۱۳:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۵

غرویان: برخورد با عوامل آشوب قم مطالبه مقام معظم رهبری است

حادثه ای که در روز 22 بهمن ماه سال گذشته رخ داد، آشوبی بود که در راس همه افراد و شخصیت ها، شخص مقام معظم رهبری نسبت به آن اظهار گلایه کردند و در این راستا حتی برخی افراد را نیز توبیخ کردند. بنابراین حرکت انجام شده خلاف نظر ولی فقیه و خلاف قانون و شرع بوده است. ضمن اینکه مراجع عظام نیز علیه آن حرکت موضع گیری داشتند.

مبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

۲۲ بهمن ماه سال گذشته و نزدیک به ۱۰ روز بعد از ماجرای یکشنبه تاریخی مجلس بود که در شهر قم اتفاقات عجیب و غریبی رخ داد و گروهی از یاران نزدیک به جریان انحرافی حادثه ای را در شهر مقدس قم و حرم حضرت معصومه (س) به بار آوردند که اندکی بعد مورد نکوهش بسیاری از دلسوزان نظام و انقلاب به خصوص مقام معظم رهبری قرار گرفت.

این حادثه که بی ارتباط با ماجراهای رخ داده در روز یکشنبه مجلس تاریخی نبود، چهره برخی از مدعیان دین داری و ولایتمداری را آشکار ساخت. برهم زدن مراسم سخنرانی رئیس مجلس شورای اسلامی و جلوگیری از ادامه سخنرانی وی در حرم حضرت معصومه(س) از سوی افرادی انجام شد که همواره داعیه ولایتمداری داشته و این مسئله را در بوق و کرنا می کردند. تعدی به رئیس قوه مقننه در شهر قم به حدی زشت و قبیح به نظر می رسید که بسیاری از علما و روحانیون نیز نسبت به این اقدام انتقاد کردند.

در همین خصوص و در شرایطی که قرار است هفته آینده گزارش تهیه شده توسط کارگروه تحقیق درباره آشوب ۲۲ بهمن ماه قم در مجلس قرائت شود، حجت الاسلام محسن غرویان شناسایی و معرفی عوامل حادثه قم را خواست و مطالبه مردم عنوان کرد و گفت: هئیت رئیس مجلس و کمسیون امنیت ملی باید شور و مشورتی را با مسئولین بالای نظام اعم از روسای ۳ قوه و نمایندگان مجلس داشته باشند و بر اساس نظرسنجی، هر آنچه که به صلاح مملکت است انجام دهند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه خاطر نشان کرد: حادثه ای که در روز ۲۲ بهمن ماه سال گذشته رخ داد، آشوبی بود که در راس همه افراد و شخصیت ها، شخص مقام معظم رهبری نسبت به آن اظهار گلایه کردند و در این راستا حتی برخی افراد را نیز توبیخ کردند. بنابراین حرکت انجام شده خلاف نظر ولی فقیه و خلاف قانون و شرع بوده است. ضمن اینکه مراجع عظام نیز علیه آن حرکت موضع گیری داشتند.

وی همچنین برخورد با عوامل آشوب قم را خواست و مطالبه مقام معظم رهبری دانست و اظهار داشت: چنین اقداماتی پیشی گرفتن از ولایت فقیه و تحرکاتی باطل و خلاف است. برخی مراجع حتی مستقیما اظهار گلایه خود را به بنده انتقال دادند و کارهای انجام شده را مورد تقبیح قرار دادند. رهبر انقلاب حتی تحرکات مشابه آن اقدام مانند حرکتی که در حرم امام خمینی(ره) علیه یادگار امام انجام شد را نیز مورد نکوهش قرار دادند.

غرویان در ادامه تاکید کرد: مجلس هم اگر می خواهد مجلسی ملی و نماینده ملت باشد باید قدرت داشته باشد و جلوی این تشنج های صورت گرفته در جامعه را بگیرد و الا فلسفه وجودی کمیسیون امنیت ملی زیر سوال خواهد رفت. از همین رو گزارش تهیه شده در مجلس شورای اسلامی باید اثر عملی نیز داشته باشد و قوه قضائیه و قوه مقننه با همکاری یکدیگر این مطالبه رهبری را محقق سازند.

این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بخش پایانی اظهارات خود ضمن تاکید بر نتیجه داشتن پیگیری های انجام شده توسط نمایندگان مجلس، گفت: افرادی که در تحقق آشوب قم دست داشتند نوعی توهم دارند و تحلیل های نادرست آنها را به چنین نتایجی می رساند. ضمن آنکه رهبر معظم انقلاب نیز بارها بر دوری از هر گونه افراط و تفریط تاکید داشته اند و این کار یک مسئله شرعی نیز به حساب می آید.

منبع: پایگاه خبری تحلیلی فردا

:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

- 3 = 2