۰۹:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۰

پیگیری حمله به میرمحمود موسوی

میرمحمود موسوی در گفت‌وگویی کوتاه با خبرنگار «شرق» درباره وضعیت خود تنها به این دو جمله بسنده کرده است: «حالم مناسب توضیح نیست. در منزل استراحت می‌کنم». میرمحمود با بیان اینکه به دلیل خونریزی زیاد دچار ضعف شده و به خواب می رود، توضیح بیشتر را به زمانی بعد از بهبود اوضاع جسمی خود موکول کرد.

مبارزه(رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

میرمحمود موسوی شنبه‌شب از سوی افراد ناشناس با سلاح سرد مورد حمله قرار گرفت و مجروح شد. او پس از انتقال به بیمارستان و انجام پانسمان برخلاف نظر پزشکان، به منزل خود بازگشته است. وزیر کشور و استانداری تهران دستور پیگیری این حادثه را صادر کرده‌اند؛ هرچند مقامات مسئول احتمال می‌دهند علت حادثه، زورگیری و نه امنیتی بوده است. حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه نیز دیدگاه مشابهی دارد.

mir2
شرح ماجرا
خبر حمله به میرمحمود موسوی در نخستین ساعات بامداد یکشنبه منتشر شد. خبرهایی که روز گذشته درباره این حادثه نشر و بازنشر داده می‌شد، علت این اتفاق را سوءقصد به جان میرمحمود موسوی عنوان می‌کرد.به گزارش جماران، این سومین بار در ١٠ روز گذشته است که میرمحمود موسوی مورد حمله خیابانی افراد ناشناس قرار می‌گیرد؛ او از این سوءقصد‌ها جان سالم به در برده اما در حمله شب گذشته (شنبه شب) از ناحیه سر و گردن آسیب دیده است.بنا به این گزارش، براساس خبرهای منتشرشده در فضای مجازی، مهاجمان اخیر سه نفر بوده‌‌اند که پس از حرکات ایذایی دو نفر از آنها، سومی چاقوی خود را به سمت شاهرگ میرمحمود موسوی برده است که در آخرین لحظه، او با دست خود به زیر دست مهاجم می‌زند و او نمی‌تواند ضربه کاری به هدف خود وارد کند. پس از این واقعه تعدادی از مردم حاضر در صحنه تلاش می‌کنند افراد مهاجم را دستگیر کنند، اما آنها با بلندکردن چاقو و تهدید مردم، از محل گریخته‌اند. گفتنی است در این حادثه نه گوشی تلفن‌همراه و نه کیف‌دستی و نه کیف پول میرمحمود مورد سرقت قرار نگرفته است و مهاجمان پس از مضروب‌کردن او با تهدید از صحنه گریخته‌اند.او پس از این حادثه برای لحظاتی بیهوش شده و سپس در پی حضور نیروهای امنیتی و انتظامی به بیمارستان رفته و محل جراحت را پانسمان کرده است اما برخلاف نظر پزشکان بستری نشده و به منزل بازگشته است. به گفته شاهدان در بیمارستان، زخم گردن میرمحمود به حدی عمیق بوده که پزشکان به‌سختی توانسته‌‌اند محل جراحت را بخیه بزنند.
سرقت از میرمحمود و ثبت شکایت
بر مبنای اخبار منتشر شده، هفته گذشته نیز صندوق عقب خودروی میرمحمود موسوی، مورد سرقت قرار گرفت که در جریان آن یک کیف حاوی نوشته‌های ادبی و کیف دیگر حاوی یادداشت‌هایی ادبی، دینی، سیاسی و هنری، به همراه پاسپورت این دیپلمات به سرقت رفت. روز قبل از سرقت هم چرخ ماشین او را پنچر کرده بودند تا هنگامی که مشغول به پنچرگیری است، مورد سوءقصد قرار بگیرد؛ اما از آنجا که کسی میرمحمود را همراهی می‌کرده، اتفاقی برای او نیفتاده است. میرمحمود موسوی درباره سرقت، همان شب شکایتی را در کلانتری قائم ثبت کرد.
توضیح میرمحمود
