۱۶:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۴

عکس: بازتاب گسترده ردصلاحیت بانوی منتخب قزوینی به بهانه پوستر تبلیغاتی

مسئولان استان قزوین می گویند رد صلاحیت خانم مرادی ارتباطی به مساله پوسترهای تبلیغاتی و نیز حجاب او نداشته و در این زمینه " میربها " فرماندار قزوین گفته است : " ایشان در هیات اجرائی رد شده بودند ولی هیات نظارت استان خواستار مستندات بیشتر بود و در ادامه وی را تایید کرد که بعد از برگزاری انتخابات این مستندات ارائه شد و هیات نظارت استان ایشان را رد کرد که دلائل آن به خانم مرادی اعلام شد. "

مبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

رسانه های خارجی درچند روز اخیر خبر رد صلاحیت یکی از اعضای علی البدل شورای شهر قزوین به دلیل آنچه که ” عدم رعایت حجاب کامل اسلامی در پوسترهای تبلیغاتی ” خوانده شده است؛ را بازتاب گسترده ای دادند. این ردصلاحیت ۵۰ روز پس از اعلام نتایج انتخابات شورای شهر قزوین اعلام شده است.

روزنامه تایمز لندن، روزنامه ایندیپندنت، آبزرور، شبکه خبری فرانس ۲۴ و شبکه خبری فاکس نیوز و… با بازتاب دادن ردصلاحیت خانم “نینا سیاهکالی مرادی” عضو رد صلاحیت شده علی البدل شورای شهر قزوین، این اقدام را به جذابیت های زنانه و پوسترهای تبلیغاتی این نامزد انتخاباتی نسبت داده اند.

تایمز لندن به نقل از برخی خبرنگاران محلی و از قول یک مقام محلی استان قزوین می نویسد:” ما در شورای شهر مانکن و مدل نمی خواهیم.”

 

قبل از این، حسینی عضو هیات نظارت بر انتخابات استان قزوین در گفت‌و‌گویی با هفته نامه «فروردین امروز» چاپ قزوین در این باره گفته بود:” انتخابات شورای شهر قزوین تایید شد و فقط خانم نینا سیاهکالی مرادی به‌دلیل برخی موارد رد صلاحیت شد و به‌جای ایشان آقای خورشیدی به‌عنوان عضو علی‌البدل اول به شورای شهر راه یافت. ”

طبق نوشته این هفته نامه، حسینی در مورد ردصلاحیت نینا مرادی به این نکته بسنده کرد که “از بیان علت رد صلاحیت معذورم و پرونده مربوط به زمان تبلیغات انتخابات نمی‌شود. ”

این در حالی است که در زمان انتخابات شورای شهر قزوین و پس از راه یابی این مهندس جوان ۲۷ ساله قزوینی به شورای شهر، نامه ای منتسب به هیات های مذهبی شهر قزوین خطاب به فرماندار این شهر منتشر شده بود که در آن از آنچه ” چاپ و توزیع برخی عکس های زشت و ضد دین از سوی برخی کاندیداهای شورای شهر ” اعتراض شده و تهدید شده بود در صورت عدم اقدام مناسب فرمانداری در این زمینه این هیات ها خود وارد عمل خواهند شد.

ادعای خلاف شئون و ضد دین بودن برخی پوسترهای تبلیغاتی این زن جوان قزوینی در حالی است که در تمامی پوسترهای منتشره از سوی این نامزد انتخاباتی، وی با حجاب کامل بوده و تنها از پوشش چادر در پوسترها استفاده نکرده  و با مانتو و مقنعه ظاهر شده است.

نینا سیاهکالی‌مرادی کارشناس  ارشد معماری سیستم‌های کامپیوتری است که توانست با بیش از ۹۴۰۰ رای به عنوان عضو اول علی‌البدل شورای شهر قزوین انتخاب شود.

مسئولان استان قزوین می گویند رد صلاحیت خانم مرادی ارتباطی به مساله پوسترهای تبلیغاتی  و نیز حجاب او نداشته و در این زمینه ” میربها ” فرماندار قزوین گفته است : ” ایشان در هیات اجرائی رد شده بودند ولی هیات نظارت استان خواستار مستندات بیشتر بود و در ادامه وی را تایید کرد که بعد از برگزاری انتخابات این مستندات ارائه شد و هیات نظارت استان ایشان را رد کرد که دلائل آن به خانم مرادی اعلام شد. “
منبع: پایگاه خبری تحلیلی انتخاب
:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

- 2 = 3