۰۷:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۷

افراطیون به دنبال انتقام گرفتن از امام(ره) و بیت ایشان هستند

حضرت امام خمینی(ره) بیشترین گلایه را از تعصب خشک داشتند و امروز همه می بینیم که این تعصب بزرگترین خطر است و نتیجه آن اسلام طالبانی و داعشی شده است که ناشی از افراط، تفریط و جهل مذهبی است.

مبارزه(رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

حجت الاسلام رسول منتجب نیا سه شنبه شب در جلسه شورای هماهنگی تشکل ها و فعالان خط امام(ره) شهرستان ری، افزود: افراطیون دم از ایمان، دین، عاشورا و انقلابی بودن می زنند اما حاضر نیستند که مردم یک آب گوارا بنوشند و یا لبخندی بر لبشان نقش ببندد.

وی افزود: افراطیون کار را به جایی رسانده اند که در حرم امام(ره) به نوه ایشان جسارت و توهین می کنند و عده ای جاهل هم دنباله رو آنان شده اند.

منتجب نیا با بیان این که مهمترین هدف امام حسین(ع) از قیام عاشورا جهل زدایی بود، تعصب، خرافه گرایی، انحرافات اخلاقی، افراط و تفریط، غلو و اغراق و چاپلوسی و تملق را از مظاهر جهل و نادانی ذکر کرد.

به گفته وی، وقتی عزاداری برای امام حسین(ع) توام با بصیرت نباشد انواع مفاسد بروز می کند و عده ای شیاد و سودجو نیز از جهل مردم و عامه استفاده کرده و منافع خود را با ظاهر فریبنده و دینی پی جویی می کنند.

منتجب نیا گفت: حضرت امام خمینی(ره) بیشترین گلایه را از تعصب خشک داشتند و امروز همه می بینیم که این تعصب بزرگترین خطر است و نتیجه آن اسلام طالبانی و داعشی شده است که ناشی از افراط، تفریط و جهل مذهبی است.

وی گفت: مکتب امام حسین(ع) مکتب بصیرت و بینش بود و ایشان هدف اصلی خود را افزایش آگاهی آحاد جامعه عنوان کرد و اگر بصیرت و بینش خود را افزایش ندهیم و به عزاداری صرف اکتفا کنیم دچار تحریف هایی از دین می شویم که فرسنگ ها با دین اصیل فاصله دارد.

منتجب نیا گفت: اگر دینداری توام با آگاهی و شناخت نباشد یک شگرد منافقانه افراد را فریب داده و از مسیر اصلی دور می کند همانطور که بارها این اتفاق در تاریخ اسلام افتاد و لطمه های جبران ناپذیری به دین اسلام و مذهب شیعه زد.

وی گفت: امام حسین(ع) در قیام خود از همه ابزارهای ممکن و در اختیار از جمله خطابه، نامه نگاری، وصیت نامه نویسی، برگزاری جلسات حضوری و سخنرانی برای افزایش بینش، آگاهی و معرفت مردم استفاده کرد و تلاش کرد با ارائه مباحث منطقی و مستدل دلهای خفته را بیدار کرده و تکان دهد.

منتجب نیا با بیان اینکه منطق امام حسین(ع) مبتنی بر قرآن بود افزود: ایشان پس از ناامید شدن از پذیرش منطق قرآن از سوی ظالمان تلاش کرد با طفل شیرخوار خود وجدان خفته یزیدیان را تحریک کند و تا مرحله شهادت عزیزترین فرزندان، یاران و اصحابش نیز پیش رفت تا شاید شخصی را هدایت کرده و نجات دهد.

وی گفت: اگر مردم جامعه آگاهی داشته باشند و به افق علم، آگاهی و بصیرت دست یابند زیر بار ظلم نرفته و فساد و تباهی آنان را تهدید نمی کند و از احکام عادلانه اسلامی نیز رویگردان نمی شوند.

منبع: جماران

::::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

+ 82 = 84