۱۳:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۲

آخرین‌شب‌‌احمدی‌نژاد:‌حلالم کنید، پاک‌ترین دولت‌تاریخ‌ایران بودیم

محمود احمدی‌نژاد با بیان اینکه "برخلاف برخی افراد دیگر در سال ۸۴ و ۸۸ قول‌های به مردم زیادی ندادیم"، گفت: در عوض ما قول‌های اساسی به مردم دادیم که به آنها عمل کردیم و مدعی شد که دولتش پاک‌دست‌ترین دولت تاریخ ایران بوده است.

ahmadinezhadمبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

محمود احمدی‌نژاد در آخرین روز رسمی کاری خود و کمتر از ۲۴ ساعت پیش از مراسم تنفیذ حکم رییس دولت یازدهم، در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی خود که از شبکه یک سیما پخش شد گفت: برخی قول‌های خاصی به مردم می‌دادند و مثلا می‌گفتند پول می‌دهیم ولی ما قول های زیادی به مردم ندادیم و به همان قول ها هم عمل کردیم. وی پاکدستی، خدمت به مردم و مردمی بودن را از جمله قول و قرارهای خود با مردم و با اعضای کابینه‌اش عنوان کرد و مدعی شد که خود و قریب به اتفاق همکارانش به این قول و قرارها عمل کرده‌اند.

احمدی‌نژاد افزود: به مردم قول دادم سرگرم مسایل شخصی، گروهی و جناحی نخواهم شد و به آن عمل کردم. قول دادیم که پاکدست باشیم و با اطمینان عرض می‌کنم که این دولت پاکترین دولت تاریخ ایران است. همین جا به مردم عرض می‌کنم که هیچ سندی را که علیه منافع ملت باشد امضا نکردم.
وی در بخش دیگری از صحبتهای خود اظهار کرد: خیلی علیه دولت حرف زده شد، ولی واکنش ما سکوت بود و ما اهل گله گذاری نیستیم.

وی در برابر پرسشی درباره فهرست اموال و دارایی‌های خود نیز پاسخ داد: لیست اموالم همان لیست سال ۸۴ است که اعلام کرده بودیم، با این تغییر که به جای خانه نارمک که قدیمی بود و ۱۷۵ متر زمین داشت، یک آپارتمان چهار طبقه ساختیم تا با خانواده‌ها و بچه‌ها دور هم زندگی کنیم. احمدی‌نژاد همچنین درباره دانشگاه ایرانیان که اخیرا تاسیس کرده است توضیحاتی ارائه داد و گفت: بعد از اتمام کارم در دولت، کار اصلی‌ام در دانشگاه خواهد بود. با رایزنی‌های زیاد مجوز یک دانشگاه بین‌المللی را گرفتیم و از خدا خواسته‌ام زمینه‌ای فراهم شود تا همه مردم در آن شریک باشند و ۷۶ میلیون سهامدار داشته باشیم.

وی در پاسخ به پرسش مجری برنامه درباره سخت‌ترین، تلخ‌ترین و شیرین‌ترین لحظات کار خود در دولت، فشارهای اقتصادی دشمن را سخت‌ترین زمان کار خود عنوان کرد و افزود: شیرین‌ترین لحظه برای من دیدن شادی مردم است. احمدی‌نژاد در ادامه به دیدگاه خود درباره همکارانش اشاره کرد و گفت: علاقه من به همکارانم آنطور که فکر می‌کنید شخصی نیست بلکه این نحوه کار کردن آنهاست که من را شیفته خود می‌کند و من شیفته همه همکارانم هستم اما نمی‌توانم که به برخی از آنها بیشتر علاقه دارم. جدا شدن آقای شیخ‌الاسلام برای من بسیار سخت بود. او قربانی مسایلی شد که به او ربطی نداشت.

وی در ادامه احساس خود درباره برخی واژه‌ها نظیر ایران، انرژی هسته‌یی، دانشگاه، رسانه، زن ایرانی، سازمان ملل، خانواده، ملت ایران، اسرائیل، آمریکا، پاستور، میز، ریاست جمهوری و محمود احمدی‌نژاد را بیان کرد. وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو از مردم حلالیت طلبید و همچنین از کلیه اقشار، قومیت‌ها و افرادی که دولت نهم و دهم را همراهی کردند تشکر کرد و گفت: از مردم می‌خواهم که من را حلال کنند.

احمدی‌نژاد در پاسخ به این سوال که شما اکنون رئیس جمهور ایران هستید چه حسی دارید که از فردا به رئیس جمهور سابق تبدیل می‌شوید، گفت: ما که همیشه سابق بودیم البته سابق دو معنا دارد یکی به معنای گذشته اما دیگری به معنای کسی که سبقت می‌گیرد. وی افزود: من هیچ حس خاصی ندارم هیچ وقت نیز در ذهنم نیامده که جایگاه ریاست جمهوری از جایگاه‌های دیگر و مردم بالاتر است. احساس ما در این دوره احساس مسئولیت و بدهکاری برای ملت، کشور، انقلاب بوده است. از فرداشب هم باید برای انقلاب هر جا باشیم بدویم.

وی با تاکید بر اینکه شاید عنوان‌ها عوض شود ولی مسئولیت‌ها تغییری نمی‌کند اظهار داشت: البته شاید مسئولیتم مقدرای سبک شود و دیگر تعهد به ۷۶ میلیون نفر نباشد. الان تعهدم عمومی و به ارزش‌های انقلاب و وجدان خود انسان است. تعهدی به آرمان‌های انقلاب، ایثارگران، شهدا و حضرت امام. احمدی‌نژاد از امام زمان (عج) نیز تشکری ویژه کرد و افزود: ما هرچه داریم از امام زمان داریم. انرژی هسته‌یی، سهام عدالت، هدفمندی یارانه‌ها و عزت و اقتدار در مجامع سازمان ملل را از ایشان داریم.

منبع: بهار نیوز

:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

- 1 = 5