراری خواست و اراده ملت فلسطین بر سرنوشت خویش است. این خواست و اراده متعلق به همه مردم فلسطین اعم از مسلمان، مسیحی و یهودی است، چه آنان که در سرزمین فلسطین هستند چه آنان که آواره شده‌اند. فلسطین متعلق به فلسطینیان و تعیین سرنوشت سیاسی کشورشان، تنها و تنها حق ایشان است.
مردم ایران نیز برای اعلام حمایت از این حق طبیعی و خواست و اراده حق طلبانه، با شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس، با جریان آزادی خواه فلسطینیان اعلام همبستگی می کنند. آرزویمان این است تا به یاری پروردگار، حق تاریخی یک ملت به صاحبان اصلی آن بازگردد و صلح و آرامش پایدار در این منطقه برقرار شود.انشالله.

منبع: وبسایت شخصی دکتر محمد رضا عارف

:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

16 - = 10