۱۵:۲۹ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۹ بعد از رحیمی

این هم از رسایی

شما گفتید که به کمیسیون اصل 90 مجلس شکایت می‌کنید، خود شما در این کمیسیون ذی‌نفع هستید و حضور دارید، می‌خواهید در این کمیسیون شکایت کنید، این کار را انجام دهید، اما ما نیز از شما شکایت می‌کنیم که به بنده تهمت زده و گفته‌اید آقای اشرفی اصفهانی که رد صلاحیت شده است، نمی تواند در جایگاه رئیس هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری قرار گیرد. قصد داشتیم با رافت اسلامی برخورد کنیم

مبارزه(رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

رئیس هیات بدوی یک رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری سخنان حمید رسایی را کذب خواند و گفت : نمی خواستیم نام این برادرمان برده شود اما اگر بیش از این اصرار کند، پرونده اش را آشکار می‌کنیم. حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین «محمد اشرفی اصفهانی» در گفت‌و‌گو با ایرنا در واکنش به سخنان اخیر نماینده تهران افزود: سازمان بازرسی پرونده تخلفات وی را در دورانی که مدیر کل ارشاد اسلامی قم بوده است، به هیات تخلفات ارسال کرده و مرتب هم پیگیر موضوع است. حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی یکشنبه هفته گذشته پس از پایان جلسه علنی در جمع خبرنگاران گفته بود که او جزو آن دو نماینده‌ای نبوده که اشرفی اصفهانی اعلام کرده از خدمات دولتی محروم شده اند.
رسایی برای حفظ آبرویش تهمت می‌زند

