۱۲:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۹

محسن هاشمی گزینه قطعی شهرداری تهران

مبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام)

سرخومبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

محسن سرخو عضو شورای شهر تهران می گوید قالیباف با شهرداری تهران خداحافظی خواهد کرد و نام او قطعا در میان نامزدهای مورد بررسی شورای شهر تهران نخواهد بود. وی بدون اینکه نام دیگر نامزدهای مورد نظر برای شهرداری تهران از نظر اصلاح طلبان شورای شهر جدید تهران را به میان آورد معتقد است محسن هاشمی به احتمال فراوان با رایی بیش از حد نصاب به عنوان شهردار جدید تهران انتخاب خواهد شد. گفتگوی عصر ایران با این عضو اعتدال گرای شورای شهر تهران در پی می آید:

*آقای سرخو! چه خبر از شورای جدید؟ ظاهرا آن طور که از خبرها بر می آید اعتدالگرایان عضو شورا به همراهی ورزشکاران عضو این شورا در حال رسیدن به اجماع  روی گزینه های مطرح شهرداری تهران هستند؟

بله . داریم بررسی می کنیم و ان شا الله به زودی نتیجه نهایی و تصمیم نهایی را اعلام خواهیم کرد. فضای شورا خوب است و حتی برخی دوستان اصولگرا نیز روی گزینه های مطرح برای شهرداری تهران توافق نظر دارند.

*محمد باقر قالیباف در میان گزینه های مطرح است؟

نام ایشان در لیست نهایی تحت بررسی نیست . بگذارید واضح بگویم الان گزینه اصلی مورد بررسی ما آقای ” محسن هاشمی” است . ایشان هم برای اداره کلان شهر تهران برنامه دارند و به نظر من و جمع قابل توجهی از اعضای شورا مناسب ترین گزینه برای شهرداری تهران هستند.

*چرا محسن هاشمی؟

مگر به غیر از عملکرد درخشان و موفق در کارنامه مدیریتی ایشان چیز دیگری وجود دارد؟ محسن هاشمی مدیری موفق و توانمند است و آشنایی کاملی با شهرداری تهران دارد  و با وجود مشکلاتی که در سال های مدیریت اش به لحاظ بودجه ای و دیگر مسایل برای او درست کردند، عملکرد فوق العاده خوبی به لحاظ مدیریتی در مترو تهران داشت و ما آثار تلاش های او و همکارانش را در مترو تهران امروز می بینیم.

از نظر من محسن هاشمی  مدیری موفق است که هم سلامت مالی و پاکدستی دارد و هم با نحوه کار در شهرداری و پروژه های عمرانی و مسایل شهری آشنا است .

محسن هاشمی*خب این ها نظر شما به عنوان یکی از اعضای شورای شهر تهران است. آیا فکر می کنید قضاوت نهایی دیگر اعضای شورای شهر تهران چنین خواهد بود؟

بله ؛ وضعیت رای محسن هاشمی بسیار خوب است و برآورد من این است که ایشان دستکم ۱۸ و احتمالا بیش از ۲۰ رای در شورا خواهد آورد ؛ چون می دانم برخی از اعضای اصولگرای شورای شهر نیز به او رای خواهند داد و از او حمایت می کنند چون اساسا محسن هاشمی دارای تفکری اعتدال گرا است و قابلیت تعامل با قوای سه گانه را نیز به خوبی دارد.

*جدای از بحث شخص شهردار ،اولویت های دوره چهارم شورای شهر تهران را در چه مسایلی می دانید؟ مثلاً به عنوان یک شهروند تهرانی می خواهم بدانم شورای شهر تهران در دوره چهارم به اندازه نقش و سهم خود چه راهکارهایی برای کاستن از آلودگی هوای تهران دارد؟

اولویت های شورای جدید، اداره شهر بر اساس اصول صحیح و علمی است و درباره مساله آلودگی هوای تهران هم باید بگویم یکی از دغدغه های ما همین مساله خواهد بود . یکی از مهم ترین کارهایی که باید شورای جدید برای کاهش آلودگی هوای تهران روی آن اهتمام داشته باشد گسترش شبکه حمل و نقل عمومی و خطوط مترو تهران است.

ببینید در آلمان به ازای هر نفر تقریبا دو خودرو است ولی در ایران به ازای هر چهار نفر ۱ خودرو داریم ولی آلودگی هوای اینجا بسیار بیشتر از آلمان است، چرا که در اینجا استفاده از خودروی شخصی به دلیل به سامان نبودن شبکه حمل و نقل عمومی بسیار بالا است. با توسعه خطوط مترو و وسایل حمل و نقل عمومی باید تلاش کرد شهروندان تهرانی از خودروی شخصی خود تنها برای مهمانی یا مسافرت های ضروری داخل شهری و تفریحات و مسافرت های برون شهری استفاده کنند.

منبع: سلام نو
:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

88 - = 84