۰۷:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۷/۶ مراسم سالگرد شهید رجب‌بیگی در بهشت زهرا برگزار شد:

تجدید میثاق دانشجویان با دانشجوی شهید پیرو خط امام

تا زمانی که مقر دفتر تحکیم وحدت در کوچه شهید رجب‌بیگی و در مجاورت منزل شهید بود، انجمن‌های اسلامی از مجاورت این خانواده انقلابی بهره‌مند بودند اما متأسفانه در زمان انشقاق دفتر تحکیم وحدت، هم فاصله معنوی میان خط این شهید و خط حاکم بر تشکیلات رخ داد و هم فاصله فیزیکی.

rajab beygiمبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام): مراسم سالگرد شهادت شهید رجب‌بیگی در بهشت زهرا برگزار شد.

به گزارش مبارزه؛ سی و دومین سالگرد شهادت شهبد مهدی رجب‌بیگی از فاتحان لانه جاسوسی امریکا، با حضور خانواده شهید و جمعی از دانشجویان پیرو خط امام(ره) در بهشت زهرا برگزار شد.

در این مراسم که به همت جمعی از فعالان «انجمن‌های اسلامی دانشجویان» و تشکل «مجمع دانشجویان حزب الله دانشگاه علم و صنعت» برگزار شد، مادر شهید رجب‌بیگی به بیان خاطراتی از زندگی و شهادت فرزندش پرداخت.

وی گفت: شهید رجب‌بیگی شخصیتی چندبعدی داشت و نه تنها در جهاد و در دانشگاه که در عرصه‌های مختلف فعالیت می‌کرد. حال آنکه ما در زمان حیات او از بسیاری کارهایش خبر نداشتیم و بعدها فهمیدیم. مثل مطالبی از او که جهاد به صورت کتاب چاپ کرد و فیلم‌هایی که تلویزیون گاهی از شعر خواندن‌های او پخش می‌کند.

این مادر شهید افزود: روز پنجم مهر ۱۳۶۰ منافقین جنگ خیابانی به راه انداختند تا به خیال خودشان تهران را بگیرند. مهدی هم که برای دفاع از انقلاب، آرام و قرار نداشت با عجله خودش را از جهاد سازندگی به خانه رساند و سوار موتور شد. دنبالش دویدم که بگویم شهر ناامن است اما به او نرسیدم. آن روز مهدی به محض ورود به خیابان صبا توسط منافقین ترور شد و دوستان و هم‌محلی هایش هم که به کمکش رفته بودند تیر خوردند.

وی ادامه داد: تا چند روز خبری از مهدی نداشتیم و از مدرسه‌ای هم که در آن درس می‌داد مرتب تماس می‌گرفتند که مهدی کجاست؟ تا اینکه از بیمارستان مدائن ما را خواستند. وقتی مهدی را در سردخانه دیدم متوجه شدم به چندین جای پیکرش شلیک کرده‌اند. منافقین او را شناخته بودند و لذا رحم نکردند.

مادر شهید رجب‌بیگی با اشاره به شهادت حدود ۶۰ نفر در حملات آن روز منافقین، افزود: ردیف شهدایی که می بینید همه شهدای ترور آن روز هستند. همه مثل مهدی من هستند و فدای خط امام و خط انقلاب.

در ادامه این مراسم، رضا نساجی، از فعالان سابق انجمن‌های اسلامی دانشجویان گفت: امروز در شرایطی بر سر مزار یکی از فاتحان لانه جاسوسی امریکا جمع شده ایم که عده ای برای رابطه با امریکا سر و دست می شکنند.

وی با اشاره به تقارن سالگرد تشکیل دفتر تحکیم وحدت در ۲۹ شهریور با هفته دفاع مقدس و سالگرد شهادت شهید رجب‌بیگی گفت: رجب‌بیگی و علم‌الهدی دو شهید برجسته دانشجویان خط امام هستند که علاوه بر حضور در میدان مبارزه و جهاد، در مقام تئوری و فرهنگ انقلابی نیز آثاری برجای گذاشته‌اند. رجب‌بیگی همچنان که مادر شهید اشاره کردند، هم مهندس جهادگر بود و هم دانشجوی عضو انجمن اسلامی. هم معلم بود همچنانکه خود خاطرات تدریس در مدارس جنوب شهر را نوشته است و هم روزنامه‌نگار، شاعر و طنزنویس.

