۱۶:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۰

حمایت انجمن دانش اموختگان شهید عباسپور از وزیر پیشنهادی نیرو

بی تردید وزارت نیرو و صنعت بزرگ آب و برق یکی از مهمترین و اصلی ترین زیربناهای توسعه کشور بوده و همچنین نقش بسزایی در افزایش رفاه عمومی و بهبود کیفیت زندگی مردم دارد. از سویی حساسیت خدمات ارائه شده توسط این وزارتخانه و مشکلات و چالشهای متعددی که این صنعت عظیم با آن دست به گریبان است، ایجاب می نماید که سکان هدایت چنین وزارتخانه ای به دست فردی با تجربه ، دارای برنامه جامع و آینده نگر سپرده شود.

abasporمبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام): داود کامگار دبیر انجمن دانش آموختگان دانشگاه صنعت و آب و برق با ارسال نامه ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی، از وزیر پیشنهادی نیرو اعلام حمایت کرد.

به گزارش رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام(مبارزه) متن این نامه به شرح زیر است:

 

نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام و تحیت؛

احتراماً؛ با عنایت به معرفی جناب آقای مهندس چیت چیان به عنوان وزیر نیرو، انجمن دانش آموختگان دانشگاه صنعت آب و برق (شهید عباسپور) به نمایندگی از دانش آموختگان این دانشگاه که بخش بزرگی از بدنه کارشناسی و مدیران صنعت عظیم آب و برق در سراسر کشور پهناورمان را تشکیل می دهند، بنا به دلایل زیر مراتب حمایت همه جانبه خویش را از وزیر پیشنهادی اعلام می دارد:

۱- بی تردید وزارت نیرو و صنعت بزرگ آب و برق یکی از مهمترین و اصلی ترین زیربناهای توسعه کشور بوده و همچنین نقش بسزایی در افزایش رفاه عمومی و بهبود کیفیت زندگی مردم دارد. از سویی حساسیت خدمات ارائه شده توسط این وزارتخانه و مشکلات و چالشهای متعددی که این صنعت عظیم با آن دست به گریبان است، ایجاب می نماید که سکان هدایت چنین وزارتخانه ای به دست فردی با تجربه ، دارای برنامه جامع و آینده نگر  سپرده شود.

۲- برنامه جامع و کلان نگر اعلامی از سوی ایشان از جمله تغییر رویکرد از توسعه فیزیکی ظرفیتهای تامین آب به مدیریت تخصیص و تامین پایدار آب بر اساس مدیریت بهم پیوسته منابع آب و ارتقاء بهره برداری از تاسیسات آبی، اصلاح نظام قیمت گذاری آب و برق، تاکید بر اولویت بندی و ساماندهی به بیش از هزار پروژه ملی و استانی ناتمام حوزه آب ، برق و آبفا (بعنوان یک نیاز فوری این صنعت، با توجه به محدودیت منابع مالی)، تنوع بخشی به منابع مالی، حمایت از بخش خصوصی، اصلاح نظام جبران خدمات کارکنان صنعت آب و برق و… جملگی حاکی از شناخت عمیق ایشان از نقاط ضعف ، قوت و فرصتها و تهدیدهای پیرامونی این حوزه است.

۳- جناب آقای مهندس چیت چیان نقش کلیدی در تاسیس و پایه گذاری اغلب مراکز آموزشی و پژوهشی موثر وزارت نیرو، از جمله موسسه تحقیقات و آموزش مدیریت وزارت نیرو، مرکز مطالعات انرژی ایران، مرکز آموزش بهینه سازی مصرف انرژی بخش صنعت(تبریز)، سازمان انرژی‌های نو ایران (سانا)، مرکز اطلاعات انرژی ایران، آزمایشگاه ملی صرفه جوئی انرژی ایران، داشته است. مضافاً اینکه ایشان بر احیاء مجدد موسسات آموزشی و پژوهشی وابسته به این وزارتخانه از جمله دانشگاه صنعت آب و برق (شهید عباسپور) تاکید دارند. موضوعی که البته حساسیت بسیار زیاد آن برای صنعت حیاتی آب و برق، مورد اذعان نمایندگان محترم نیز هست.

امید است نمایندگان محترم مجلس، آرای بالا و حمایت قاطع مجلس شورای اسلامی را سرمایه و پشتوانه ای محکم برای وزیر پیشنهادی دولت تدبیر و امید، به منظور حل مشکلات و معضلات پیچیده صنعت بزرگ آب و برق، سازند. 

داود کامگار
دبیر انجمن دانش آموختگان
دانشگاه صنعت آب و برق ( شهید عباسپور)

:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

- 1 = 1