میرمحمود موسوی در گفت‌وگویی کوتاه با خبرنگار «شرق» درباره وضعیت خود تنها به این دو جمله بسنده کرده است: «حالم مناسب توضیح نیست. در منزل استراحت می‌کنم». میرمحمود با بیان اینکه به دلیل خونریزی زیاد دچار ضعف شده و  به خواب می رود، توضیح بیشتر را به زمانی بعد از بهبود اوضاع جسمی خود موکول کرد.مدیرکل اسبق آسیای غربی وزارت خارجه، این روز‌ها در ساختمان ریاست مرکز مطالعات این وزارتخانه در نیاوران مشغول به کار است. او سابقه سفارت در هندوستان و پاکستان را در پرونده کاری خود دارد. میرمحمود موسوی از کارشناسان این وزارتخانه در امور مربوط به منطقه هم به شمار می‌رود و گفت‌وگو‌های متعددی از او دراین‌باره منتشر شده است. نرگس موسوی، برادرزاده میرمحمود درهمین‌باره با انتشار مطلبی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «… در یکی از شب‌های اردیبهشت، میرمحمود موسوی دیپلمات شناخته‌شده، برادر میرحسین موسوی توسط گروهی ناشناس مورد حمله قرار گرفته و با سلاح سرد این گروه مورد ضرب‌وجرح قرار می‌گیرد. امیدوارم در جهت امنیت‌سازی و پاک‌کردن سطح شهر از دشمنان آسایش، ضاربین ایشان پیدا و آمرین و عاملین این حمله هرچه‌سریع‌تر معرفی شوند».
واکنش وزیر کشور
حمله به میرمحمود موسوی، واکنش عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور و البته غلامحسین محسنی‌اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه را در پی داشت. وزیر کشور دراین‌باره گفت: «در بررسی‌های اولیه این سوءقصد حاکی از سرقت از نوع زورگیری است اما بررسی‌های ما ادامه دارد تا اطلاعات قطعی‌تر را اعلام کنیم».
به گزارش ایرنا، او اضافه کرد: «دراین‌زمینه از فرمانده نیروی انتظامی سؤال شد که آیا چنین موردی گزارش شده است، که او اعلام کرد تاکنون هیچ گزارشی دراین‌خصوص نداشته‌ایم، البته دستور داده شده به صورت جدی این مسئله پیگیری شود. روزانه چنین اتفاقاتی از نوع خفت‌گیری و زورگیری داریم که البته در بررسی‌های اولیه نیروی انتظامی مشخص شده مورد اخیر نیز از نوع زورگیری بوده است». همچنین حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای روز گذشته در نشست خبری خود در پاسخ به پرسش «شرق» در همین رابطه گفت: «امروز این موضوع را پرسیدم و از موارد مشابه که شما گفتید کسی خبر نداشت، البته من هم در رسانه‌ها این خبر را دیدم. از دادگستری هم که پرسیدم گفتند که ما خبر نداریم که موارد مشابه رخ داده است یا خیر؟» او افزود: «آنچه مشخص شده این بوده که موضوع امنیتی نبوده و وزیر کشور هم موضوع را دنبال کرده و گفته‌اند که احتمال سرقت و دزدی و امثالهم بوده است. نیروی انتظامی هم مطرح کرده که موضوع امنیتی نبوده است». معاون‌اول قوه قضائیه تأکید کرد: «اینکه آیا موضوع سوءقصد بوده، مشخص نشده است».
دستور استاندار تهران برای پیگیری
در نهایت، استاندار تهران دستور رسیدگی سریع موضوع را به مسئولان امنیتی و انتظامی استان صادر کرد تا ضمن شناسایی مجرمان نسبت به معرفی آنها به مراجع قضائی اقدام شود. به گزارش ایرنا، سیدحسین هاشمی افزود: «دراین‌خصوص دستور لازم به معاون امنیتی برای پیگیری موضوع حمله به آقای موسوی داده شده است». او گفت: «اطلاعات اولیه حاکی از زورگیری‌بودن حادثه است اما بااین‌حال به معاون امنیتی و انتظامی استانداری دستور دادم تا با همکاری نهادهای انتظامی و امنیتی درباره علت اصلی حادثه تحقیقات لازم را انجام دهد».استاندار تهران گفت: «هر اقدامی برای روشن‌شدن جزئیات ماجرا لازم است انجام خواهد شد و گزارش نهایی در اختیار دستگاه‌های مسئول و افکار عمومی قرار خواهد گرفت».

منبع: شرق

::::

۱ دیدگاه

  1. مملی ببو :

    از یکطرف میگوئید « این سومین بار در ١٠ روز گذشته است که میرمحمود موسوی مورد حمله خیابانی افراد ناشناس قرار می‌گیرد » و بعد میفرمائید شاید این یک زورگیری باشد؟

    چرا از این زورگیری ها برای اهالی پایداری مانند رسائی رخ نمیدهد؟!

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

5 + 3 =