نساجی با اشاره به گردآوری مقالات، اشعار و سروده‌های شهید در قالب کتابی با عنوان «می‌رویم تا خط امام بماند» افزود: امروز با گذشت ۳۲ سال از شهادت رجب‌بیگی، هم مزار شهید محل رجوع است و هم اشعار و آثار او. چنانچه همگان سرود مشهور «مرگ به کارتر» او را شنیده‌اند که در مراسم عاشورای سال ۵۸ در محل لانه جاسوسی امریکا فریاد می‌زند تا مبارزه علیه طاغوت زمان را جایگزین یزید ۱۴۰۰ سال پیش کند.

d p kh e (5)مدیرمسئول سایت مبارزه گفت: رجب‌بیگی، علم‌الهدی، فاضل، وزوایی، حاتمی، ورامینی، بسطامی و دیگر دانشجویان شهید پیرو خط امام و ده‌ها شهیدی که در دفاتر انجمن‌های اسلامی دانشگاه‌ها ثبت‌نام کردند و به جبهه اعزام شدند، گذشته پرافتخار ما فعالان سابق و حال انجمن‌های اسلامی هستند.

وی افزود: تا زمانی که مقر دفتر تحکیم وحدت در کوچه شهید رجب‌بیگی و در مجاورت منزل شهید بود، انجمن‌های اسلامی از مجاورت این خانواده انقلابی بهره‌مند بودند اما متأسفانه در زمان انشقاق دفتر تحکیم وحدت، هم فاصله معنوی میان خط این شهید و خط حاکم بر تشکیلات رخ داد و هم فاصله فیزیکی.

این فعال سابق دانشجویی با اشاره به حضور تشکل‌های مختلف بر سر مزار شهید، گفت: امروز در پرتو بازگشت به خط اصیل شهدای خط امام، امید داریم نسل کنونی انجمن‌های اسلامی هم راه گم شده خود را پیدا کنند هر چند که رجب‌بیگی در میان تمام تشکل‌های دانشجویی تکثیر شده و الگویی برای همه دانشجویان پیرو خط امام(ره) است.

وی تأکید کرد: امیدواریم سال آینده هم با جمعیت بیشتری با وحدت فکر و عمل بیشتر بر سر مزار شهید جمع شویم و امیدواریم دو جانباز قطع نخاع تسخیر لانه جاسوسی و دیگر یاران شهید را هم گرد این مزار ببینیم.

در پایان این مراسم، خواهر شهید رجب‌بیگی نیز با قرائت ابیاتی از آخرین سروده شهید در جمع دانشجویان، گفت: این اشعار را در جیب لباس شهادت او پیدا کردیم. شعری است که در سوگ دوستان شهیدش در هویزه همچون علم‌الهدی، حاتمی و فاضل سروده و گفته دلش می‌خواهد به آنها بپیوندد. همچنین هم شد و او پیش از آنکه فرصتی بیابد تا آن شعر را پاکنویس کند به دیگر دوستان شهیدش پیوست.

به گزارش مبارزه؛ مهندس مهدی رجب‌بیگی، عضو انجمن اسلامی دانشکده فنی دانشگاه تهران و از دانشجویان حاضر در تسخیر لانه جاسوسی بود که ۵ مهر ۱۳۶۰ توسط گروهک منافقین ترور شد و به شهادت رسید. مراسم سالگرد این معلم و جهادگر شهید؛ ساعت ۱۶ روز جمعه با حضور بر سر مزار شهید در قطعه ۲۴ ردیف ۹۷ بهشت زهرا برگزار ‌شد.

در این مراسم آقایان صادقی‌فر و علمداری و خانم صادقی از شورای مرکزی «دفتر تحکیم وحدت» با حضور بر سر مزار شهید رجب‌بیگی، با آرمان‌های بیش از سی دانشجوی شهید پیرو خط امام(ره) تجدید میثاق کردند.

::::

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

64 - = 60