۰۷:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۸ حجت الاسلام والمسلمین رسول منتجب نیا :

چرا رهنمودهای امام(س) کنار گذاشته شده است؟

امام(س) بارها فرمود که دو دسته هستند که در انقلاب و جامعه انحراف ایجاد می کنند، یکی آخوندهای درباری و وابسته و دیگری متهتکان و مقدس‌مابان و جاهلان متنسک. وی خاطرنشان کرد: چرا در جامعه ما عالم‌نمایان و جاهلان برای حفظ پست و مقام باید آزاد باشند اما اگر یک روحانی آزاد جمله‌ای بگوید یا زمان بیان امنیت ندارد یا بعد از بیان امنیت از او سلب می شود.

مبارزه(رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین “رسول منتجب‌نیا”، شامگاه چهارشنبه ۲۷ آبان در همایش اصلاح طلبان فارس با عنوان “طنین اعتماد و هماهنگی” در شیراز بیان کرد: ما وارث انقلاب و نظامی هستیم که امام(س) بزرگوار معمار آن بود و همه بر سر خوان کرم او نشسته و از اعتبار و مشروعیت او استفاده می کنیم.

وی با بیان اینکه همه ملت با سلایق گوناگون امام(س) را به عنوان یک الگو پذیرفته‌اند، افزود: رهبر فرزانه انقلاب بارها گفته‌اند ما در مسیر امام(س) قرار داریم و باید آن را دنبال کنیم. montajab_nia

قائم مقام حزب اعتماد ملی از امام(س) به عنوان میراث‌دار جمهوریت و اسلامیت نظام یاد کرد و گفت: جمهوریت نظام همان است که در قانون اساسی آمده و تمام ارکان نظام از بالا تا پایین و از رهبر تا عضو شورای روستایی مستقیم یا با واسطه باید با رای مردم انتخاب شوند؛ چرا که هیچکس از پیش خدا نیامده و جبرئیل امین نیز کسی را از سوی خداوند منصوب نکرده است.

منتجب‌نیا ادامه داد: زمانی که مجلس خبرگان شخصی را به عنوان رهبر انتخاب می‌کند، بدین معناست که براساس انتخاب و گزینش مردم عمل کرده است پس مسئولان ما منتخبان مردم هستند و از جانب مردم اختیاراتی به آنها تفویض شده است.

وی تصریح کرد: هیچ کس مستقل و بدون رای مردم اختیاری ندارد؛ چرا که در این نظام همه اختیارها در دست مردم است، همانگونه که امام(س) بارها فرمودند ” مردم همه کاره و ولی نعمت مسئولان هستند و ما همه خدمتگزاریم”، جمهوریت نظام نیز بدین معناست.

قائم مقام حزب اعتماد ملی با تاکید بر حضور حداکثری و مشارکت مردم در انتخابات اسفند ۹۴، گفت: همه باید برای حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تلاش کنند، زیرا کسی که پای صندوق می‌آید قبل از رای به نماینده موردنظر خود، به نظام رای داده است.

منتجب نیا، انتخابات را بهترین و مهمترین وسیله برای حفظ نظام معرفی کرد و گفت: اگر حضور مردم کم شود دیگران ما را سرزنش می کنند که مردم از نظام و از مسئولان فاصله گرفته‌اند.

وی رکن دیگر نظام را اسلامیت آن دانست که براساس آن باید همه قوانین و مقررات باید بر مبنای آموزه‌های اسلامی باشد.

قائم مقام حزب اعتماد ملی تصریح کرد: شورای نگهبان نیز که می خواهد قانون را با اسلام منطبق کند، نباید با نظر شخصی خود اعمال رای کند بلکه باید با نظر مراجع یا فتوای رهبری منطبق شوند.

منتجب نیا، همچنین انحراف در بینش اسلامی و جایگزین کردن اسلام آمریکایی به جای اسلام ناب را از مهمترین نگرانی‌های امام(س) دانست و در این خصوص بیان کرد: امروز شاهدیم که جدا شدن از اسلام ناب، انسان را به کجا می‌کشاند، خطراتی که امروز از جانب داعش متوجه دنیا شده، گویای این مدعاست.

