۱۴:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۲

آخرین اخبار از مهمانان مراسم تحلیف+جدول

مراسم تحلیف حسن روحانی فردا(یکشنبه) در مجلس شورای اسلامی با حضور مقامات ارشد کشورمان و جمعی از سران و مقامات کشورهای خارجی برگزار می‌شود.

مبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

ایران برای اولین بار از مقامات و سران کشورهای دیگر برای شرکت در این مراسم دعوت و اعلام کرد، دعوت عامی از همه کشورها به جز آمریکا انجام داده است و بر این اساس تاکنون حضور ۴۰ کشور در سطح روسای جمهور، معاونین آن‌ها، وزیران خارجه، روسای مجلس و نخست وزیران کشورها در این مراسم قطعی شده است.

براساس جمع‌بندی نهایی تا روز جمعه از میهمانان شرکت کننده در مراسم تحلیف دکتر حسن روحانی، رییس‌جمهور منتخب کشورمان، تاکنون مجموعا ۵۷ هیات شامل ۵۲ کشور، سازمان ملل ، سازمان همکاری اسلامی و دو میهمان ویژه در این مراسم شرکت می‌کنند.۱۱ رییس جمهور، دو نخست‌وزیر، ۷ رییس مجلس، ۸ معاون رییس جمهور، سه معاون نخست‌وزیر، ۱۱ وزیر خارجه، ۱۲ وزیر و دو میهمان ویژه برای شرکت در این مراسم اعلام آمادگی کرده‌اند و حضورشان قطعی شده است.

گری لوییس نماینده مقیم سازمان ملل در تهران نیز به عنوان نماینده دبیر کل این سازمان در مراسم تنفیذ و تحلیف روحانی شرکت می کند.

مهمانان خارجی این مراسم در حافظیه و هتل‌های بزرگ تهران مستقر خواهند شد و سعدآباد نیز برای محل استقرار روسای جمهور پیش‌بینی شده است.

پس از این مراسم مهمانان در ضیافت شام روحانی شرکت خواهند کرد.

اسامی و سطح مقامات و سران برخی کشورهای شرکت کننده بدین شرح است:

جدول

جدول

خاویر سولانا، رییس پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا و ماهاتیر محمد نخست وزیر پیشین مالزی نیز از مهمانان این مراسم هستند.

سولانا و جمعی از هیات های شرکت کننده در مراسم شب گذشته وارد تهران شدند.

دیدار این هیات ها امروز و فردا با مقامات کشورمان انجام می شود.

مجلس اعلام کرده است به احتمال زیاد مقامات کشورهای خارجی دیدارهایی نیز با رهبر معظم انقلاب، رئیس‌جمهور منتخب و رئیس مجلس داشته باشند.

علاوه بر ۱۰۰ دفتر نمایندگی رسانه های خارجی که برای حضور در مراسم محوز دریافت کرده اند بیش از ۵۰ نفر از خبرنگاران کشورهای آسیایی، اسلامی، اروپایی، آمریکایی و آفریقایی نیز برای شرکت در این مراسم به تهران سفر کرده اند و در روز مراسم به طور زنده امکان پخش مراسم را خواهند داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران
:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

96 - = 89