۱۴:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۰

المانیتور: هیچ‌کس در دولت روحانی با حمایت از حزب‌الله مخالف نیست

المانیتور تصریح کرد به‌نظر نمی‌رسد هیچ‌یک از اعضای دولت جدید ایران مخالفتی با حمایت این کشور از حزب‌الله لبنان داشته باشند.

مبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

پایگاه خبری المانیتور در گزارشی تحت عنوان «روابط ایران و حزب‌الله تغییری نمی‌کند»، به نقل از یک مقام ایرانی که نامی از وی برده نشده است، نوشت: «هرکس رئیس‌جمهور ایران باشد و وزرا هرکه باشند، حزب‌الله برای ایران همان حزب‌الله است.»

این مقام ایرانی که به‌نوشته المانیتور بارها به ایران سفر کرده است، ابراز داشته که کسانی که تصور می‌کنند موضع ایران در خصوص حزب‌الله با تغییر رئیس‌جمهور عوض می‌شود، در رویا به‌سر می‌برند. حزب‌الله کارتی نیست که ایران بخواهد با آن بازی کند.

وی از حزب‌الله به‌عنوان تاج زرین محور مقاومت یاد کرده است که نه‌تنها در برابر اسرائیل، بلکه در برابر تکفیری‌ها نیز از این محور دفاع می‌کند. مهم‌ترین دشمن ایران در منطقه اسرائیل است و حزب‌الله در سال ۲۰۰۶ اسرائیل را شکست داد و در صورت وقوع جنگی دیگر، باز هم قادر است این کار را تکرار کند.

A man hangs pictures of Iran's Supreme Leader Ayatollah Ali Khamenei, founder of the Islamic Republic Ayatollah Ruhollah Khomeini and Lebanon's Hezbollah leader Sayyed Hassan Nasrallah in Beirut

المانیتور تصریح کرده است که به‌نظر نمی‌رسد هیچ‌یک از اعضای دولت جدید ایران مخالفتی با حمایت این کشور از حزب‌الله داشته باشند. وقتی پای اسرائیل و گروه‌های مقاومت وسط باشد، روحانی خود یک تندرو است.

این گزارش از «حسین دهقان»، وزیر دفاع مدنظر آقای روحانی به‌عنوان کسی یاد کرده است که در سن ۲۵ سالگی در تاسیس حزب‌الله لبنان نقش داشت و با سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان نیز رابطه خوبی دارد.

المانیتور همچنین با تاکید بر نقش خاص رهبر عالی ایران در ارتباط با حزب‌الله، تاکید کرده است که حزب‌الله لبنان به ولایت فقیه باور دارد.

منبع: خبرگزاری فارس

:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

4 + 5 =