وی با طرح این سوال که چرا امام(س) اسلام آمریکایی و ناب را مطرح کردند؟ گفت: ایشان زمانی موضوع اسلام را بیان کردند که ما در دوره سوم مجلس و در آستانه انتخابات قرار داشتیم. امام(س) فرمودند، “از میان کاندیداها به کسانی رای دهید که طرفدار اسلام ناب باشند” یعنی می‌شود که شورای نگهبان تایید کند ولی فرد اسلام آمریکایی داشته باشد!

قائم مقام حزب اعتماد ملی با انتقاد از این موضوع که چرا بیانات امام(س) را مهجور کرده‌ایم؟ بیان کرد: مگر دم از امام(س) نمی زنیم؟ مگر امام(س) در وصیت‌نامه‌اش خطر مرتجعان و متحجران را بازگو نکرد؟ ایشان بارها انجمن حجتیه را به عنوان مرکز ارتجاع معرفی کردند اما چرا این رهنمودهای امام(س) کنار گذاشته شده است؟

منتجب نیا افزود: امام(س) بارها فرمود که دو دسته هستند که در انقلاب و جامعه انحراف ایجاد می کنند، یکی آخوندهای درباری و وابسته و دیگری متهتکان و مقدس‌مابان و جاهلان متنسک.

وی خاطرنشان کرد: چرا در جامعه ما عالم‌نمایان و جاهلان برای حفظ پست و مقام باید آزاد باشند اما اگر یک روحانی آزاد جمله‌ای بگوید یا زمان بیان امنیت ندارد یا بعد از بیان امنیت از او سلب می شود.

قائم مقام حزب اعتماد ملی، جدا شدن نظام از مردم، فاصله گرفتن مسئولان از مردم و بی‌تفاوتی مسئولان از سرنوشت مردم را، از دیگر نگرانی‌های امام(س) برای آینده نظام معرفی کرد.

منتجب نیا با ابراز تاسف از اینکه برخی آنچنان امام(س) را ترسیم می کنند که جوانان فکر می کنند تمام مشکلات و اشتباهات امروز مسئولان مورد تایید ایشان بوده است، گفت: امام(س) درباره برخی از گزینش‌ها، دستور دادند تمام گزینش‌ها منحل و نظام گزینشی جدید ایجاد و به موجب آن پرسش بسیجیان در کوچه و محل منحل شود.

وی ادامه داد: برخی این جمله را بیان می کنند که “میزان حال فعلی افراد است” که باید دقت کرد این جمله توسط امام(س) کجا بیان شده است؟ می گوییم کسی که ۵۰ سال برای انقلاب کار کرده و الان حرفی می زند، باید بر اساس این جمله با وی برخورد شود اما امام(س) گفتند افراد موثر با اشکالات واهی کنار گذاشته نشوند.

قائم مقام حزب اعتماد ملی عنوان کرد: امام(س) نسبت به تجسس و عیب‌جویی افراد نیز بیان کردند “اگر ماموران امنیتی وارد خانه‌ای شوند به اتهام جاسوسی و اگر برسند و ببینند آلات لهو و لعب و قاچاق در خانه هست حق ندارند افشا کنند و به آنها دست ببرند”.

منتجب نیا گفت: اوایل انقلاب ماشین‌ها را به نام حزب‌اللهی و به بهانه موسیقی می‌گرفتند و الان نیروی انتظامی جور دیگری رفتار می کند، نمی دانیم بر اساس چه شرعی چنین رفتاری می‌کنند؟

به گفته وی، در جمهوری اسلامی جلب اعتماد عمومی باید در اولویت قرار گیرد، نه اعتماد با بخشنامه ایجاد می‌شود و نه بی‌اعتمادی با نامه درست می شود و اگر دولت محبوبیتی به دست آورد هرگز نمی‌توان آن محبوبیت را از دل مردم خارج کرد.