09
رسایی با بیان اینکه اشرفی اصفهانی جزو رد صلاحیت‌های انتخابات قبلی بوده و هم اکنون جایگاهی که در آن قرار دارد نیز غیرقانونی است، افزوده بود: این بدین معناست که اشرفی اصفهانی قانونا نمی تواند در هیات تخلفات باشد، البته بقیه اعضای هیات تخلفات ریاست جمهوری نیز جایگاهی که در آن قرار دارند غیرقانونی است چون طبق قانون انتصاب هیات تخلفات سه ساله است و هنوز مدت زمان قانونی اعضای هیات تخلفات قبلی تمام نشده است. اشرفی اصفهانی در مصاحبه دیروز با ایرنا خطاب به رسایی گفت: شما به خاطر حفظ آبروی خود، همچنین مجلس و نمایندگان محترم مجلس، سخنی نگویید که خلاف آن ثابت شود. اظهارات شما تهمت است.
حمله رسایی به اشرفی اصفهانی
رئیس هیات بدوی یک رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری افزود: ضرورت نمی‌دیدم که به این بحث‌ها و اظهارات آقای رسایی پاسخ دهم اما برای اینکه اذهان مردم روشن شود، لازم است توضیحاتی را ارائه کنم. وی اظهار داشت: ما نام افرادی را که در هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری پرونده دارند ، نگفتیم که آقای رسایی بخواهند از خودشان دفاع کنند اما ایشان پس از پایان جلسه علنی مجلس در هفته گذشته در جمع خبرنگاران نام مرا بردند و به جایگاه حقوقی و حقیقی من حمله کردند.
رسایی پرونده دارد
مشاور نهاد ریاست جمهوری ادامه داد: نخست اینکه جناب آقای رسایی بدانند دارای پرونده هستند و سازمان بازرسی کل کشور پرونده وی و برخی دیگر از مدیران و مسئولان عالیرتبه دولت قبل چه مدیران، چه وزرا و چه معاونان را به هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری ارسال کرده است. اشرفی اصفهانی با بیان اینکه تاکنون حدود ۸۰۰ پرونده به هیات تخلفات ارسال شده است، ادامه داد: ما تنها به ۱۳۰ تا ۱۴۰ مورد رسیدگی کرده‌ایم و فرصت کافی برای رسیدگی به بقیه پرونده‌ها نبوده است که از جمله پرونده‌های رسیدگی شده، مربوط به دو تن از نمایندگان محترم مجلس فعلی است که از اظهارات جناب آقای رسایی کاملا مشخص شد خودشان می‌دانستند اینجا پرونده دارند به همین دلیل موضوع را باز کرده و از خود دفاع کرده اند.
احکام احمدی نژاد با خود او رفته است
وی با اشاره به اینکه نهاد ریاست جمهوری دارای دو هیات بدوی «یکم» و «دوم» رسیدگی به تخلفات اداری و یک هیات تجدید نظر است، توضیح داد: احکام مسئولان این سه بخش توسط رئیس دفتر رئیس جمهوری صادر شده است، آقای رسایی گفته اند دوران مسئولیت افرادی که در دولت قبل در این سمت بودند، ناتمام مانده و اعضای جدید منصوب شده‌اند و آرای هیات جدید جایگاه قانونی ندارد و معتبر نیست؛ که در پاسخ باید بگویم این‌گونه نیست.مشاور نهاد ریاست جمهوری اضافه کرد: رئیس جمهور قبلی وقتی رفت، به تبع آن همه احکام وی نیز خواهد رفت. کسی دیگر نمی تواند ادعایی داشته باشد، من در پستی چون از رئیس دفتر آقای احمدی نژاد حکم گرفته ام اکنون نیز باید حضور داشته باشم، به ویژه در این هیات که جایگاه بسیار مهمی دارد و تخلفاتی که از سوی برخی دستگاه‌ها ارسال می‌شود، باید در این دولت و کسانی که از ناحیه این دولت حکم گرفته اند، بررسی شود. وی اضافه کرد: آقای احمدی نژاد رفت و هیات دولتش هم رفت، بنابراین حکم هایی که در هر موضوعی صادر شده به طور کلی منتفی و لغو است که آقای رسایی گفته اند احکام صادر شده برای اعضای هیات تخلفات سه ساله بوده است و نباید در دولت جدید تغییر می‌کردند. باید حکم اعضای هیات تخلفات توسط دولت کنونی و دفتر رئیس‌جمهوری صادر شود و مسئولیت جدید به افراد جدید داده شود.
حضور رسایی در هیات بدوی
رئیس هیات بدوی یک رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه رسایی گفته این هیات مبنای قانونی ندارد و آرای آن باطل است، تصریح کرد: «باید به نکته دوم این‌گونه اشاره کنم که جناب آقای رسایی اگر شما این هیات را غیرقانونی می‌دانید چرا اینجا تشریف آوردید و از خود دفاع کردید. ما یک مرتبه توسط هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی نامه ای برای شما فرستادیم و هیات رئیسه هم به شما اخطار کردند که به هیات تخلفات نهاد رفته و از خودتان دفاع کنید. شما نیز زیر بار نرفتید و پس از نمی روم نمی‌روم‌ها بالاخره ناچار به آمدن به هیات تخلفات شدید.»اشرفی اصفهانی در ادامه خطاب به رسایی گفت: پس از آن نخست یکبار برای ما نامه نوشتید و از خودتان دفاع کردید اما به دلیل اینکه این اقدام کافی نبود، ناچار به مراجعه حضوری در هیات تخلفات نهاد شدید. وی یادآور شد: از همه مهم‌تر اینکه دو تن از قضات خوشنام، متعهد و با سابقه بسیار طولانی توسط ریاست محترم قوه قضاییه جهت عضویت در این هیات منصوب شده اند.
