۰۹:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۶

درباره رأی به سعید جلیلی

من از جلیلی پوسترهایی دیده‌ام که در آن‌ها در حال رفتن برای مذاکرات هسته‌ای با ۵+۱ بوده است. تصاویری دیده‌ام در حال لبخند زدن. داستان‌هایی شنیده‌ام از مقاومت در برابر مذاکره کنندگان خارجی. که برخی از آن‌ها بعدها تکذیب شد. از جلیلی عکسی دیده‌ام که سوار پراید است. از او عکسی دیده‌ام که ...

IMG20400903«مبارزه» (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام) – سرویس جامعه مجازی: Esmail M از کاربران شبکه اجتماعی پلاس نوشت:

بازی انتخابات با کنار رفتن دکتر لنکرانی به نفع سعید جلیلی جالب‌تر شده است. با این حساب تمرکز بسیاری از دوستانم بر روی آقای جلیلی قرار گرفته.

سعید جلیلی تحصیل کرد‌ه‌ی دانشگاه امام صادق با مدرک دکترا در علوم انسانی است. از دانشگاهی که قرار بوده است برای نظام اسلامی مدیر تربیت کند. شخصیتی تیپیکال حزب‌اللهی با رفتاری متین. چهره‌ای که محمود احمدی‌نژاد به ایران معرفی‌اش کرد و تا قبل از آن نامی از او در جایی نبود. هر چند شاید تعیین‌اش با او نبوده باشد.

از جلیلی چه می‌دانم؟ من از جلیلی پوسترهایی دیده‌ام که در آن‌ها در حال رفتن برای مذاکرات هسته‌ای با ۵+۱ بوده است. تصاویری دیده‌ام در حال لبخند زدن. داستان‌هایی شنیده‌ام از مقاومت در برابر مذاکره کنندگان خارجی. که برخی از آن‌ها بعدها تکذیب شد. از جلیلی عکسی دیده‌ام که سوار پراید است. از او عکسی دیده‌ام که … من از جلیلی فقط عکس دیده‌ام. با چند سخنرانی قدیمی. با چند اظهار نظر جدید. جلیلی با صراحت درباره ورودش به انتخابات صحبت نکرد و روز آخر به وزارت کشور رفت و به تنهایی ثبت نام کرد.

برنامه‌ی جلیلی برای اداره کشور چیست؟ چیزی که در دفاع از جلیلی عنوان می‌شود این است که مراتب کار اداری در وزارت امور خارجه را به صورت عادی طی کرده است و بنا به توانایی خود پیشرفت کرده است. از طرفی مدت‌ها در شورای عالی امنیت ملی بوده است و مسائل کشور را از نزدیک می‌شناسد. مدتی هم رئیس تیم مذاکره کننده با کشورهای غربی بر سر پرونده هسته‌ای بوده است. مذاکراتی که نه تنها هیچ پیشرفتی نداشته است؛ بلکه در مواقفی مانند آلماتی ۱، بازی هم خورده است. این تمام ماجرای مدیریت و سابقه اجرایی سعید جلیلی است.

اطرافیان جلیلی چه کسانی هستند؟ امروز به اطراف سعید جلیلی نگاه می‌کنم. کسی که ادعا می‌کنند اصلح است. اطراف او وحید جلیلی را می‌بینم. حمید رسایی را می‌بینم. علی باقری را می‌بینم. برخی از دوستانم در جنبش عدالت‌خواه دانشجویی را می‌بینم. و … و دیگر کسی را نمی‌بینم. من از این دوستانی که اسم برده‌ام سابقه کار مدیریتی موفق سراغ ندارم. این تیپ بیشتر من را یاد کارهای حزب اللهی «بزن در رو» می‌اندازد. من بسیار به این قسمت از ماجرا بدبین هستم. برای من سوال است که تیم دکتر جلیلی برای ریاست جمهوری چه کسانی هستند؟ احمدی‌نژاد هر چند که ناشناخته بود اما از کردستان و اردبیل و شهرداری تهران کوله باری از آشنایان را داشت و توشه‌ای از تجربه در کار اجرایی. اما دست جلیلی خالی خالی است.

و لابد اگر آقای جلیلی رای بیاورند و رئیس جمهور شوند، دوستان امام صادقی ما هوا برشان می‌دارد که «بالاخره روز موعود رسید و درخت این دانشگاه به ثمر رسید و وقت مدیریت کردن است.» و در نظر من چقدر نامطلوب است که این افراد مدیر بخش‌های مختلف دولتی و حکومتی شوند.

کسی که تا این حد ناگهانی احساس تکلیف می‌کند، برنامه ندارد، تیم ندارد، و و و از نظر من اصلح نیست. نه تنها اصلح نیست بلکه تشویق و تهییج مردم انقلابی و حزب اللهی برای رای دادن به او و جمع شدن حول او به عنوان نیاز کشور و انقلاب در شرایط کنونی را کاری از روی ناچاری و شور انقلابی، جاهلانه یا شبیه خیانت می‌دانم.

(شاید اشتباه کنم اما فعلا نظرم اینگونه است. امیدوارم این نوشته را حمل بر اغراض یا خصومت شخصی نکنید)

۲ دیدگاه

  1. مهدی :

    من جزء دوستان اون مدلی شما نیستم اما به جلیلی رای میدم

  2. آرمان :

    درود بر جلیلی

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

81 - 74 =