قائم مقام حزب اعتماد ملی با بیان اینکه چقدر مردم از مسئولان در هست سال گذشته گزارش دروغ شنیدند و چقدر برخی از ماها حمایت کردیم؟ گفت: مردم از هشت سال دوران دولت اصلاحات به خوبی یاد می کنند، ممکن است برخی بگویند ضعف داشتند و کم کاری کردند ولی آیا در آن هشت سال یک دروغ به مردم گفته شد؟ یک دزدی یا اختلاس گزارش شده است؟ یا گزارشی غلط ارائه شده است؟ همین سبب محبوبیت آن دولت شد که این محبوبیت برخی‌ها را آزار می دهد و برای برخی نیز احساس خطر ایجاد می کند.

منتجب نیا معتقد است: شخصیت‌های ملی ما اگر محبوب باشند نه خطری برای نظام است نه برای رهبری؛ بلکه سرمایه‌های ملی هستند، پس چرا باید از سرمایه‌های ملی بترسیم؟

وی تاکید کرد: به جرات می گویم، برجام یک خطر جدی را از بیخ گوش نظام و مردم ما مرتفع کرد و اگر نبود، باید خطر جدی را می پذیرفتیم اما این پیروزی نسبی را در کام مردم تلخ کردند. چرا؟ چون روحانی انجام داده است.

قائم مقام حزب اعتماد ملی خاطرنشان کرد: در حالی که امروز باید بجای امید دادن به مردم و پیشنهاد به دولت که در این شرایط چگونه از فرصت استفاده کند، اما کمتر روزی است که رئیس‌جمهور را در نشریه‌هایشان به عدم موفقیت و خیانت متهم نکنند.

منتجب نیا، وحدت ملی و پرهیز از اختلافات را دو مسئله مهم و مدنظر امام(س) برشمرد و گفت: امام(س) فرمودند “اختلاف از شیطان است و همه باید با هم حرکت کنند”. اما چرا مرزکشی می کنیم؟ چرا دسته دسته می کنیم؟ اتفاق سال ۸۸ را تا چه زمانی باید ادامه دهیم؟ جدیدا عنوان نفوذ به وجود آمده و هر کسی را با این برچسب می توانیم از مسیر نظام پیاده کنیم.

وی همچنین خطاب به اصلاح طلبان گفت: جریان اصلاح‌طلب جریانی خدایی و سیال منطبق با فطرت و طبع مردم است و در جامعه ما موفقیت زیادی دارد و در انتخابات پیش رو مردم استقبال زیادی خواهند داشت، البته اگر بگذارند.

قائم مقام حزب اعتماد ملی اضافه کرد: امروز باید گفت، تنها جبهه ای که توانسته به وحدت برسد جبهه اصلاح طلبان است که امروز همه آنها جمع شده اند و در مرکز، شورای کمیته اصلاح‌طلبان را مرکب از اعضای مؤثر و شخصیت‌های اصلاح‌طلب و در راس آن شخص فرهیخته‌ای همچون دکتر عارف تشکیل داده‌اند.

منتجب‌نیا با اعتقاد به اینکه مجلس از جایگاه خود پایین آمده است، گفت: باید دست به دست هم دهیم و با وحدت و تلاش مجلس را به جایگاه خود برگردانیم تا نظام اقتدار پیدا کند و سلامت خود را بازیابد.

وی با بیان اینکه برخی از تشکیل جلسه می ترسند، گفت: چرا از علی مطهری می‌ترسید؟ چون عصاره معلم انقلاب است؟ مگر می شود با این مسائل دور یک استان خط قرمز بکشیم و بگوئیم احساس نگرانی و ابراز نگرانی می‌کنیم؟ مسئولان استان فارس به داد استان برسند و نگذارند فضای استان بسته شود و نیروهای انقلاب را از نظام سرخورده و دلسرد کنند.

 منبع:ایسنا

::::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

+ 75 = 79