رسایی انکار کند تخلفش را بر ملا می‌کنیم
اشرفی اصفهانی در پاسخ به این سوال که آیا موارد تخلفات این نماینده تهران را می‌توانید بفرمایید، اظهار داشت: نمی توانم موارد تخلفات ایشان را بگویم اما اگر ایشان بر اظهارات خود اصرار کنند، ناچاریم پرونده‌شان را برملا کنیم.
فرار رو به جلوی رسایی
رسایی گفته بود: آقای اشرفی اصفهانی و آقای وطنی که شوهر خواهر روحانی است عضو هیات تخلفات هستند که البته آقای وطنی به دنبال پرونده سازی برای دیگران است و تمام آرایی که این هیات می‌دهد باطل و تخلف است یعنی خود اینها باید به هیات تخلفات معرفی شوند. نماینده مردم تهران افزوده بود: نهاد ریاست جمهوری نمی تواند خودش هیات تخلفات را عوض کند و یک هیات تخلفات جدید بگذارد. فعلا جایگاه اشرفی اصفهانی و شوهرخواهر آقای روحانی و دیگر اعضای این هیات غیرقانونی است. رسایی گفته بود که اشرفی اصفهانی در جایگاه غیرقانونی حرف‌های دو پهلو می‌زند.
تاکید سازمان بازرسی بر پرونده رسایی
رئیس هیات بدوی یک رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری تصریح کرد: سازمان بازرسی اصرار دارد که پرونده آقای رسایی به دقت بررسی شود.اشرفی اصفهانی اضافه کرد: نمی خواستیم نام این برادرمان برده شود به عنوان کسی که نماینده مجلس است و در هیات تخلفات پرونده دارد اما چون ایشان پس از پایان جلسه علنی مجلس در جمع خبرنگاران این مطالب را مطرح کرده و سپس نام مرا هم برده است ناگزیر شدم تا ذهن مردم روشن شود. وی ادامه داد: آقای رسایی نمی‌تواند در هر مسئله ای که بخواهد اظهار نظر کند و خود را به گونه‌ای مطرح کند و از هم اکنون نیز بگوید در مجلس آینده حضور دارم.
رسایی شکایت کند،ما نیز شکایت می‌کنیم
مشاور نهاد ریاست جمهوری ادامه داد: نتیجه بررسی‌های هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد این شد که ایشان متخلف و ۵ سال از مسئولیت‌های دولتی محروم است.وی تاکید کرد: کسانی که تخلف دارند به ویژه تخلفات مالی، تخلف آنها به هیچ عنوان قابل گذشت نیست و باید به طور کامل و دقیق بررسی شود.رئیس هیات بدوی یک رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری اضافه کرد: شما گفتید که به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شکایت می‌کنید، خود شما در این کمیسیون ذی‌نفع هستید و حضور دارید، می‌خواهید در این کمیسیون شکایت کنید، این کار را انجام دهید، اما ما نیز از شما شکایت می‌کنیم که به بنده تهمت زده و گفته‌اید آقای اشرفی اصفهانی که رد صلاحیت شده است، نمی تواند در جایگاه رئیس هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری قرار گیرد.
قصد داشتیم با رافت اسلامی برخورد کنیم
اشرفی اصفهانی ادامه داد: بنده به عنوان یک چهره سیاسی، علمی، دانشگاهی و فرزند شهید محراب رسما به دادگاه روحانیت شکایت خواهم کرد که آقای رسایی به من تهمت زده و اهانت کرده است.رئیس هیات بدوی یک رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری توضیح داد: ما به بیش از ۴۰ درصد پرونده‌ها رای برائت داده‌ایم که البته سازمان بازرسی بسیاری از آنها را نمی پذیرد. ما می‌خواهیم با حسن نیت و رافت اسلامی بدون اینکه مسائل سیاسی در این پرونده‌ها لحاظ شود رای دهیم.
محکومیت رسایی حقوقی است نه سیاسی
وی اضافه کرد: آقای رسایی بدانند رایی که به ایشان داده شده، بدون ملاحظه مسائل سیاسی بوده است، آنچه از سازمان بازرسی به هیات تخلفات ارسال شده است، کارشناسانی با ۳۰ سال سابقه حقوقی در نهاد ریاست جمهوری، بررسی کرده اند و در نهایت رای آنها منتج به این شد که ایشان دیگر صلاحیت داشتن مسئولیت در آینده را ندارند و رای ۵ سال محرومیت از پست‌های دولتی را داده اند. وی تاکید کرد: اگر این رای و مساله، سیاسی بود، می‌گفتند باید ۳۰ سال از کارهای دولتی محروم شوند.رئیس هیات بدوی یک رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه این هیات قانونی و آرا آن نیز قانونی و دقیق است، تصریح کرد: آرای این هیات، سیاسی نبوده و کاملا حقوقی است. ما در صدد مچگیری نبوده و نیستیم. خدا نکند که این‌گونه باشد چرا که روز قیامت باید در پیشگاه عدل الهی پاسخگو باشیم. وی مسئولیت خود در هیات تخلفات نهاد ریاست جمهوری را سخت و دشوار توصیف کرد و گفت: اگر آقای رسایی ادعا و اعتراضی دارند باید به دیوان عدالت اداری شکایت و به سازمان بازرسی مراجعه کنند که چرا برای وی پرونده فرستاده است.

منبع:قانون

::::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

71 + = 72