۰۶:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۹ یادآوری ماجرای برکناری سبحانی و اخراج مطهری به اصولگرایان

رفتار قبیله‌ای اصلاحطلبان و گله‌ای اصولگرایان!

اگر اخراج خانم راستگو از حزب اسلامی کار، به خاطر عدم تمکین به مطالبه ائتلاف اصلاحطلبان که ایشان با حمایت آنها به شورای شهر راه یافته، خلاف اخلاق است، دوستان پاسخ بدهند چرا دکتر حسن سبحانی (رئیس کمیسیون بودجه مجلس هفتم در سال اول) را به خاطر کاندید شدن در انتخابات ریاست مجلس (سال دوم) که به کسب 100 رأی در مقابل 148 رأی آفای حدادعادل انجامید، از ریاست کمیسیون کنار گذاشتند؟

ali motahariمبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام): بحث رأی خانم الهه راستگو عضو شورای شهر تهران به شهردار شدن محمدباقر قالیباف که طبق گفته رسانه ها منجر به اخراج احتمالی وی از «حزب اسلامی کار» خواهد شد، داغ‌ترین بحث این روزهای رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی است.

اگرچه واکنش دوستان اصولگرا به انضباط تشکیلاتی یک حزب اصلاحطلب به خاطر عدم اعتقاد و التزام آنها به تحزب و توسعه سیاسی طبیعی است، اما اینکه اخراج یک عضو متخلف از حزب را، مغایر با شعار «زنده باد مخالف من» می‌دانند، نشانه جهل مرکب است.

این واکنش ها در حالی است که خود آقایان همواره از رفتارهای غیراصولی برخی اصولگرایان مجلس می‌نالند. همیشه چند روز قبل آقای حدادعادل در مراسم تودیع سخنگوی سابق شورای نگهبان از رفتار غیراصولگرایانه نماینده‌ها در عدم رأی به کدخدایی گله کرد و آقای جنتی هم عملا این رأی منفی را به تدلیس منتسب نمود.

رسانه‌های اصولگرا، اصلاحطلبان را به خاطر این برخورد، متهم به رفتار قبیله‌ای کرده‌اند، حال آنکه خود همان‌ها هم رفتارهای مشابهی را در همین قضیه مرتکب شده و می‌شوند.

ظاهرا طبق ادعای سایت الف؛ خلف وعده خانم راستگو در رأی به محسن هاشمی؛ خوب است:

«در دفاع از الهه راستگو؛ قبیله گراها آمدند!»

اما طبق ادعای همان سایت در همان روز، خلف وعده حسین رضازاده در رأی به باقر قالیباف؛ بد است:

«آقای ورزشکار شورای شهر کیست؟»

بنابراین باید از این دوستان پرسید که چگونه یک چنین استاداردهای دوگانه‌ای در اصولگرایی وجود دارد؟

اگر اخراج خانم راستگو از حزب اسلامی کار، به خاطر عدم تمکین به مطالبه ائتلاف اصلاحطلبان (که ایشان با حمایت آنها به شورای شهر راه یافته) و خواست تشکیلاتی حزب ایشان، خلاف اخلاق است، دوستان پاسخ بدهند چرا دکتر حسن سبحانی (رئیس کمیسیون بودجه مجلس هفتم در سال اول) را به خاطر کاندید شدن در انتخابات ریاست مجلس(سال دوم) که به کسب ۱۰۰ رأی در مقابل ۱۴۸ رأی آفای حدادعادل انجامید، از ریاست کمیسیون کنار گذاشتند؟

چرا عماد افروغ را به خاطر انتقاداتش، از ریاست کمیسیون فرهنگی مجلس هفتم کنار گذاشتند؟

چرا علی مطهری را به خاطر اینکه با لیست اصولگرایان و حامیان احمدی نژاد به مجلس هشت راه یافت اما بر اساس وجدان خودش عمل کرد، تهدید به اخراج از فراکسیون اصولگرایان کردند؟ تا جایی که او قصد تشکیل فراکسیونی جدید مرکب از اصولگرایان معتدل و مستقل ها داشت؟

اینک خطاب به این دوستان باید گفت ما اصولگرا نیستیم، اما از پشت کوه هم نیامده‌ایم. اخلاق ما نسبی نیست. اصول ما هم مثل اصولگرایان دوگانه نیست. شما اصلاحطلبان را متهم به رفتار قبیله‌ای می‌کنید، حال آنکه رفتار خودتان گله‌ای است!

:::

۱ دیدگاه

  1. علی :

    الان این یعنی چی؟؟میخواین رفتار قبیله ای و گله ای رو توجیه کنین!!!!!!!!!؟؟؟؟

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

- 2 = 4